AK PARTİ ŞEHZADELER ADAYI ÖMER FARUK ÇELİK "BELEDİYE KAYNAKLARINI İSRAF ETMEYECEĞİZ"

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti. Ömer Faruk Çelik burada yaptığı konuşmada belediyenin kaynaklarının kullanımı konusunda çok dikkatli olacaklarını belirterek, “Kaynakların en verimli şekilde, israf edilmeden ve yerli yerinde kullanılabilmesi konusunda hassas olacağız” dedi.

AK PARTİ ŞEHZADELER ADAYI ÖMER FARUK ÇELİK

 AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti. Ömer Faruk Çelik burada yaptığı konuşmada belediyenin kaynaklarının kullanımı konusunda çok dikkatli olacaklarını belirterek, “Kaynakların en verimli şekilde, israf edilmeden ve yerli yerinde kullanılabilmesi konusunda hassas olacağız” dedi.

TONGUÇ” MUHABECİLİK MESLEĞİMDEN GURUR DUYUYORUM”

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik, kendiside Serbest Muhasebeci olan Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti Belediye Meclis üyesi adayları Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Mikail Azboy, İsmail Önal, Ali Delen, İbrahim Onaylı ile birlikte Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti. Oldukça sıcak bir ortamda geçen ziyarette ilk olarak söz alan Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç “Bugün benimde mesleki olarak ekmeğini yediğim, benim de mensubu olmaktan gurur duyduğum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını ziyaret ediyoruz. Değerli başkanım ile birlikte uzun yıllar yönetim kurulunda görev yaptık. Muhasebecilik gerçek anlamda çok zor bir meslek, kendimde bu mesleği yaptığım için çok iyi biliyorum. Severek yapılmaz ise gerçekten yapması zor bir meslek. Bu meslek bizlerin gerçekten de çok severek yaptığımız bir iş, vergi daireleri ile mükellefler arasında önemli bir köprü görevi gören bir meslek dalı. Seçim çalışmalarımız nedeni ile her ne kadar mesleğimizden biraz uzak kalsam da bu mesleği gerçek anlamda çok seviyorum.“ dedi.

“ŞEHZADELER AK PARTİ İLE GÜZEL HİZMETLERE KAVUŞACAK”

AK Parti teşkilatı olarak 2014 yerel seçimlerine çok iddialı bir şekilde hazırlandıklarını belirten Tonguç “Çok değerli bir belediye başkan adayımız var. Şehzadeler ilçemizi kucaklayacak çok da güzel bir meclis listemiz var. Bu bağlamda başkanımızın açıklamış olduğu projeler ile ben inanıyorum ki sadece Şehzadeler ilçemiz değil, Manisa’mız güzel eserler kazanacak, güzel hizmetlere kavuşacak” diyerek yapılacak olan projelerin Manisa’nın geleceğine ışık tutacağını ifade etti.

”İNSAN MERKEZLİ VE HİZMET ODAKLI OLACAĞIZ”

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik “Biz AK Parti olarak yeni kurulan Şehzadeler ilçemizde belediyecilik anlayışına yepyeni bir soluk getirerek, alışılmışın dışında bir belediyecilik tarzı sergileyerek, hizmet etmek için bu yola çıktık. Yapacağımız tüm çalışmalarda insan merkezli ve hizmet odaklı bir anlayışı ilke alarak

şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı belediye yönetimde söz sahibi yaparak, fikirlerini dinleyerek gerekirse projelerinden faydalanarak hizmetler yapacağız. Bu bağlamda şehrimizde yaşayan tüm insanlarımızın mutluluğunu temin etmek bizim öncelikli hedeflerimizin arasında yer almaktadır. 2014 yerel seçim sloganımızda olduğu gibi Mutlu Şehirler, Mutlu İnsanlar ve bir huzur şehrini tesis etmektir bizim amacımız. Bugüne kadar ilçemizin tamamını dolaşırken, aldığımız tepkilere bakılınca halkımızdan olumlu ve çok güzel tepkiler alıyoruz. Özellikle Şehzadeler’ de yaşan vatandaşlarımız için 7’den 70’e her kesim için hazırlamış olduğumuz 70 projemizi açıklamamızın hemen ardından vatandaşlarımızın bize olan ilgisi daha da artmış durumdadır” dedi.

“STK’LAR İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

Ömer Faruk Çelik konuşmasına şöyle devam etti. “Burada sizlere iki önemli husustan söz etmek istiyorum. Bunlardan birincisi şehrimizi insanlarımız ile birlikte yöneteceğiz. Bu bağlamda sivil toplum kuruluşlarımız, Odalarımız ve derneklerimiz bu belediye döneminde belediyenin yönetiminde söz sahibi olacak. Biz bunları söylerken ifade ederken yaptığımız projelerde de bunların alt yapısı var zaten. Gerek vatandaşlarımızın gerek sivil toplum kuruluşlarımız için kuracağımız danışma meclislerimiz olacak. Bunlardan bir tanesi de oda başkanlarımızdan müteşekkil bir danışma meclisi olacak. Bu toplantılarımızda gerek oda üyelerinin gerekse esnaflarının şikâyet ve taleplerinin değerlendirerek sorunlara birlikte çözüm bulmayı hedefliyoruz. Bu danışma meclislerinin en önemli amacı sizlerin sorunlarını sizlerle birlikte tespit edip, yine çözüm önerilerini ortak projelerle hayata geçirmek olacak.”

“KAYNAKLARIN KULLANIMI KONUSUNDA TİTİZ OLACAĞIZ”

Belediyelerdeki en önemli konulardan birisini finansman olduğunu söyleyen Ömer Faruk Çelik “Netice itibarı ile milletimizin ödediği vergiler ile belediyelere aktarılacak olan bir bütçe ile yine o vergi veren insanlara belediyecilik hizmeti olarak hizmet etmekle mükellefsiniz. Bu noktada da kaynakların en verimli şekilde, israf edilmeden ve yerli yerinde kullanılabilmesi büyük bir önem arz ediyor. Bu nokta da her birimiz hassas ve titiz olacağız. Her birimiz ticaret ile uğraşan insanlarız, kendi işletmelerimizdeki hassasiyetimizden, titizliğimizden çok daha fazla özen göstermek mecburiyetindeyiz.”dedi.

SADIK İRİER” BELEDİYE MECLİS LİSTENİZDE ÖZEL İNSANLAR VAR”

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Sadık İrier ise yaptığı konuşmada “Muhasebeciler Odası olarak oda üyelerimiz adına, sizleri bu gün odamızda ağırlamaktan şeref duyduğumuzu ifade etmek isterim. Belediyecilik alanında ve gerekse ilçe başkanlığı yaptığınız dönemde tecrübe edindiğinize inanıyor ve adaylığınızın isabetli bir karar olduğunu düşünüyorum. Bu nokta da Manisa’ya ciddi

katkılar yapacağınızı düşünüyorum. Belediye meclis ekibinizi inceledim. Gerçekten ben kendi adıma söylüyorum bizim için özel insanlar var listenizde. Değerli ilçe başkanım öncelikli olmak üzere diğer muhasebeci arkadaşlarımıza da yer vermişsiniz teşekkür ediyorum. Son dönemde ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. İnşallah 30 Mart seçimleri sonrasında bu çizgi kırılır ve ülkemizde yaşan tüm insanlarımız refah ve huzur içinde yaşamaya devam eder. Nasip olurda görevi siz alırsanız, birlikte çalışıp karar mekanizmasının içinde olmak bizler için çok önemli bir algı. Biz bu birlikte çalışma önerinizi de doğru buluyor ve bu noktada da her zaman sizlere destek olacağımızı ifade etmek istiyorum. “dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.