banner309

Cengiz Ergün sert konuştu "Hizmet yapmamız engelleniyor"

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2017 yılı 2. Genel Kurulu’nda AK Parti ve CHP grubunun hizmetlere engel koyma yolunda aldığı kararları eleştirerek, “Tek gelir kaynağı abonelerden tahsil edilen su faturaları olan MASKİ’nin il genelindeki yatırımlarını engelliyorsunuz. Siz hizmet için yoksunuz, siyaset yapıyorsunuz” dedi.

Cengiz Ergün sert konuştu "Hizmet yapmamız engelleniyor"

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün 2017 yılı Olağan Genel Kurulu 2. birleşiminde, AK Parti ve CHP gruplarınca oluşturulmaya çalışılan hizmet engeli gündemdeki yerini koruyor. İl genelindeki yatırımlarıyla Manisa’nın kaderini değiştiren ve tek gelir kaynağı su faturaları olan MASKİ’nin, bu yatırımların devamı noktasında önü siyasi amaçlarla kesilmeye çalışılıyor. Yıllardır hasretle beklenen çalışmaları bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’nin hizmetlerinin siyasi çevrelerde rahatsızlık uyandırdığını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MASKİ’nin 50 milyon TL’lik bir yatırımdan vazgeçmesi yönünde bir karar alındığının altını çizdi. Halkın bu yatırımların beklemesine ve gecikmesine neden olanlardan hesap soracağını ifade eden Başkan Ergün, amacı Manisa’ya hizmet değil siyaset olanların er geç yaptıkları yanlışın farkına varacaklarını da sözlerine ekledi.

Bütçe notu AA olan Manisa’nın önü kesilmeye çalışılıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesini ulusal notu, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch tarafından, yatırım yapılabilir seviyesinin yüksek not basamağı olan ‘AA’ olarak belirlenmişti. MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, 2014 yılında yeni kurulmuş, kamu sektöründe herhangi bir dış borcunun bulunmadığı, yatırımlarına yönelik borçlarını kendi kaynakları ile finanse etmesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi ya da belediye şirketlerinden herhangi bir sübvansiyon ya da transfere ihtiyaç duymaması da kuruluş tarafından övgüyle bahsedilen bir diğer konu olarak yer almıştı.

En çok altyapı ve atıksu arıtma tesisi yatırımı yapan idare ödülü Manisa’nın

Hayat İçin Su Derneği (HAYSU) tarafından düzenlenen 2. Su ve Çevre Ödülleri’nde de Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘En Çok Altyapı Yapan Büyükşehir Belediyesi’ ödülüne layık görüldü. MASKİ Genel Müdürlüğü ise, ‘En Çok Arıtma Tesisi Yapan İdare’ dalında ödül sahibidir.

“Vatandaş bunun hesabını sizden soracak”

Başkan Ergün, MASKİ Genel Kurulu’nda alınan karar üzerine yaptığı konuşmada, muhalefetin amacının halkın çıkarlarını gözetmesi olması gerekirken, siyasi emellerle bu amaçtan sapıldığını vurguladı. Ergün, “Siz hizmet için yoksunuz. Siyasi davranıyorsunuz. Buradan tüm kamuoyuna sesleniyorum. Az önce, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Büyükşehir’in bütçesini engelleme noktasında bir karar aldılar. Şimdi de aynı şekilde MASKİ’nin yatırımlarının önüne geçmek amacıyla tek gelir kaynağı olan su bedellerini sabit tutarak halka daha fazla hizmet ulaşmasını önlemeye çalışıyorlar. Manisalı vatandaşlarım iyi dinlesin. Gördes Güneşli Mahallesi’nde kanalizasyon ve içme suyu altyapı çalışması bekleyen muhtarım, bu işlerin neden beklemek zorunda bırakıldığının hesabını bunlardan sorsun. Saruhanlı’da, Köprübaşı’nda, Demirci’de, 154 Mahalle Projesi kapsamında altyapı yenilemesi için gün sayan vatandaşlarıma cevabı sizler verin. Şuan aklıma ilk gelenleri sayıyorum. Daha nice proje var. Bu liste böylece uzayıp gidiyor. Gelir olmadan, hizmet olmaz. Tüm vatandaşlarım, yarısından çoğunun projesi tamamlanmış olan ve ihale edilmeyi bekleyen bu işlerin önüne geçenlerin AK Parti ve CHP grupları olduğunu çok iyi bilsinler. Biz vatandaşa hizmet için seçildik. Eğer siz vatandaşa hizmet etmeyi değil, siyaseti seçerseniz, bu millet size yeri ve zamanı geldiğinde en güzel cevabı yine kendisi verecektir” dedi.

İşte o liste:

Yunusemre Kanalizasyon İçme Suyu Altyapı Yapım İşi (154 Mahalle)

Şehzadeler Kanalizasyon İçme Suyu Altyapı Yapım İşi (154 Mahalle)

Köprübaşı Kanalizasyon İçme Suyu Altyapı Yapım İşi (154 Mahalle)

Saruhanlı Kanalizasyon İçme Suyu Altyapı Yapım İşi (154 Mahalle)

Demirci 2.etap Kanalizasyon İçme suyu Altyapı Yapım İşi (154 Mahalle)

Gölmarmara Kanalizasyon İçme Suyu Altyapı Yapım İşi (154 Mahalle)

Gördes Güneşli Kanalizasyon İçme Suyu Hattı Yapım İşi

Akhisar Karaosmanoğlu Sanayi Sitesi Kanalizasyon ve Yağmursuyu Hattı

Saruhanlı Hacırahmanlı İshakçelebi Kanalizasyon Şebekesi

Saruhanlı Halitpaşa-Alibeyli Kanalizasyon Şebekesi

Kırkağaç Gelenbe Kanalizasyon ve İçme Suyu Yapım İşi

Yunusemre Yukarıemlakdere Kanalizasyon ve Foseptik

Ahmetli İlçe Merkezi Prestij Caddeleri Yağmursuyu Yapım İşi

Gölmarmara Merkez Prestij Caddeleri Yağmursuyu Hattı

Foseptik ve Paket Atıksu Arıtma Projeleri

Kırkağaç İlyaslar Atıksu Arıtma Tesisi

Ahmetli Gökkaya Kanalizasyon Şebekesi

Ahmetli Gökkaya İçme Suyu Yapım İşi

Saruhanlı Büyükbelen Kanalizasyon Şebekesi

Saruhanlı Büyükbelen Yağmursuyu Hattı

Gürle İçme Suyu Hattı

Manisa Merkez Doğu Kollektör Hattı

Saruhanlı Gökçeköy Kanalizasyon ve İçmesuyu hattı

Köprübaşı Merkez Kanalizasyon Hattı Yapım İşi

Demirci Merkez Atıksu Arıtma Tesisi

Demirci Kanalizasyon Yapım İşi

Şehzadeler İlçesi İçme Suyu Depo Tadilatı

Manisa Merkez Kentpark Deplase

Akhisar Dağdere Kanalizasyon Hattı Yapım İşi

Yunusemre Muradiye, Yağcılar, Evrenos, Karaali, Akgedik, Uzunburun, MCBÜ Kanalizasyon Hattı Yapım İşi

Yunusemre Muradiye, Akgedik İçme Suyu Hattı Yapım İşi

Köprübaşı Borlu Kanalizasyon ve Kısmi Yağmursuyu Yapım İşi

Muradiye Atıksu Arıtma Tesisi

Saruhanlı Gümülceli Kanalizasyon Hattı

Soma Cenkyeri Kanalizasyon Şebekesi

Soma Avdan İçmesuyu Hattı

Demirci İcikler Kanal+İçmesuyu+Kısmi Yağmursuyu

Şehzadeler Yeniköy İçmesuyu

Soma Yağcılı Kanalizasyon+İçmesuyu Hattı

Saruhanlı Kumkuyucak İçmesuyu Hattı

Akhisar Akselendi İçmesuyu Hattı

Akhisar Zeytinlioava İçmesuyu Hattı

Gördes Kayacık Kanalizasyon+İçmesuyu Hattı

Akhisar Medar Kanalizasyon Hattı

Soma Avdan Atıksu Arıtma Tesisi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.