KESK ÜYELERİ ‘BİAT’ ETMİYOR

DHKP-C operasyonları kapsamında üye ve yöneticilerinin tutuklanmasına tepki gösteren KESK Manisa Şubesi üyeleri, seslerini hükümete duyurmaya çalıştı.

KESK ÜYELERİ ‘BİAT’ ETMİYOR

 Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, son zamanlarda yapılan operasyonlardaki tutuklamalara dikkat çekmek için Manolya Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. KESK Dönem Sözcüsü SES Manisa Şube Başkanı Serpil Deniz, burada yaptığı konuşmada, sendikalarına yönelik baskıların sürekli arttığını öne sürdü. Deniz, Türkiye'nin dört bir yanında üye ve yöneticilerinin keyfi gözaltı ve tutuklamalarla kuşatılmaya çalışıldığını savundu. Deniz, açıklamasının devamında ise şunları söyledi, “Kendinden olmayan herkese kin duyanların yarattığı öfke dalgaları kabarmaya devam ediyor. Gözaltı ve tutuklamalarla, şafak operasyonlarıyla girdaba dönüştürdükleri öfke dalgalarının emek ve demokrasi güçlerini boğmasını hedefleyenler yine iş başındalar. Zulmün ve zorbalığın efendileri,  ‘iktidarımıza biat edecek kullar istiyoruz’ diye ferman buyuruyor. Köleliğe Uyum Programını hayata geçirmek için hazırlanan makbul vatandaş rehberinde herkese yeni fasıllar açıyorlar”  Son yapılan operasyonlara dikkat çeken Deniz, “Bu makbul vatandaşlık tanımına uymayanların, uymamakta ısrar edenlerin, hele hele örgütlenenlerin nelerle karşı karşıya kaldığını hepimiz yaşayarak görüyoruz. KESK’in emek ve demokrasi mücadelesini engellemeye yönelik operasyonların rutinleştiği, tüm ezilenlerin hakları için mücadele eden emek ve demokrasi güçlerinin 12 Eylül’ü aratmayan yöntemlerle faşist baskılarla yok edilmeye çalışıldığı tüm kamuoyunca bilinmektedir. Yine bilindiği üzere, KESK’i bertaraf etmek için her yolu mubah görenlerin kuşatma operasyonlarıyla KESK’in nezdinde verdiğimiz onurlu mücadeleyi itibarsızlaştırarak çıkışsız, karamsarlık örtüsüyle tüm ülkeyi diktalıkla yönetmeye çalışıyorlar. Sekreterimiz Akman Şimşek ve Denetleme Kurulu üyemiz Erdoğan Canpolat’ın da içerisinde olduğu, KESK ve KESK’e bağlı sendikaların yöneticisi ve üyesi 60 daha önce olmak üzere son gözaltı ve tutuklamalarda 58 kişi ile birlikte toplam 118 kişi halen tutuklu. Son gözaltı ve tutuklamalarda daha önce defalarca tanık olduğumuz görüntüler eşliğinde gözaltına alınan arkadaşlarımız insanlık dışı, hukuksuz bir tutumla karşı karşıya kalmıştır. Gözaltına alınan arkadaşlarımıza yönelik insanlık dışı tutum sürmektedir. Ardı ardına yaşadığımız operasyonlara üstün körü baktığımızda bile hiçbirisinin tesadüfî olmadığını,  hedefinin bir avuç egemenin mutluluğu için emeğimizin, toprağımızın, suyumuzun ve ürettiğimiz tüm değerlerin yağmalanması için bir ‘muz cumhuriyeti’ yaratma telaşı olduğunu görülmektedir. Ne zaman kamu emekçilerinin hakları gasp edilecekse KESK’e yönelik itibarsızlaştırma ve kriminalize etme operasyonları için düğmeye basılmaktadır. Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için söz verdik. Gözaltına alınsak da, tutuklansak da, sürgüne gönderilsek de mücadelemize devam edeceğiz. Tutuklu bulunan arkadaşımız ve gözaltında tutulan arkadaşlarımız onurumuzdur. Biz onurumuza sahip çıkacağımıza ve sınıf kavgasında bayrağı daha yukarı çıkaracağımıza söz verdik ve sözümüzü tutacağız” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.