banner309

Eğitim kolunda 6 yıldır yetkili sendika: Eğitim-Bir-Sen

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner eğitim çalışanlarının her türlü hakkını koruma mücadelesi ve geliştirme idealine uygun olarak Eğitim-Bir-Sen’in genel yetkide 6. yılına girdiğini belirtti. Öner, “Kuruluşumuzdan bu yana,...

Eğitim kolunda 6 yıldır yetkili sendika: Eğitim-Bir-Sen

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner eğitim çalışanlarının her türlü hakkını koruma mücadelesi ve geliştirme idealine uygun olarak Eğitim-Bir-Sen’in genel yetkide 6. yılına girdiğini belirtti. Öner, “Kuruluşumuzdan bu yana, çeyrek asırdır, duruşundan taviz vermeden, insanımızın kalbi yöneliş ve teveccühüne mazhar olmuş; asil çağrımıza onurlu katılımlarıyla cevap veren yeni üyelerle sayımız daha da artmıştır” dedi.

Sendikalarının genel yetkili sendika olarak 6’ncı yılına girmesini değerlendiren Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, “Doğru zamanda doğru adamlarla yola çıkarak, atılan ilk adımın samimiyetine yaslanarak derelerin, çayların buluşmasıyla gittikçe çoğalan nehirler gibi büyüdük. Hep birlikte emekçiler olarak sesimiz gürleşti, mücadelemiz genişledi, kazanımlarımız arttı. Sözümüz doğruluğuyla güçlendi, duygumuz samimiyetiyle inşirah verdi, aklımız selimliğiyle kuşattı, sevdamız yürekleri sardı, çoğaldı. Geçen yıl 402 bin 171 olan üye sayımız, başkanlarımızın dirayeti, temsilcilerimizin adanmış gayreti, üyelerimizin cefakar idealizmiyle neşvünema buldu, saflarımıza yeni değerler katıldı, nihayet bugün sayımız; Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda 4 bin 580, üniversitelerde 32 bin 97, Milli Eğitim’de 383 bin 469 olmak üzere, toplamda 420 bin 146’ya ulaşmıştır. Bu, günübirlik, bir yıllık, bir başarı değil, ilk başladığımız günden bugüne dek gidilen doğru yolun, insan odaklı yaklaşımın, elde edilen kazanımların, ilk tuğlayı koyan el ile bugün son akıtılan terin taşıdığı hissiyatın aynı oluşunun bizi getirdiği bir sonuçtur. Bu, Eğitim-Bir-Sen’in sadece önde ve öncü oluşunun değil, aynı zamanda hepimiz için büyük bir imkan, hepimiz için büyük bir çözüm, geleceğe büyük bir yürüyüş oluşunun tescilidir.” şeklinde konuştu.

“Bizim gücümüz haklılığın, doğruluğun gücüdür”

“İddiası ve idealleri olan bir camiayız” diyen Öner, “Sayısal çoğunluğumuzun bize yüklediği tarihi, kültürel, vicdani sorumluluğumuzun bilincinden hiçbir zaman gafil olmadık, olmayacağız. Kemiyet olarak fazlalığımızı keyfiyet olarak daha anlamlı bir zemine taşımazsak, bizi var eden ve bugünlere taşıyan anlamdan uzaklaşmış oluruz. Sayımızın fazlalığıyla birlikte esas gücümüz davamızın haklılığındadır. Haklı dava etrafında bir araya gelip, bir duvarın tuğlaları gibi kenetlenen insanların birlikteliği ancak anlamlı olabilir. Değilse, tek başına sayısal çokluk haklı olmak için yeterli değildir. Bilakis, doğruda birleşmemiş haksız kalabalıklar erimeye, aşınmaya mahkumdur. Nitekim sendikamızın birken bine, binlerden on binlere, yüz binlere ulaşma başarısının özünde saklı olan gerçek, doğruluktur. Bizim gücümüz haklılığın, doğruluğun gücüdür. Bizi çoğaltan bu güçtür.” dedi.

“Bugünlere inanç, azim ve kararlılıkla geldik”

Doğru zamanda, doğru yerde olmanın önemine değinen Öner, “Hak ve özgürlük mücadelesinde kimseye haksızlık etmemeye özen gösterdik. Bugünlere, yılmayan, asla yorulmayan inanç, azim ve kararlılıkla geldik. Hak ve hukuku evrensel ve herkes için gerekli değer olarak gördük. Farkımızı ortaya koyduk ama bütün bir milleti kucakladık. Fikri, ahlaki ilkelerimizden taviz vermedik. Aldanmadık, aldatmadık. Güven verdik, güven bulduk. Teori ve pratiğimiz arasında uçurumlar olmadı. Söylenmesi gereken sözü sakınmadan, çekinmeden söyledik. Sahada ve masada üye ve çalışanlarımıza karşı sorumluluğumuzun samimi bilinciyle hareket ettik. Özümüzle, sözümüzle, söylemimizle bir olduk. En önemlisi milletimizle, tarihimizle, medeniyet değerlerimizle bir olduk, onlara yabancı kalmadık, onlarla kavgalı olmadık. Durduğumuz yeri tahkim etmeyi hiçbir aşamada ihmal etmedik. Kendimizi her fırsatta değerlerimizin aynasında gözden geçirmeyi erdem bildik.”şeklinde konuştu.

“Bütün üyelerimize teşekkür ederiz”

Eğitim-Bir-Sen’in hep birlikte atan kalplerin bir eseri olduğuna dikkat çeken Öner, “Hem nicelik hem de nitelik olarak bugünlere gelmesinde emeği olan tüm şube başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, ilçe temsilcilerimize ve yönetimlerine, en canlı hücremiz işyeri temsilcilerimize; gece gündüz demeden, canla başla, adanmışlık duygusuyla, zamanının önemli bir kısmını sendikal mücadelemize hasreden bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.