Korayspor Garanti Şartları Nelerdir?

Korayspor Garanti Şartları Nelerdir?

Korayspor Garanti Şartları Nelerdir?

Genel

Korayspor dünya çapında tanınan, yerli ve yabancı birçok ünlü ve kaliteli markaların ürünlerini bünyesinde barındıran köklü bir şirkettir. Herhangi bir ürün ile ilgili garanti kapsamında bir sorun yaşandığında, Korayspor bünyesindeki orijinal bir ürünün satışı söz konusu olduğundan, değişim ve iadesi firmamıza ait olmakla birlikte, kullanılmış ürünler ile ilgili işlemler konusunda esas sorumluluk makamı üretici firmalar olmaktadır. Korayspor garanti şartları bu kapsamda ele alındığı takdirde görülecektir ki, bir ürünün ilk kullanımından önce kolaylıkla tespit edilebilecek teknik hataların telafisi doğrudan firmamızdır. Ancak ürünün kullanılmaya başlanmasıyla birlikte ortaya çıkabilecek; kalite, dayanıklılık, uzun ömürlü olmak gibi hususlar doğrudan ürünün üretimi ile ilgili olduğu için, üretici firmayı sorumlu kılmaktadır.

Ürünüm Arızalı Çıktı, Ne Yapmalıyım?

Korayspor garanti şartları kapsamında, arızalı bir ürünün iadesi söz konusu olduğunda aşağıdaki basamaklar takip edilmektedir:

 1. Firmamız aracılığı ile satın alınan bir üründe, kullanım öncesi tespit edilebilecek üretimden kaynaklanan bir sorun, defo ya da ürün yüzeyinde bir dezenformasyon olması durumunda 30 iş günü içerisinde şikayetinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 1. Bünyemizde birçok dünya markası ürün barındırdığımız için, arızalı olduğu iddiasıyla tarafımıza gönderilen ürünleri Korayspor firması olarak şirketimiz incelememektedir.

 1. Arızalı ve/veya hatalı olduğu iddiasıyla tarafımıza ulaştırılan ürünler ile ilgili şikayetler ilgili markaların inceleme birimleri tarafından değerlendirilerek sonuca ulaştırılmaktadır.

 1. Korayspor garanti şartları kapsamında değerlendirilmek üzere tarafımıza iletilen arızalı ve/veya hatalı ürünler, Türkiye'deki distribütörlüğe gönderilmekle beraber buradaki uzmanlar tarafından uluslararası alanda geçerli olan standartlara uygun bir biçimde incelenmektedir.

 1. Arızalı ve/veya hatalı olduğu iddiasıyla tarafımıza ulaştırılan ürünler, Türkiye'deki distribütörlüklerde, üründeki sorunun materyal ile ilgili olup olmadığının anlaşılabilmesi için bir dizi testten geçmektedir.

 1. İlgili mevzuata uygun olacak şekilde, arızalı ve/veya hatalı olduğu iddiasıyla tarafımıza ulaştırılan ürünlerde yaşanılan problemlerin, kullanımdan kaynaklı olduğunun tespit edilmesi durumunda, bunun Korayspor garanti şartlarına göre ürünle alakalı bir kusur olmadığı değerlendirilerek, müşteriye red mektubu gönderilmektedir.

 1. Bu durumda, hatanın kullanımdan kaynaklı olması sonucunda, arızalı olduğu iddiasıyla tarafımıza ulaştırılan ürünlerde kargo bedeli müşteri tarafından karşılanacaktır.

 1. Herhangi bir ürün ile ilgili garanti kapsamında firmamıza bir başvuru yapıldığında, değerlendirme sonucunu, https://www.korayspor.com/garanti-ve-iade-sorgulama/ sayfasından takip etmek mümkündür.

Başvurunun Yerinde Görülmesi Durumunda Yapılan İşlemler

 1. Korayspor garanti şartları kapsamında, arızalı ve/veya hatalı olduğu iddiasıyla tarafımıza ulaştırılan ürünlere ilişkin iade ve inceleme işlemleri, ilgili sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna göre yapılır. Buna göre teslim tarihinden sonraki 30 gün içinde ürünün arızalı ve/veya hatalı olduğunun yetkili inceleme birimi tarafından tespit edilmesi sonucunda tüketicinin ürünü değiştirme hakkı doğmaktadır.

 1. Ürünün iadesi söz konusu olduğunda, satın alındığı andaki gibi kusursuz ve eksiksiz bir şekilde, ürünle birlikte verilen hediyelerin, aksesuarların, yazılım cd'lerinin ve ürünün orijinal kutusunun, köpüklerinin ve garanti belgesinin teslim edilmesi gerekmektedir.

 1. Bunların yanı sıra, ürüne ait satış faturasının aslının tarafımıza gönderilmesi şarttır.

 1.  Şehirlerarası gönderimlerde kargo ücretleri kullanıcıya aittir.

Başvurunun Yerinde Görülmemesi Durumunda Yapılan İşlemler

 1. Korayspor garanti şartları kapsamında, arızalı ve/veya hatalı olduğu iddiasıyla tarafımıza ulaştırılan ürünlere ilişkin yapılan inceleme sonucunda, yetkili inceleme birimi tarafından ayıp ya da hasar tespit edilmemesi durumunda, koşulsuz olarak iade ve değişim hakkı ortadan kalkmaktadır.

 1. Garanti süreci sonuçlanmış ancak iadesi kabul edilmemiş ürünün firmamızda bekletilme süresi 2 ay'dır. Garanti kapsamında değerlendirilmek üzere tarafımıza gönderilen ürünlerle ilgili sürecin sonunda kararı size Korayspor değil, üretici firma vermektedir, bir gecikme olması durumunda, gecikmenin sorumlusu Korayspor değil üretici firmalar olacaktır.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.