ABDURRAHİM ARSLAN'A TİCARET ve SANAYİ ODASI SEÇİMLERİNİ YORUMLADI

ABDURRAHİM ARSLAN'A TİCARET ve SANAYİ ODASI SEÇİMLERİNİ YORUMLADI

ABDURRAHİM ARSLAN'A TİCARET ve SANAYİ ODASI SEÇİMLERİNİ YORUMLADI

 Bilindiği gibi Manisa TSO başkanı Sayın Koşmaz 21 yıldır başkan ve kendisi dahil herkes artık yeter diyordu. Ancak ne olduysa sonra oldu, derin yapı birleşti ve Koşmaz la devam kararı aldı. Bunda Koşmaz’ın TOBB başkan yardımcılığı kimliğiyle NACE kodlarının değişmesini fırsat bilerek komitelerle istediği gibi oynamasının da etkisi oldu. Öyle ki komiteler anlaşılan adaylara göre tekrar düzenlendi. Alınamayacak komitelerde de vaatlerle koalisyonlar yapıldı. Öyle ki arkadaşlarımız Ocak ortasında listeleri eline alıp çalışmaya çıktıklarında rakiplerinin çoktan çalışmaya başladıklarını ve sözler aldıklarını gördüler. 

Seçimlerin ertelenmesi bu komitelerde yapılan yanlışlıklar acaba düzelebilir mi sorusunu da gündeme getirdi. Ancak listeler o kadar bozuk ve Nace kodlarında o kadar büyük hatalar vardı ki 600-700 şirketin komitesinin değişmesi sözkonusuydu. Son seçimde seçilen bazı meclis üyeleri aslında o komite de dahi olamıyorlardı. Bu hukuksal hatayı net olarak görmemize rağmen büyük karışıklığa meydan vermektense kaybetmeyi dahi göze alarak yola devam ettik. Bu arada Sayın Koşmaz da bazı komitelerde bizim yazmak istediğimiz kimi arkadaşları listeye yazdığı için bazı komitelerde çıkmamayı tercih ettik, bazı komitelerde ise ayarlamalar çok derin olduğu için çıkmanın anlamsız olduğuna karar verdik. Toplam 8 komitede bizim için yarış zaten kaçınılmaz olmuştu.

Erteleme süresinde eskiden muhalif olan kimi arkadaşlarla beraber hareket edelim istedik. Nihayetinde onlar yıllardır damgalı Koşmaz karşıtları idiler. Ama onlara da vaatler verilmişti ve bu arkadaşlar bu kez “oyunu kuralına göre oynuyoruz” diyorlardı ve sonunda seçimler böyle sonuçlandı. Bugün ki seçimde Sayın Koşmaz aynı koltuğu birkaç kişiye söz verdiği için bu sefer beraber hareket edenler tekrar muhalif oldular ve Koşmaz’a rakip olmak istediler. Ancak meclis başkanlığı seçimlerine de yönetim kurulu seçimlerine de giremediler. Kaybetmeyi göze alarak seçime dahi giremediler.

Bu arkadaşların seçim dönemindeki tavırlarını hiç tasvip etmedim. Ayrıca bu arkadaşlar seçimde benim karşımda cansiperane de çalıştılar. Bütün bunlara rağmen yine de bir devrin bitmesi ve yenilenme adına başarılı olmalarını istedim. Ancak sakat başlangıçlar hiçbir zaman sağlam sonuç getirmediği gibi maalesef burada da öyle oldu. 

Biz bu yarışa Manisa TSO da değişim gerekiyor, yenilenme gerekiyor, yeni bir vizyon gerekiyor düşüncesiyle safiyane yola çıktık. Ancak ticaret odası üyeleri böyle karar verdi. Sonuç Manisa’ya ve Manisa iş alemine hayırlı olsun. Nihayetinde biz seçime beraber çıktığımız arkadaşlarla net bir duruş gösterdik ve çoğumuz meclis dışındayız. Yol arkadaşlarıma bu duruşlarından ve gayretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Önce Koşmaz la beraber hareket edip 2 günde tekrar muhalif olanlar da, 4 yıl daha o mecliste el kaldırma makinesi olmaya devam etsinler. Sonra da düşünsünler; nerede yanlış yaptık diye; hem bu arkadaşlar düşünsün hem de ağabeyleri düşünsün. Düşünsünler ve karar versinler “oyunu kuralına göre mi oynadılar” yoksa onlarla “oyun mu oynandı”.

Bir internet sitesindeki hakaret içerikli habere gelince; kötü söz söyleyeni bağlar. Üslub-u beyan; aynıyle insan dır. Bu haberi yazan gazeteci arkadaşı iyi tanırım. Bana hep sevgi ve saygı gösterdiğinin şahidiyim. Bu nedenle böyle bir yazıyı hangi düşünceyle kaleme aldığını anlamadım; kaleme aldımı? aldırıldı mı? onu da bilmiyorum. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Abdurrahim ARSLAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.