AK PARTİ ŞEHZADELER ADAYI ÖMER FARUK ÇELİK PROJELERİNİ AÇIKLADI

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik Belediye kültür sitesi lale salonunda düzenlenen görkemli bir törenle şehzadeler ilçesi için planladığı projeleri açıkladı. Yaklaşık 70 proje ile şehzadelerin hizmetine talip olduklarını belirten Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler ilçemiz bizim dönemimizde her alanda en güzel hizmetlere kavuşacak. Hazırladığımız yaklaşık 70 proje ile şehzadeleri Türkiye’de marka kentlerde birisi yapacağız. Bundan sonra ben değil projelerim konuşacak” dedi.

AK PARTİ ŞEHZADELER ADAYI ÖMER FARUK ÇELİK PROJELERİNİ AÇIKLADI

 AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik Belediye kültür sitesi lale salonunda düzenlenen görkemli bir törenle şehzadeler ilçesi için planladığı projeleri açıkladı. Yaklaşık 70 proje ile şehzadelerin hizmetine talip olduklarını belirten Ömer Faruk Çelik “Şehzadeler ilçemiz bizim dönemimizde her alanda en güzel hizmetlere kavuşacak. Hazırladığımız  yaklaşık 70 proje ile şehzadeleri Türkiye’de marka kentlerde birisi yapacağız. Bundan sonra ben değil projelerim konuşacak” dedi.

 

 

YAKLAŞIK 70 PROJEYİ BİR BUÇUK SAATTE ANLATTI

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik’in “Şehzadelere sözüm var” adlı sunumu yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Toplantıya AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi, Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti Kadın Kolları Manisa İl Başkanı Şule Uygur, AK Parti Gençlik Kolları Manisa İl Başkanı Halil Özkan, sivil toplum örgütleri temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Bir çok partilinin ayakta kaldığı “Şehzadelere sözüm var” isimli sunumda Ömer Faruk Çelik seçilmesi halinde, Şehzadelere yapacağı projeleri anlattı.

 

 ‘BU TOPRAKLARDA RAHMET VAR BEREKET VAR’

Konuşmasının başında şehzadelerin tarihi ve manevi özelliklerine değinen Çelik“ Manisa şehzadeler kentidir. Evliyalar alimler kentidir. Fatih Sultan Mehmed, Kanuni Sultan Süleyman gibi daha sonra Osmanlı tahtına oturmuş padişahlarında içinde olduğu 16 şehzadenin valilik  yaptığı özel bir kent. Bu topraklarda rahmet var, bu topraklarda bereket var, bu topraklarda çile var. Bu topraklarda mücadele var. Bu topraklarda kuvayi Milliye ruhu var. Bu topraklarda ruhumuzu ve bedenimizi canlandıran, bizi biz yapan manevi bir hava var Müftü Alim Efendi ve arkadaşlarının yunan işgalinde imanlı cesaretli özgürlük mücadelesi bu topraklarda geçti. Rahmetli Şekerci Hüseyin dedemizin duaları var bu topraklarda Manisa Tarzanı Ahmet Bedevi’nin alın teri var. Bu şehre emek vermiş bu topraklara hizmet etmiş, bu millete manevi mimarlık yapmış gönül dostlarını, yarenleri, mümtaz şahsiyetleri rahmetle minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.  

“TOPLUMUN HER KESİMİ İÇİN PROJELERİMİZ VAR”

Şehzadeler Belediyesini halk için, halkla beraber yöneteceklerini vurgulayan Ömer Faruk Çelik, “Daha yolun başında kendimize hedefler koyduk. Sosyal belediyecilikte halkla ilişkilerde Türkiyeye örnek bir belediye olacağız dedik. Yaklaşık 70 proje ile yola çıkıyoruz. Bu projelerin her biri Şehzadeler ilçemizin marka değerini arttıracak, daha huzurlu bir kent olmasını sağlayacak. Projelerimizi hazırlarken Şehzadelerde yaşayan herkesin ihtiyacı olan hizmetleri planladık. Toplumun bütün kesimlerine hitap eden projelerimiz var. Kadınlarımız için, çocuklarımız için, engellilerimiz, esnafımız için projelerimiz var. Bu projeler inanıyorum ki Manisa da Belediyecilik anlamında yeni bir çığır açacaktır.”dedi.

 

 

“BELEDİYEDE KADINLARA ÖZEL BİRİM KURULACAK”

 

Kadınlar için belediye bünyesinde kurulacak olan Kadın ve Aile birimininin sadece kadnlara özel hizmet vereceğini belirten Ömer Faruk Çelik, açılacak olan anaokulları kreşler ve çocuk kültür sanat merkezleri ile de çocuklara hitap edeceklerini belirtti. Gençler için gençlik merkezleri, halı sahalar, spor alanlarının yanı sıra sosyal ve kültürel bir çok proje hazırladıklarını belirten, Ömer Faruk Çelik “Belediyeciliğin tarihini manisada yeniden yazacağız. Açacağımız sosyal merkezler ile Manisada ilkleri gerçekleştireceğiz.”dedi.

 

“BELEDİYE ÇALIŞANLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEĞİZ”

 

“Öncelikle Şehzadeler Belediyesinin personelinin yüzünü güldüreceğiz.” şeklinde konuşan Çelik“ Çünkü biliyoruz ki bir yerde huzur yoksa o yerden hayırlı bir iş bekleyemezsin. Bastırılmış, korkutulmuş, ezdirilmiş, güvenilmemiş bir belediye personeliyle başarıyı yakalamak mümkün değildir. Mobbing uygulamalarına maruz kalmış, her birimin başına konulan akrabalarla denetlenen bir belediye personeliyle başarıyı yakalamak mümkün değildir. Öncelikle onları huzura kavuşturacağız. Değerli olduklarını hissettireceğiz. Sonra eğitimleri ile ilgili çalışmaları yapacağız. Şehzadeler belediyesinin personeli kendi alanında bilgili, dünyadaki ve Türkiye’de ki gelişimleri takip eden, araştıran bir personel olacak. Bu sayede Şehzadeler ilçesinde yaşayan halkımızda en kaliteli hizmeti alacak.”dedi.

 

ÇELİK”ŞEHZADELER BARINMA EVİ SOKAKTA KALANLARA SAHİP ÇIKACAK”

 

Halkla ilişkilere çok önem verdiklerini vurgulayan Ömer Faruk Çelik” Öncelikle Beyaz Masayı kuracağız. Bu masa belediyeye işi düşmüş vatandaşımızı oradan oraya koşturmaktan kurtaracak. Eğitimli ve güleryüzlü personel ile vatandaşın problemi anında çözülecek. Şehzadeler iyilik bankasını kuracağız. Bu bankada para geçmeyecek. Bu bankada muhtaç vatandaşlarımızın yanında olacağız. Bu şehirde yaşayan hiçbir vatandaşımız, hiçbir yavrumuz aç yatmayacak.” Dedi. Çelik “Sokakta kalan evi barkı olmayan, yolda kalmış, hastanede hastası olan fakat yatacak yeri olmayan, hastanede müdahale edilme şansı kalmayan yatalak hastalarımızın kalacağı Şehzadeler yaşam köyünü hayata geçireceğiz. Şehzadeler Tanıtım Vakfını kuracağız. Bu vakıf yapacağı tanıtım çalışmaları ile Şehzadelerin marka değerini arttıracak.”dedi.

 

“ŞEHZADALER KÜLTÜR SANATIN MERKEZİ OLACAK”

 

“Şehzadeler Belediyesi kültür sanat çalışmalarında her zaman öncü bir belediye olacak” şeklinde konuşan Çelik” Mesir festivalinin dışında yeni festivallerle şehrin sosyal yaşamını hareketlendireceğiz. Çiftçilerimiz için festivallerimiz olacak. Esnafımız için festivallerimiz olacak. Tiyatro mehteran Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği gibi korolarımız olacak. Şehzadeler kültür sanatın merkezi olacak.”dedi.

 

 

 

 

 

 

Tarih kültür ve turizm alanında önemli projeleri olduğunun altını çizen Ömer Faruk Çelik bu projeleri ise şu şekilde sıraladı. “Manisa Kalesi Panoramanisa projemizle birlikte Manisa’nın en güzel panaromik manzara noktalarından birisi olan Manisa Kalesini görkemli bir hale getireceğiz. Bu bölgede bir seyir terası cafeterya, ve park projemiz var. Yine Mevlevihane projemiz var. Bu bölgeyi yeniden yapılandıracağız ve Manisanın turizmine katkı sağlayacak hale getireceğiz. Miniaşehzadeler projemiz ile turizmde ki hedeflerimize ulaşacağız.  Tarih yolu projemiz Manisa Turizmine katkı sağlayacak. Milli parkta Doğal Yaşam ve At’lı Terapi merkezini  kuracağız. Bu merkezimin bütün vatandaşlarımıza hizmet verecek. Gençlerimiz için Kültür Sanat ve Bilim Köyünü hizmete sunacağız. Bu merkezimizde gençlerimiz  her türlü sosyal aktiviteyi yapma imkanına kavuşacaklar. Cafeteryalar sanal kütüphaneler yürüyüş parkurları ve oyun salonlarıyla Şehzadeler gençliğinin hizmetinde olacak olan bu tesisimiz Türkiye de örnek gösterilebilecek bir model olacak”dedi.

 

“ŞEHZADELER KÜLTÜR PARKI PREJTİJİMİZ OLACAK”

Şehzadeler Kültür Parkı adı altında büyük bir projeyi hayata geçireceklerini vurgulayan AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik, “Yeşil bir alan içinde Yüzme havuzu, atletizm pisti, tenis kortu, kafeteryalar, çocuk oyun alanlarını içinde barındıran Şehzadeler Kültür Parkı projesini hayata geçirmeyi planlıyoruz.  “dedi.

 

“ÇOCUKLARA HEDİYEMİZ ” HAYVANAT BAHÇESİ”

Manisaya ilk defa Hayvanat Bahçesi yapacaklarını söyleyen Ömer Faruk Çelik “Bu sayede çocuklarımız dünyanın dört bir yanında bulunan ve görme imkanı olmayacakları hayvanları Şehzadelerde tanıma imkanına sahip olacaklar. Bu alanda aynı zamanda bir botanik bahçesi oluşturmayı planlıyoruz. “dedi. “Vatandaşımız artık sokak aralarında düğün yapma derdinden kurtulacak” diyen Ömer Faruk Çelik “ Manisanın muhtelif noktalarında yapacağımız Düğün Salonlarımız gençlerimizin vatandaşımızın hizmetinde olacak. “dedi.

ŞEHZADELER KONGRE, SERGİ VE KÜLTÜR MERKEZİ

Manisa’yı muhteşem bir Kongre sergi ve kültür merkezi kazandıracaklarının sözünü veren Ömer Faruk Çelik, “Yapacağımız bu kongre ve kültür merkezi projemizin içinde 200 ve 1000 kişilik iki ayrı salon olacak. Ayrıca sergi fuayeleri bulunacak. Bu kompeksimiz Şehzadeler Belediyemizin prestij projelerinden birisi olacak” dedi. Mahallelerde (okullarda) kültür, sanat, spor, sergi, kermes, konser, düğün ve eğitim etkinliklerine uygun olarak yapacağımız çok amaçlı salonlar projemizi hayata geçireceğiz. “dedi.

 

“HOBİ BAHÇELERİMİZLE DOĞAL TARIMI TEŞVİK EDECEĞİZ”

 

“Bahçesi olmayanlar için doğal sebze ve meyve yetiştirmek hayal olmayacak.” şeklinde konuşan Ömer Faruk Çelik “ Şehzadeler Belediyesi’nin kuracağı Hobi Bahçeleri’nde küçük bir bahçe kiralayıp kendi sebze ve meyvelerinizi yetiştirebilecek, yemyeşil bir ortamda toprakla haşır neşir olmanın keyfini süreceksiniz. Şehzadeler Belediyesi tarafından doğal tarımı teşvik etmek, ilçedeki atıl arazileri değerlendirerek kendi sebze-meyvesini yetiştirmek isteyenlerin kullanımına sunmak üzere yapılacak olan Hobi Bahçeleri Şehzadeler Belediyesinin prestij projelerinden birisi olacak” dedi.

“UYDU KENTLER İLE KONUT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Şehzadeleri yaşanılır bir kent yapmak, eski dokuları kentsel dönüşüme tabi tutmak, yeni alanları yerleşime açmakla mümkün olacaktır.  Yerleşime açılacak yeni alanların şehri üst üste yığmaktan ziyade ulaşım altyapısı önceden düşünülmüş ve şehrin etrafındaki yıldız kümelerinden oluşmasını sağlamak için “uydu kentler projesi geliştirilmiştir. Manisa da ki ve özellikle Şehzadelerde yaşanan bu konut sıkıntısını çözmeyi amaçlıyoruz.

 

“ASANSÖRLÜ ÇOK KATLI OTOPARKLARLA MANİSAYI DONATACAĞIZ”

 

Manisa da herkesi canından bezdiren otopark sorununun çözülmesi için Şehzadeler belediyesi olarak aktif rol oynayacaklarını söyleyen Çelik” 6360 sayılı büyükşehir yasası otopark yapma konusunda büyükşehir belediyelerine yetki veriyor. Fakat hazırlanan büyükşehir yasasında otopark yapmak için büyükşehir belediyeleri ilçe belediyelerine yetki devri yapabiliyor. Şehzadeler belediyesi otopark sıkıntısının en çok yaşandığı bölgedir. Dolayısıyla burada aktif rol oynamalıdır. Biz büyükşehirden alacağımız yetki ile birlikte Manisa’nın merkezinde yani şehzadelerde yaşanan otopark sorununu en aza indireceğiz. Mahallelerde parkların altına asansörlü otopark projelerimiz var. Yine çok katlı otopark projelerimiz var. Fakat bizim birinci düşüncemiz otopark alanlarını yer altına almaktır. Çok yüksek binalı otoparkları mecburiyet durumunda uygulamayı düşünüyoruz” dedi.

 

“ALT VE ÜST GEÇİTLERLE ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Manisa’da yeni yapılacak alt ve üst geçitlerde araç ve yaya trafiğini kolaylaştıracaklarını söyleyen Ömer Faruk Çelik “Ulaşım sorunu Manisa’nın önemli bir sorunudur. İnşallah yapacağımız bu alt ve üstgeçitlerle bu sorunu çözeceğiz. Şehzadeler ilçesindeki vatandaşlarımıza ulaşım sorunlarını çözmüş bir kentte huzur içinde yaşamalarını sağlayacağız.”dedi.

 

BAYBATUR” İŞTE VİZYON… İŞTE ÖMER FARUK ÇELİK’

 

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ,” Şehzadeler zafere hazır. Bu projelerle bu belediyecilik anlayışıyla Şehzadelerde 30 Martta büyük bir zafer kazanacağız. Bütün teşkilatımızla gece gündüz demeden çalışıyoruz.”dedi. Daha sonra konuşan AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur ”İşte vizyon, işte Ömer Faruk Çelik. Daha şimdiden söylüyorum. Çok kısa bir zamanda birilerinin bu projeleri çalacaklarını göreceksiniz. Bu projeler hayata geçtiğinde Şehzadeler’in ve Manisa’nın marka bir kent olacak. ”dedi.

 

ÖZDAĞ” ÖMER FARUK ÇELİK’İ TEBRİK EDİYORUM”

AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ ise yaptığı konuşmada “Ömer Faruk Çelik ekibiyle birlikte çok iyi hazırlanarak Şehzadelerde yaşayan vatandaşlarımızın karşısına çıkıyor. Bu projeler gerçekten çok büyük projeler. Kendisini tebrik ediyorum. Şehzadelerde Ömer Faruk Çelik, Yunusemre’de Mehmet Çerçi, Büyükşehirde Hüseyin Tanrıverdi ile birlikte Manisa da hizmet destanları yazacağız. Gümbür gümbür geliyoruz ”dedi.  

TANRIVERDİ” ÖMER FARUK KARDEŞİME HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİM”

AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi ise yaptığı konuşmada “Halkımızın desteğiyle Şehzadeler Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesini kazandığımızda önümüzdeki dönemde büyükşehir belediye başkanı olarak ömer Faruk çelike ve şehzadelere her türlü desteği vereceğimize söz veriyorum. Ömer Faruk kardeşim yeter ki hizmet etsin, biz büyükşehir belediyesi olarak yanında olacağız.”dedi.

 

TANRIVERDİ ERGÜN’Ü ELEŞTİRDİ

 

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü eleştiren Tanrıverdi “ Manisayı iki durak bir oturakla belediyecilik hizmeti yaptığını sanan bu yönetimden kurtaracağız. Bakıyorum bunlar daha büyükşehirin ne olduğunu bile anlamamış. Akpınar’dan öteye geçememiş. Ama İzmir’in yolunu iyi biliyor. ‘Hafta sonu gelse de İzmir’e gitsem. Gezsem’ diyen bir belediye başkanı var. 5 yılda 5 tane nikâh kıymayan bir belediye başkanı var. Ama biz belediye başkanı olduğumuzda sadece bir haftasonunda en az  5 tane nikah kıyacağız. Halkımızın içinde olacağız.  Gençlerimizin mutlu gününde yanında olacağız” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.