CENGİZ ERGÜN'DEN AK PARTİ GRUBUNA ÇOK SERT TEPKİ

Manisa Büyükşehir Meclisindeki gerginlik sonrasında Cengiz Ergün yazılı açıklama yaparak AK Parti Grubuna çok sert ifadeler kullandı.

CENGİZ ERGÜN'DEN AK PARTİ GRUBUNA ÇOK SERT TEPKİ

 Manisa Büyükşehir Meclisindeki gerginlik sonrasında Cengiz Ergün yazılı açıklama yaparak AK Parti Grubuna çok sert ifadeler kullandı.
Cengiz Ergün yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Yerel seçimlerin ardından 6. Manisa Büyükşehir Meclis toplantımızı yaptık. Bugüne kadar önerilerimiz komisyonlara havale edildi. Oyalandık. Ama yine de meclise rağmenci bir tutum bize yakışmazdı. Bu yüzden aslında hiçbir mantığı olmayan kararlara, göz yumduk. Oysa bu kararlar zaman kaybından başka bir şey değildi.
 

O kadar ki, sel felaketinde mağdur olan kardeş şehrimiz Bosna – Hersek’in Prijedor şehrinden gelen yardım talebi bile AKP grubu tarafından komisyona havale edilmek istenmişti. Oysa yardım acildi. İlaç bekliyorlardı. Neyse ki bunu bari önleyebildik. 

AKP grubunun temel düşüncesi belli. Bütün işleri geciktirmek, ötelemek, Cengiz Ergün’e iş yaptırmamak.    

Oysa yeni kurulan bir büyükşehir belediyesiyiz. Belediyemizin 17 ilçede teşkilatlanabilmesi, halkımıza büyükşehirin geniş imkanlarını sunabilmesi için ihtiyaçlar fazla. 

Hızlı düşünmeli, hızlı karar almalı ve bir o kadar da hızlı uygulamaya girebilmeliyiz. Ne var ki sürekli engel, sürekli komisyona havale, sürekli iş yavaşlatma eylemi. 

Son meclis toplantısı da buna bir örnek. Büyükşehir Belediye’mizin önü AKP grubu tarafından sürekli tıkamakta. 

Aslında AKP grubu, TBMM’nin çıkardığı Büyükşehir Yasası’nın Manisa’da uygulanmasını boykot ediyor. Kanunda Büyükşehiriz ama AKP bunu uygulamada engelliyor. 

Değerli hemşerilerim, 

Son büyükşehir meclis toplantısında ne oldu? Size anlatacağım. Sadece bu toplantıyı değil, bundan sonraki toplantıları da anlatacağım. Halkımız, halka hizmet için giden yollarımızın nasıl daraltıldığını bilsin.  

1- AKP grubu, iki aydır, iki güvenlik elemanı alımı için Büyükşehir Belediye’mize yetki vermedi. İki güvenlik elemanı için iki ay bekletilen bir belediyecilik anlayışı olabilir mi?  

Köprübaşı ve Gördes’te otogarlara ve Büyükşehir Koordinasyon Merkezlerine güvenlik elemanı alımı için Ağustos’ta meclisten onay istedik. Konu komisyona havale edildi. Komisyon raporunu Eylül meclisine sundu. Ancak AKP grubu komisyon raporunu tekrar komisyona gönderdi. İş 14 Ekim’deki toplantıya kaldı. 

Milletimiz şahittir. Bu otogarlarda güvenlik zafiyetinden dolayı bir hemşerimizin canı yada malına zarar gelirse, sorumlusu AKP grubunundur.

2- Belediyemizin 26 bin metrekare arsasının bulunduğu Uncubozköy’deki toplam 41 bin metrekarelik arsa mahkeme kararıyla ihaleye çıkıyor. Bizim orasıyla ilgili çok büyük bir projemiz var. Yine Ağustos meclisinde bu ihaleye katılabilmek için meclisten yetki istedik. Konu komisyona havale edildi. Komisyon Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleye girmesi hususunda olumlu görüş bildirdi. Bu rapor Eylül meclisinde gündeme geldi. Ancak AKP grubu komisyondan gelen raporu, tekrar komisyona havale etti. İş 14 Ekim’deki meclis toplantısına kaldı. Bu ihale Ekim ortasından önce gerçekleşebilir. Yani atı alan Üsküdar’ı geçer, bizim projelerimiz de rafta kalır.  

Milletimiz şahittir. O ihaleye büyükşehir belediyemizin katılamaması ve Manisa’mızın zarara uğraması durumunda sorumlusu yine AKP grubunundur.  

3- Büyükşehir Yasası çerçevesinde itfaiye hizmetleri Büyükşehir Belediye’mize devredildi. İtfaiye Daire Başkanlığımız bünyesinde hizmet vermesi için 56 araç alımı konusunda Şubat ayında İller Bankası’ndan onay aldık. Manisa Büyükşehir olunca, İller Bankası bizden bu başvurunun güncellenmesi için Büyükşehir Belediye Meclisi’nden karar alınması gerektiğini istedi. İstedik ki, yangınlarda insanlarımız ölmesin. İstedik ki, yangınlarda can kurtaralım. İstedik ki, bir yangını vatandaşımız en az zararla atlatabilsin. Bunun için de yeni araç ve gereçlerin alım işi için meclisten onay istedik.

Ne yazık ki, konu AKP gurubu tarafından komisyona gönderildi.  İş 14 Ekim’deki toplantıya kaldı. Milletimiz şahittir. Bu itfaiye araçlarının eksikliğinden dolayı meydana gelebilecek her türlü can ve mal kaybından AKP grubu sorumludur. 

Değerli hemşerilerim

Onları Allah’a havale ediyorum. Bu millet size oy verdi, yetki verdi ve o koltuğa oturttu. Bu millet size bu yetkiyi verirken, canıyla ve malıyla oynayasınız diye mi verdi? 

Görülen o ki, Büyükşehir seçimini kaybetmiş olmak AK Parti grubunun bir hayli zoruna gitmiş. 

Görülen o ki, AK Parti grubu kaybedilen seçimin hesabını Manisalılara soracak, 

Görülen o ki, AK Parti grubu önümüzdeki 5 yılda Manisalıları cezalandıracak. 

Ama biz buna müsaade etmeyiz. Gecikmeli de olsa biz bu hizmetleri yaparız. Milletimiz bize güvensin. Cengiz Ergün geçmişte neyse, bugün de o. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 

AK Partili meclis üyelerinden tek ricam, halkımıza bari yalan söylemeyin. Daha meclis toplantısı bitmeden müteahhit arkadaşlarınızı arayıp ve müteahhit derneklerine mesajlar atıp galeyana getirmişsiniz. Komisyondan gelen onuncu madde sizlerin oylarıyla tekrar komisyona gönderilmedi mi? Ben evet oyu kullandım da, siz hayır mı dediniz? Neden Cengiz Ergün yaptı, diyorsunuz? Kendi ilçe meclislerinizde karar alabilecekken, neden konuyu Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşımaya karar verdiniz?

Yapmayın, aziz milletimizi kandırmayın. MHP grubunun oylarının meclisteki bir kararı kabul etme ya da reddetme yeter sayısının olmadığını Allah da biliyor, kul da biliyor. 

Eğer müteahhitlerimiz ve onlarla sözleşme imzalayan halkımızın mağduriyetiyle ilgili bir kaygınız varsa, buyurun hükümet de TBMM’deki oy çokluğu da sizin elinizde. Değiştirin kanunu, herkese dilediği gibi balkon çıkması verelim. 

Değerli hemşerilerim

Yukarıda bahsini ettiğim birkaç konu, sadece mecliste yaşadığımız sıkıntıları sizlere aktarmak için verdiğim örnekler. Daha bunun gibi nice konular var. 

Şunu teklif ediyorum. AK Partili meclis üyesi arkadaşlarımız artık seçim yenilgisini bir kenara bırakıp milletin verdiği hizmet görevini yerine getirsin. Gelin birlik ve beraberlik içinde milletimizin istediği doğrultuda Manisa’ya hizmet edelim, iş üretelim, Büyükşehirin geniş imkanlarından milletimizi faydalandıralım. Büyükşehir Yasası açık ve net. Artık ilçe belediyelerimizin imkanları ortada. Bu imkanlarla yapılabilecek hizmetler de belli. Neden Manisa geri kalsın? Neden bu imkanlar aziz milletimizden saklansın? İnsanlarımızın bugünleri ve gelecekleriyle oynamaya hakkınız olabilir mi? 

İşlerimizi kolay kılalım, daha hızlı karar alıp daha hızlı bir biçimde uygulayalım. 5 yıl sonrasının hesabını bugünden yapmayalım. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Manisalı hemşerilerimi selamlıyor, sağlık, huzur ve esenlik diliyorum.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.