Ömer Faruk Çelik, kadınlar için projeleriyle geliyor

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak kutlamada bulundu

Ömer Faruk Çelik, kadınlar için projeleriyle geliyor

 AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak kutlamada bulundu. Kadınlara yönelik önemli projeler hazırladıklarını belirten, Çelik “Şehzadeler Belediyesinde kadınların her zaman yeri farklı olacak. Kadın ve aile birimi kuracağız. Bu birimin işi sadece ve sadece kadınlarımıza hizmet olacak” dedi.

“KADINLARA YÖNELİK PROJELERİMİZ VAR”

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik, yayınladığı mesajla tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Şehzadeler Belediye Başkanı olarak seçilmesi halinde kadınlara yönelik bir çok projeyi hayata geçireceklerini belirten Ömer Faruk Çelik“ Kadınlarımızın iş yaşamındaki yüklerini azaltmak ve çocuklarının bakımı, okul dışı zamanlarda eğitilmeleri, kadın istihdamının teşvik edilmesi, aile içi sorunlarına yardımcı olunması, koruma altına alınması gerekenlere sığınma evleri hazırlanması, kendi işini kuracaklara eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunulması, ev kadınlarının ek gelir elde etmelerine yardımcı olmak amacıyla “kadın el emeği çarşılarının” kurulması gibi projelerimizle kadınlarımıza hizmet edeceğiz” dedi.

“KADIN VE AİLE BİRİMİMİZİN TEK İŞİ KADINLARA HİZMET OLACAK”

“Şehzadeler Belediyesinde bizim dönemimizde kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapacağız” diyen Ömer Faruk Çelik “Kuracağımız kadın ve aile birimimizin tek işi kadınlara hizmet olacak. Bu proje kapsamında Belediye bünyemizde Kadın ve Aile Birimi kurulacak. Kadınlarımıza yönelik hizmetlerimiz bu birim bünyesinde yürütülecek. Umut Evi projesi ile kadınlarımıza psikolojik, hukuki, pedagojik, danışmanlık hizmeti vereceğiz. Kadın ve Aile Birimimiz yeni doğan hediye paketi, ev ziyaretleri, aile okulu hamile okulu bilgili aile başarılı çocuk seminerleri sağlık semineri yaşlı ziyaretleri göz ve sağlık taramaları ve mesleki kurslar konusunda aktif görev yapacaktır. Kadınlarımız Şehzadeler Belediyesinde her zaman değerli olacaktır.”dedi.

“KADINLARIMIZ İŞ VE MESLEK SAHİBİ OLMALI”

İnsanın dünyaya gelmesiyle birlikte ilk gözünü açtığı, şekil aldığı ortam, milli ve manevi değerleri kazandığı okulun şüphesiz aile olduğunu kaydeden Çelik, “Bu kurumda çocukların eğitiminde birinci derecede etkili olan da annelik vazifesi ile kadındır. Kadın, zarif, fedakâr, duygusal zekâsı ile en ince ayrıntıları bile düşünebilen,

elinin değdiği ortamda fark edilen önemli bir bireydir. Toplumun her alanda daha ileri seviyeye ulaşabilmesi için bu değerleri taşıyan kadınımız, okumalı, iş veya meslek sahibi olmalı, aslî vazifeleriyle bunları dengeleyerek elbette dilediği kadar çalışmalı ve faal olmalıdır. Buna gerçekten çok ihtiyaç vardır. Toplumun bir tarafını yükseltirken, diğer tarafını ihmal etmek toplumu yaralar. Geçmiş dönemlerde kadınlar kadılık, müderrislik, vaizlik, şairlik, vezirlik, müşavirlik, Divan-ı Mezâlim başkanlığı gibi çok değişik görevler almıştır. Eski Türk devletlerinde hakan ve hatun etkinliklere birlikte katılıp, beraber anılmışlardır. Yine Hz. Peygamberimiz ve Hz. Ömer dönemlerinde çeşitli vazifeler alıp, serbest ticaret yapabilmişlerdir. Hele Kurtuluş Savaşımızdaki cehd ve gayretleriyle hayat kaynaklarını işletmişlerdir. Özellikle diğer dünya devletlerinden çok önce seçme, seçilme hakkı elde ederek, aktif bir şekilde toplumsal hayata katılma fırsatı bulmuşlardır. Ancak bu geliştirilememiştir” ifadelerini kullandı.

“MECLİS ADAY LİSTEMİZDE KADINLARIMIZ VAR”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin kuruluşundan itibaren “Kadınsız bir siyaset, kadınsız bir demokrasi sadece kadınlar için değil, bütün toplum için bir eksikliktir” diyerek bu alanda ciddi çalışmalar yapılmasını sağladığını belirten Çelik şöyle devam etti. “İlk kez bizim dönemimizde kadına yönelik her türlü şiddet ciddiyetle ele alınmış, derinlemesine araştırmalar yapılmış ve yasal düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. AK Parti iktidarı olarak kadın haklarını samimi ve kararlı şekilde savunduk. Kadının siyasette yer alması için en önemli mücadeleyi biz verdik. Şu anda parlamentoda 79 kadın vekil bulunurken, bunun 46’sı AK Parti grubunda görev yapmaktadır. Yine bizim Şehzadeler belediye meclis listemizde Asiye Zurnacı, Selma Çertürk, Tuba Ferliol, ve Nesrin Tekin gibi kadın adaylarımız bulunmaktadır. Fakat biz bütün bunlara rağmen bunları yeterli görmüyoruz. Daha fazla kadının siyasette karar mekanizmalarında yer alması için samimi çaba gösteriyoruz. “dedi.

ÇELİK “KADINLARA YÖNELİK ŞİDDET, VİCDANSIZLIKTIR”

“Kadına karşı cinsiyet ayrımcılığı yapmak ırkçılıktan daha ilkel bir durumdur “ şeklinde konuşan Çelik “Kadına yönelik şiddet vicdansızlıktır, insafsızlıktır, hiç tereddüt etmeden söylüyorum; alçaklıktır. Biz tarih boyunca kadınları baş tacı eden ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ fikrindeki bir medeniyetin temsilcileriyiz’ diyor. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için çağdaş, modern ve özgürlükler ülkesi olmanın en önemli şartlarından biri de her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmaktır.”dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.