ŞEHZADELER’DEN AMATÖRE 100 BİN TL’LİK NAKDİ DESTEK

Şehzadeler Belediyesispor’a ve sporcuya her alanda desteğini sürdürüyor. Kurulduğu yıldan itibaren amatör spor kulüplerine her yıl nakdi yardım eden Şehzadeler Belediye bu yıl da 32 amatör spor kulübüne toplamda 100 bin TL maddi yardımda bulundu. Manisa Öğretmenler evinde amatör spor kulüp temsilcileri ile bir araya gelen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler Belediyesinin spora desteğinin devam edeceğini ifade etti.

ŞEHZADELER’DEN AMATÖRE 100 BİN TL’LİK NAKDİ DESTEK

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltı programında, Amatör Spor Kulüpleri İstişare ve Değerlendirme toplantısında, Amatör spor kulübü temsilcileri ile bir araya geldi. Düzenlenen toplantıya Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Belediye Başkan Yardımcıları Bilal Demir, Ahmet Songüler, Manisa ASKF Başkanı İsmail Aydın ve 32 spor kulübü temsilcisi katıldı.
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in amatör spora her alanda destek verdiğini ifade eden ASKF Başkanı İsmail Aydın, “Değerli Başkanımız Ömer Faruk Çelik’in göreve geldiği günden itibaren spora bakış açısını hepimiz çok iyi biliyoruz. Kendisi ile seçim öncesinde de bu salonda toplantı yapmıştık, seçildikten hemen sonra da, toplantılar yaptık. Değerli başkanımızın seçilmesinden bu yana sürekli istişare halindeyiz. Belediyemizin imkanları çerçevesinde bütün branşlara destek sağlıyor. Şehzadeler ilçemizde bütün branşlarda toplam 32 adet spor kulübümüz var, bu nedenle Şehzadeler ilçemizde spor kulüplerinin sayısı daha fazla. Daha öncesinde belde olan yerlerde bulunan spor kulüplerimiz belediyelerin kapanması ile birlikte faaliyetlerini devam ettiriyorlar. Bu nedenle Şehzadeler Belediyemize büyük bir yük düşmüş oldu. Şehzadeler Belediyemiz imkanlar ölçüsünde gereken her türlü desteği sağlıyor. Verilen rakamlar gerçekten çok önemli değil, ancak gönülden vermesi bizleri mutlu ediyor. Spor kulüplerimizin en büyük destekçileri yerel yönetimlerdir. Kulüplerin birçok ihtiyacını kendi imkanları ile karşılamaya çalışan kulüp yöneticilerimiz var. Emekli maaşlarını spor uğruna harcayan yöneticilerimiz var. Yapılan bu destekler bizleri çok mutlu ediyor ve bu yardımların semerelerini de görüyoruz. Sporcu sayılarında ciddi artışlar olduğunu görüyoruz. Şuan itibarı ile yeni kurulmayı bekleyen 4 adet spor kulübümüz var. Her kulüpte ortalama 60 sporcumuz var. Bu da yaklaşık 250 sporcu demek oluyor. Bu gençlerimiz bu sayede uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar. Bu noktada gençlerimizi spor sahalarına, spor salonuna çekmek çok önemli. Belediyelerimizin bu yardımları ile gençlerimizi spora çekme noktasında işimiz biraz daha kolaylaşıyor. Bu destekleri nedeni ile değerli Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Kulüplerimizin isteği ile nakdi yardımda bulunuyoruz”
Şehzadeler Belediyesi olarak Amatör spor kulüplerinin isteği ile kulüplere nakdi yardımda bulunduklarını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Böylesine güzel bir günde sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Belediye Başkanlığı görevine seçilmeden önce adaylık dönemimde amatör spor kulübü temsilcileri ile bu salonda bir toplantı yapmıştık. O zaman amatör spor kulüplerimiz ile ilgili nasıl bir proje yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunmuştuk. 30 Mart yerel seçimlerinde seçildikten hemen sonra da kulüplerimizin temsilcileri ile bir araya geldik. Belediye olarak amatör spor kulüplerimize ne gibi katkı sağlayabiliriz noktasında fikir alışverişinde bulunduk. O yapmış olduğumuz toplantımıza kulüp temsilcilerimiz, bizler malzeme noktasında yardım bulabiliyoruz. İş adamlarımız ve kurumlarımız sporcularımız için gerekli kıyafet ve malzemeleri bizlere temin ediyorlar. Ancak kulüpler olarak bizim nakdi yardımlara ihtiyacımız var. Nakdi yardım bizler için çok daha faydalı olacaktır diye ifade edildiğinde, belki de Manisa’da ilk defa olarak Şehzadeler Belediyesi olarak biz, sınırlarımızdaki spor kulüplerimize, sporcu sayılarına bulundukları lig ve tesislerine göre federasyonumuz ile birlikte ciddi bir kriter belirleyerek nakdi yardımda bulunmuştuk. Yine bu salonda kulüplerimiz ile bir araya gelerek bu nakdi yardımları kulüplerimizin hesaplarına aktarmıştık. Az ya da çok ancak topladığımız da bir kamyon sporcu malzemesi dağıtılabilecek rakamın daha üstünde bir rakamı kulüplerimizin hesaplarına yatırdık. Geçtiğimiz yıl da 100 bin TL’lik nakdi yardım 32 tane spor kulübümüzün hesaplarına geçmişti. Bu yıl da 17 tane futbol branşı ile ilgilenen amatör spor kulübümüz var. Bunların içerisinde farklı farklı liglerde olan amatör kulüplerimiz var. Bu kulüplerimizin dışında 15 tane de ferdi branşlarda faaliyet gösteren amatör spor kulüplerimiz var. Bugün itibarı ile de tüm bu spor kulüplerimizin hesaplarına belirlediğimiz kriterlere uygun miktarlarda rakam hesaplarına yatacak. Hepinizin de bildiği gibi büyüklerimizin söylemiş olduğu çok güzel bir söz vardır, çok veren maldan, az veren candan verir diye, biz gerçekten de candan veriyoruz. Bu yıl bu yardımlarımızda biraz geciktik. Bunun en büyük nedeni de hain FETÖ’cülerin olmasıdır. Bütün ülkeye olduğu gibi bu sayede amatör spora da zarar vermiş oldular. Hain FETÖ yüzünden 2 ay gibi bir süre kaybımız oldu, ancak bu yardımlarımız yapmak bugüne nasip oldu” dedi.

“İmkanlarımız ölçüsünde amatöre desteğimiz devam edecek”
Şehzadeler Belediyesi olarak imkanlar dahilinde amatör spor kulüplerine destek vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Çelik “Yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen, 65 tane mahallemize rutin belediyecilik hizmetlerimizi götürüyoruz. Şehzadeler’imizi yeni nesil bir belediyecilik anlayışı ile tanıştırıyoruz. Büyük bir borç yükü ile kurduğumuz Şehzadeler Belediyemizde bir yandan halkımıza hizmet ettik, diğer yandan amatör spor kulüplerimize de destek olduk. Değerli ASKF Başkanımızın da ifade ettiği biz amatör spor kulüplerini her açıdan çok önemsiyoruz. Gençlerimiz kötü alışkanlıklara bulaşmasınlar, sokaklarda gezmesinler, vakitlerini farklı yerlerde değerlendirmesinler spor yapsınlar, sağlıklı gençler olsunlar ve yarın ülkemizi de güzel noktalarda temsil etsinler diye amatör spor kulüplerine büyük önem veriyoruz. Gençlerimizi bir çatı altında toplayan siz değerli kulüp yöneticilerimizi bu şehrin bir evladı olarak tebrik ediyorum. İnşallah imkanlarımız daha ilerledikçe, sizlere daha fazla destek olacağız ve bu da bizleri mutlu edecektir. Bugün itibarı ile amatör spor kulüplerimizin hesaplarına toplamda 100 bin TL’lik bir desteği yatırmış olacağız. Gönlümüz daha fazlasını yapmak istiyor, ancak çok zor imkanlar dahilinde bunları yapabiliyoruz. İnşallah imkanlarımız genişledikçe spor kulüplerimize desteklerimiz daha da artacak” dedi.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.