MANİSA EĞİTİMİ İÇİN ANLAMLI İŞBİRLİĞİ

Manisa’da eğitimin niteliğini daha ileri bir noktaya taşımak, eğitim hizmetlerini geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Celal Bayar Üniversitesi arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

MANİSA EĞİTİMİ İÇİN ANLAMLI İŞBİRLİĞİ

 Protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Çelik, Demirci Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Bilal Elbir ve Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Çandır ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Sema Çiftçi katıldı. İşbirliğinin “Eğitim-Öğretim”, “Eğitim Yönetimi”, “Ders Dışı Etkinlikler” ve “Sağlık, Beslenme ve Veli Destek Çalışmaları” olmak üzere dört temel alan ve ihtiyaç üzerine belirlenecek olan diğer alanlarda yapılacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, “Bu protokolün amacı, Manisa ili sınırları içerisinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında, eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, uygun görülen tüm alanlarda planlı çalışmalar yürüterek, özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek olan tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak, eğitim programlarının geliştirilmesi, öğretmen yeterliklerinin uygulamalı eğitim faaliyetleriyle artırılması ve ailelerin sosyal, kültürel, mesleki gelişimlerine destek olunması noktasında, taraflar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamaktır” diye konuştu. Protokol çerçevesinde, Celal Bayar Üniversitesi son sınıf öğrencilerinin gönüllülük esasına göre katılımlarıyla, hazırlık ve yetiştirme kursları, etüt programları ve özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için destekleyici özel eğitim programları düzenlenecek. Özellikle CBÜ Eğitim Fakültesi ve CBÜ Fen Edebiyat Fakültesi, bu etkinliklerin yürütülmesinde önemli rol oynayacak. Zümre toplantılarının etkili kılınması için branş düzeyinde yapılacak il zümre toplantılarına, Celal Bayar Üniversitesi’nin ilgili branşından en az bir öğretim üyesi veya görevlisinin danışman sıfatıyla katılımı sağlanarak, eğitim öğretim çalışmalarının niteliğinin artırılmasına çalışılacak. Ortaöğretim kurumlarının 11. ve 12. sınıflarında okuyan öğrencilerinin “üniversite adayı öğrenci kimliği” verilerek, üniversitenin yerleşke ve kütüphanelerinden belli periyotlarda yararlanmalarına, belirlenmiş derslere katılabilmelerine, arzu ettikleri öğretim üyeleri ile irtibata geçebilmelerine ve kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilmelerine çalışılacak. Ayrıca Eğitim Fakültesi öğrencilerinin öğretmenlik uygulaması ve topluma hizmet uygulamaları dersleri için de bu tür uygulamalara öncelik verilecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.