CBÜ'DE 10'UNCU REKTÖR ADAYI PROF. DR. NURETTİN GÜLMEZ

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi'nde Ekim ayının sonunda yapılacak olan rektörlük seçimlerinde Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Gülmez adaylığını açıkladı. Adaylığını açıklayanların sayısı 10'a çıktı.

CBÜ'DE 10'UNCU REKTÖR ADAYI PROF. DR. NURETTİN GÜLMEZ

 MANİSA Celal Bayar Üniversitesi'nde Ekim ayının sonunda yapılacak olan rektörlük seçimlerinde Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Gülmez adaylığını açıkladı. Adaylığını açıklayanların sayısı 10'a çıktı.CBÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Gülmez, Taş Fabrika Restorant'ta düzenlediği basın toplantısı ile adaylığının açıkladı. Rektör Adayı Prof. Dr. Gülmez, üniversite içerisinde iç ve iş barışını sağlamak için aday olduğunu açıkladı. "Üniversitede bilimin aydınlığında yürümek, çözüm bekleyen sorunları paydaşlarıyla birlikte çözmek, Manisa'ya ve öğrencilerimize hizmet etmek için rektör adayı oldum" diyen Prof. Dr. Gülmez, şunları söyledi:"Seçildiğim takdirde, yönetim kafasından yönetişim anlayışına geçiş yapacağız. Birlikte, şeffaf, ulaşılabilir ve konuşulabilir bir ilkemiz olacak. Rektör, dekan ve müdürler, görev süreleri boyunca ulaşılabilir olacak. Kimsenin sesi kısılmayacak. Sorunları zamanında ve yerinde çözemeyen yöneticiler asla görevinde kalmayacak. Memnuniyeti düşük, sorgulaması bol olan bir üniversite anlayışı ortaya koyacağız. Akademik kadrolar verilirken liyakat ve ihtiyaç esas alınacak. Çok sayıda veya büyük projeler yürüten öğretim üyelerine proje asistanı verilecek. Üniversitemizi öğrencilerin tercih ettiği ve mezunları tercih edilen hale getireceğiz."PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİRektör adayı Prof.Dr. Gülmez, hedeflediği projeleri hakkında da bilgi verdi. Prof.Dr. Gülmez, "Muradiye ve Uncubozköy yerleşkelerinin dışındaki birimler, en kısa zamanda bu iki kampüse taşınacak. Uygulanabilir ve gerçekçi bir yatırım politikası izlenecek. Yeni bina yapılırken, yeni açılan fakültelere öncelik tanınacak. Üniversite konukevini de içeren bir sosyal tesis yapmayı hedefliyoruz. Muradiye Yerleşkesi'nde yerli ve yabancı kaynaklarla desteklenmiş büyük bir kütüphane kurulması sağlanacaktır. Yıllardır söylenen ama bir türlü hayata geçirilemeyen Teknopark Projesi hayata geçirilecek" diye konuştu. Rektör adayı Prof.Dr. Gülmez, Ekim ayının son haftası yapılması beklenen rektörlük seçimlerinin demokratik bir havada yapılacağınan inandığını sözlerine ekledi. REKTÖR ADAYI BOLLUĞU CBÜ'de daha öncede, mevcut Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Var, Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Sami İlker, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Enver Atik, CBÜ Tıp Fakültesi Kadın Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Kemal Kuşçu, CBÜ Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı'nı kuran, Medikal Ozon Terapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Nurettin Lüleci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemal Çelebi, Üroloji Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr Talha Müezzinoğlu ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nadir Özkuyumcu rektör adayı olduklarını açıklamıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.