“28 ŞUBAT’A EN GÜZEL CEVAP SANDIK OLDU”

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ “28 Şubat ve darbecilerle hesaplaşma devam etmelidir” dedi.

“28 ŞUBAT’A EN GÜZEL CEVAP SANDIK OLDU”

 28 Şubat’la ve darbelerle ilgili hukuk sürecinin devam ettiğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; “28 Şubat süreci bizim ruhumuza musallat olmuştur. 28 Şubatçılara karşı milletimiz sandıkta gereğini yapmıştır ve yapmaya devam edecektir.   Bundan sonra 28 Şubatlar olmayacaktır. Hiç kimse bizim ruhumuza musallat olmayacak. Hiç kimse milletimizin değerleriyle dövüşemeyecek. Bu ülke hür ve zengin insanların değeri olacaktır. 28 Şubatçılarla ile ilgili hesaplaşma devam etmelidir” dedi.

“28 Şubatçılar toplum mühendisliğine giriştiler”

28 Şubatçıların Erbakan ve arkadaşlarının seçilip iktidar olmasından sonra siyaseti yeniden dizayn etmeye gayret gösterdiğini belirten Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bunlar uzun süre siyasetçiye karşı toplum mühendisliğine giriştiler.  Siyasetçi terbiyeciliğine soyundular. 28 Şubat Post Modern darbe döneminde, 1960, 1971 ve 1980 darbelerinde bedenimize musallat olan darbeciler medya ayağı, sermaye ayağı, oligarşik bürokrasi ayağı ile beraber bu sefer ruhumuza musallat oldular. On binlerce insanımızı başörtülü oldukları için ikinci sınıf insan muamelesi yaptılar. Düne kadar kız çocuklarını okutmuyorsunuz diyenler kız çocukları okumaya başlayınca bunlar başörtülü diyerek öcü muamelesi yaptılar. Kız öğrencileri ikna odalarına aldılar. Üniversiteleri adeta yaşanmaz hale getirdiler. İdeolojilerin, kamplaşmaların, aydınlanmacılık adı altında Marksist-Leninist masonluğun merkezi haline getirmeye çalıştılar. Oysa Üniversiteler bilim yuvalarıydı. Üniversiteler fikirlerin, düşüncelerin çarpışmış olduğu bu çarpışmadan hakikat şimşeğinin doğacağı, her ideolojinin olabileceği, her ideolojinin,her fikrin daha özgür kendini ifade edebileceği bilim yuvaları olmalıydı. Fakat buraları, sokakları, askeriyeyi ve askeriye alanları, devlet dairelerini insanımıza zindan ettiler. Sermayeyi kamplaştırdılar, kutuplara ayırmak istediler”

“Sermayenin kırmızısı, yeşili olmaz”

28 Şubat darbesini gerçekleştirenlerin dindar işadamlarını ve şirketlerini yeşil sermaye şeklinde göstermeye çalıştıklarını kaydeden Özdağ; “Sermayenin yeşili, kırmızısı, beyazı olmaz. Sermayedar istihdam yaratıyorsa, ihracat gerçekleştiriyorsa, ithalatı azaltıyorsa kırmızı, yeşil diye ayırmanın mantığı yoktur. Sermaye kutsaldır. Ülkemizin dış borcunu ve cari açığını azaltıyorsa tüm sermayeye kanunlar çerçevesinde kucak açmanız gerekiyor” dedi.

 

“28 Şubat kara bir ayıptır”

28 Şubat sürecinin aynı zamanda bir utanmazlık örneği olduğunu kaydeden Özdağ; “28 Şubat milletimize, halkımıza, devletimize karşı yapılmış bir projedir. Bu projenin iç ayağı olduğu kadar dış ayağı da vardır. Bu proje 2001 yılında AK Partinin kurulması ile beraber akamete uğratıldı. O dönemde merhum Muhsin Yazıcıoğlu, Nazlı Ilıcak ve Hasan Celal Güzel gibi kahramanlar çıktılar. Bu kahramanlar; tankın namlusunu milletine çevirmiş bir orduyu alkışlamam dediler. Daha büyük ayıplar işlenmesine mani oldular. En azından bu insanlara bu işler kanlı olur dikkatli olun ve bu memleketi bölmeye hakkınız yoktur mesajı verdiler. Hukuk Türkiye’de demokrasiyi askıya almak isteyenlere karşı gereğini yapacaktır. Bunlara karşı sesini yükselten bir millet vardır. Artık tanklar karşısında sessiz kalacağını söylemeyen, milyonlar darbelere karşı yürüyecektir, karşı koyacaktır diyerek demokrasiyi içselleştiren, insan hak ve özgürlüklerini içselleştiren, fikir, teşebbüs ve inanç hürriyetini içselleştiren bir yapı ile karşı karşıyayız.   Ben bundan sonra darbe olmayacağına inanıyorum. 28 Şubatçıların ayıplarını her alanda dile getirmeye devam edeceğim. ” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.