MANİSA’DA ORTAK AKIL TOPLANTISI

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, "Manisa, üretim, ihracat ve istihdamda gösterdiği başarılarla Egenin geleceğidir" dedi

MANİSA’DA ORTAK AKIL TOPLANTISI

 AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi yapılan Ortak Akıl Toplantıları'nın 5.’si Manisa Saruhan Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz, diğer oda başkanları ve sivil toplum örgütleri katıldı. 

Tanrıverdi, yaptığı konuşmada, Manisa'nın Ege'nin geleceği olduğunu belirterek, "Manisa, üretim, ihracat ve istihdamda gösterdiği başarılarla Egenin geleceğidir. Her geçen gün büyüyen ekonomisi, huzuru, güveni ve güler yüzü ile Manisa yatırımcı ve girişimcilerin gözdesi olmuştur. İlimiz, kendi potansiyelleri, kaynakları, hükümetin ve yerel yönetimlerin yatırımları ile gelişmeye devam ederken, bize düşen bu büyümenin sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde sürdürülmesini sağlamaktır. Çünkü sağlıksız, istikrarsız, plansız ve çarpık büyümenin getireceği sorunları, zorlukları yine biz Manisalılar yaşayacağız. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına şimdiden önlemlerimizi almalıyız. Sağlık ve eğitim alanında büyük bir ilerleme sağlanmıştır. Ancak yeni proje ve planlamalarla 20-25 yıl sonrasını düşünerek hareket etmeliyiz. Başlayan projeler sürdürülmeli ve tamamlanmalıdır" şeklinde konuştu."ÜNİTER YAPIMIZ KESİNLİKLE BOZULMAYACAKTIR"

Tanrıverdi, büyükşehir olan Manisa ile birlikte vatandaşlarda hak kayıplarının yaşanmayacağını belirterek, "Bu kanunla, nüfusu 750 binin üzerinde olan 13 ilimiz Büyükşehir Belediyesi oldu. Tüzel kişiliği sona eren Belediyelerde çalışan personellerin hiçbirinin hak kaybı olmayacaktır. Yerel demokrasi daha da güçlenecektir. Üniter yapımız kesinlikle bozulmayacaktır. Hesap sorma ve verme ilkeleri esas alınmıştır. Büyükşehir Belediyesi olan 29 ilimizde İl Genel Meclislerinin tüzel kişiliği sona ermesiyle valilik bünyesinde Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı kurulmuştur. Köylerdeki emlak vergisi muafiyet ve istisnaları 5 yıl daha devam edecektir" diye konuştu."MANİSA’DA BAZI EKSİKLİKLER VAR"

Manisa Belediye Başkan Vekili Hüseyin Köroğlu da, Manisa'yı büyükşehir olma yolunda hazırladıklarını belirterek, “Manisa’da eksikler vardı, 4 yıl boyunca bu eksikleri yerine getirmeye çalıştık. Büyükşehir yasası çıktıktan sonra böyle bir toplantının yapılmasını da uygun buluyorum. Manisa'yı konuşmak ve ihtiyaçlarını tespit etmemin doğru olduğuna inanıyorum. Manisa’da bazı eksiklikler var. Bundan sonra bu tür şeylere dikkat edilmesi gerektiğine inanıyorum" dedi."BU KONUŞMALARI YAPMAKTAN SIKILDIM"

Manisaspor Başkanı Emre Hasgönül ise, “Kentin en büyük markası Manisaspor. Destek olanların veya olmayanların bizlerle her gün beraber olmanızı istiyorum. Galatasaray Fenerbahçe maçı olduğunda telefonlar susmuyor. Stada gelme talebinden. 15 bin taraftar görüyoruz. Şehrin markası Manisaspor, Mesiri daha iyi yapabilseydik, belki o daha iyi olacaktı. Ama Manisaspor Manisa'nın en büyük markası. Bu konuşmaları yapmaktan sıkıldım, ama ne yazık ki yapmak zorundayım” diye konuştu."AYDIN İLE İZMİR İLE İSTANBUL İLE NİYE YARIŞMIYORUZ”

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ da, "Manisa bir tarım kenti. İhracatta 7. sırada. OSB büyük hamleler yapan bir kent. Türkiye toprağını Türkiye’de işleyecek teknolojiye sahibiz. Türkiye’nin rüzgar potansiyeli çok fazla. Türkiye’nin 254 bölgesinde rüzgar araştırması yapıyoruz. Manisa marka kent olma yolunda hızla ilerliyor. Aydın ile İzmir ile İstanbul ile niye yarışmıyoruz. Sart’ta dünyanın önemli kiliselerinden biri var. Sart’ta uluslararası din festivali yapalım dedik" şeklinde konuştu."KURUMSALLAŞMALIYIZ"

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay da, “Bu ortak akıl toplantılarında biraz da hayallerimizi konuşturmamız lazım. Gündemimizde olması gereken en önemli konu Manisa’ya yapılacak olan kamu yatırımlarının zamanda ve arttırılarak yapılmasıdır. Biz muhalefet partisi olarak çekincelerimizin olduğunu belirttiğimiz bir husus. Diğer hastaneler kapatılarak 560 yataklı bölge hastanesi yapılacak. Bu hastaneler bünyesinde eczaneler de olacak. Yıllık kira bedeli 64 milyon TL. Ortak akıl diyoruz, ortak aklı da bu tür platformlarda bulmamız gerekir. 123 milyon TL sabit yatırımı var. 64 milyon TL 25 yıl kira ödenecek. Manisa’nın tarihi, kültürel ve coğrafi potansiyeli en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Büyükşehir yasası beklerken bütün şehir yasası geldi. Bunun doğru olmadığını beyan etmek istiyorum. Yerel yönetimlerdeki demokrasiyi güçlendirmeyecek” dedi."MANİSA ZATEN BÜYÜKŞEHİRDİ"

"Çok güzel tarihi ve kültürel değerlere sahibiz” diyen Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz de, Manisa’nın zaten büyükşehir olduğunu ve düzenlenen kanunla büyükşehir olma hakkının teslim edildiğini belirterek, "Dünyadaki ve Türkiye’deki yatırımcılar uygun yer aramaktadırlar ve bu da Manisa’da mevcuttur. Bize düşen görev bütün hizmet sektörüyle bütün insanların mutlu yaşamasını sağlayacak unsurları yerine getirip dengeli bir şekilde kalkınmasını sağlamak. Bu toplantılar bizim değerimize bir şey öğretme amacıyla yapılan toplantılar değil, bu toplantılar bizim birbirimizden yararlanabileceğimiz toplantılar gibi görülmeli" şeklinde kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.