KAMPÜS YOLUNA MANİSA BELEDİYESİNİN ELİ DEĞDİ

MANİSA Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, Muradiye Kampusu yolu üzerindeki asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.

KAMPÜS YOLUNA MANİSA BELEDİYESİNİN ELİ DEĞDİ

Buradaki asfaltlama çalışmalarının vatandaşlar tarafından, İl Özel İdare veya Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığı kanaati taşındığını, fakat bu çalışmaların Manisa Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından yapıldığını belirten Açıkdil, “Belediyemiz bu yol gibi, diğer köy yollarını da yapıyor. Fakat şöyle bir anlayış var. Köy yollarını yaparken, İl Özel İdaresi yapıyor, deniliyor. Burasını yaparken de mesela Karayolları Genel Müdürlüğü yapıyor deniliyor. Aslında bunların tamamını belediye yapıyor” dedi.

İmkanlar dahilinde ilçe belde ve köylere desteğini sürdüren Manisa Belediyesi, Muradiye Kampusu yolu üzerinde asfaltlama çalışması başlattı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil, ”Şuan Muradiye Kampusu yolu üzerindeyiz. Burası, Celal Bayar Üniversitesi giden Muradiye Beldesi’nin yanında geçen çevre yolu. Menemen yolu üzerinden Karayolları Genel Müdürlüğü üst geçit yapmıştı. O yolun kampusa bağlantısı üzerindeyiz. Burada satıh kaplama yapılmış zamanında. Ancak herhalde temelin zayıf olmasından dolayı yolda bozulmalar olmuş. Bu yolun bozulmalarını, sayın rektörümüz başkanımıza yapılması için, bilgi vermiş. Yolun bozukluğunu anlatmış ve yapılmasını istemiş. Başkanımız da yolu inceledikten sonra yapılmasına karar verip, bizim ihale kapsamında satıh kaplama ihale kapsamında bu yolun yapılmasını emretti. Dolayısıyla bugün ekipler yeni başladılar. Bizim ihale ettiğimiz müteahhit firma bu yolu yapıyor. Yolun bozuk olan kısımlarını gördüğünüz gibi kazıdık. Yeni plan temel malzemesini seriyoruz” dedi.

Başkan bütün muhtarların taleplerini dinledi

Manisa Belediyesi’nin büyükşehir belediyesi olmasının ardından, büyükşehir kapsamına giren bütün köy muhtarlarıyla, Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün bir toplantı yapıp, muhtarlara yapılacak hizmetler hakkında bilgi verip, taleplerini dinlediğini hatırlatan Açıkdil, “Belediyemiz bu yol gibi, diğer köy yollarını da yapıyor. Satıh kaplama olarak yapıyor. Fakat şöyle bir anlayış var veya işi bilememe var. Köy yollarını yaparken, İl Özel İdaresi yapıyor, deniliyor. Burasını yaparken mesela Karayolları Genel Müdürlüğü yapıyor deniliyor. Aslında bunların tamamını belediye yapıyor. Artık önümüzdeki dönemde İl Özel İdaresi kapandıktan sonra, köy yollarının yapılması büyükşehir belediyesine ait olacak. Biz de şimdiden o çalışmaları başlattık. Burası da büyükşehir belediye kapsamına alındığında, Karayolları Genel Müdürlüğü de devreden çıkacak. Bu tür yolları da yine, büyükşehir belediyesi yapmış olacak. Dolayısıyla köy yollarını, köyün bağlantı yollarını, aradaki ulaşım yollarını, köy içlerini taş döşemelerini Manisa Belediyesi yapıyor. Hatta bununla ilgili belediye başkanımız, meclis salonunda bütün büyükşehir kapsamına giren köy muhtarlarını topladı. Onlara yapılacak hizmetleri anlattı. Onlardan talepleri topladık. Taş kaplanmasıyla ilgili, cami aydınlatmalarıyla ilgili, köylere konteynır taşınması dağıtılmasıyla ilgili taleplerini aldık. Bütün bunların hepsini yapıyoruz ve yapmaya da devam ediyoruz. Hatta taş kaplamasını da, belediye olarak biz yapıyoruz. Bu yol da o kapsamda yenilenecek. Tamir

edilecek. Ama biz, kampusa kadar da bu yolun tamamını yapmış olacağız. Aşağı yukarı, 2 buçuk kilometre mesafede. İnşallah yakın zamanda bitirdiğimizde buradan gelip gidecek olan hem servis araçları, öğrenciler için, hem de kampus çalışanları için de güzel bir yol olmuş olacak” dedi.

Muradiye Çevre Yolu Manisa Belediyesi tarafından asfaltlanıyor

Muradiye Belediye Başkanı’na asfaltlama çalışması hakkında bilgi verdiğini, çalışmaların Manisa Belediyesi tarafından yapıldığını kendisinden duyduğunu ifade eden Açıkdil, ”Muradiye Beldesi’nin çevre yolu olarak geçiyor burası. Muradiye Belediye başkanımıza da az önce, buraya gelmezden evvel haber verdim. Böyle bir çalışma yaptığımızı söyledim. O da Manisa Belediyesi’nin yapmış olduğunu, benden öğrenmiş oldu. Demek ki hep aynı kanaat var. İl Özel İdaresi ve de, Karayolları Genel Müdürlüğü yapıyor kanaati var, vatandaşımızın içinde. Sağ olsun o da bu yolun yapılmasından dolayı, memnun oldu” diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.