BU GÖRÜNTÜ ÖZGÜR ÖZEL'İ İSYAN ETTİRDİ

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde AK Parti Manisa milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Muzaffer Yurttaş’ın basın toplantısına katılan il müdürleriyle ilgili çok sert açıklamalarda bulundu.

BU GÖRÜNTÜ ÖZGÜR ÖZEL'İ İSYAN ETTİRDİ

 Özel, “Gerek o kişilerin çağrılması, gerekse o kişilerin katılması hiçbir şekilde devlet ahlakı ile bağdaşmıyorken, ayrıca o görevlilerin içine düştüğü görüntü de akıl alır gibi değildir” dedi.

Haber Merkezi

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde AK Parti Manisa milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Muzaffer Yurttaş tarafından öğretmenevinde Soma komisyon raporuyla ilgi yaptığı basın toplantısına bazı il müdürlerinin katılmasını sert bir dille eleştirdi. Özel, “Geçtiğimiz hafta içerisinde TBMM Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonunun Ankara’da açıkladığı raporu ile ilgili AKP Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ ile Muzaffer Yurttaş bir basın toplantısı düzenlemiş ve bu toplantıya Manisa’da İl Müdürlüğü düzeyinde görevli kamu görevlileri de katılmıştır. Ancak gerek o kişilerin çağrılması, gerekse o kişilerin katılması hiçbir şekilde devlet ahlakı ile bağdaşmıyorken, ayrıca o görevlilerin içine düştüğü görüntü de akıl alır gibi değildir” diye konuştu.

Hükümetin Memuru Olmuşlar

CHP’li Özel, “İktidar partisinin iki Manisa milletvekilinin Soma Komisyonu raporu ve ayrıca Manisa’daki diğer çalışmaları ile ilgili yaptığı bir toplantıya AKP il ilçe yöneticilerinin yanı sıra SGK Manisa İl Müdürü Nesrin Aras, AFAD İl Müdürü Bekir Şen, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz, İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman’ın da katılması, bu kişilerin devletin değil “hükümetin memuru” olduğunu göstermiş ve kamu vicdanını yaralamıştır” şeklinde konuştu

Devletin Memuru AKP İl ve İlçe Başkanının Arkasında El Pençe Divan

Özel, “Bir devlet memuru, siyasi partilerin toplantısına ya da etkinliğine katılamaz. Kaldı ki, Manisa İl Müdürlüğü düzeyinde görevi olan bu kişilerin o toplantıya katılmaları bir yana, o toplantıdaki görüntüleri de son derece küçük düşürücüdür. Basın toplantısının yapıldığı masada AKP il, ilçe başkanları otururken, “devletin memurları” ayakta, el-pençe divan duruşlarına ilişkin görüntü devlet memurluğu görevi yürüten bu kişilerin kendi onurlarını zedelemiyorsa, bilmelidirler ki vatandaşın vicdanını rahatsız etmekte, gözündeki devlete duyulan sevgiyi ve saygıyı ortadan kaldırmaktadır. Bu toplantıyı tertipleyen milletvekilleri ilgili kamu personelini böyle bir toplantıya davet etme nezaketsizliğini ve düşüncesizliğini gösterirken, “Soma ile ilgili bir toplantı yapıyoruz, sizin Bakanlığınızın yaptığı işleri de anlatacağız” diyerek, kamu personelini de yanıltmış ve zor durumda bırakmışlardır” dedi.

Özgür Özel son olarak şunları söyledi: “Ayrıca, devlet memurlarının varlığındaki bu toplantıda Selçuk Özdağ tarafından Soma ile ilgili ilgisiz pek çok konuda siyasi rakiplerine iftira ve hakaretler de bulunulması, Özdağ’ın daha önceden belgelerle ispatlanıp yüzüne vurulmuş her türlü acziyetini iktidar gücü ile arkasına dizdiği devlet memurlarının varlığında ortadan kaldırmaya çalışması, aslında ne kadar basit hesapların, ne kadar kişiliksiz bir siyaset anlayışının ve ne kadar özgüvenden yoksun bir siyasi figürasyonun ta kendisi olduğunu açıkça ispatlamıştır. Bu toplantıyı düzenleyen devletin memurunu iktidar partisi il ve ilçe başkanının arkasında elleri önde bağlı ayakta tutanlar, onların varlığında siyaset yapanlar şunu bilsinler ki; usta-çırak ilişkisi içinde öğrendikleri parti devleti oluşturma faşizmine geçit vermeyeceğiz. Günü gelince, 70 yıl önceki tek parti dönemini eleştirenler şunu bilsin, Cumhuriyet Halk Partisi en büyük eseri önce Cumhuriyet, sonra da çok partili rejim yani demokrasi ile övünmektedir.  Bundan 70 yıl sonra, çok partiden tek partiye, demokrasiden tek adamlığa ve parti devletine geçişin hayalini kuranlar, bunu hiçbir zaman başaramayacak. Ama bugün yaptıkları ile demokrasi tarihinin utanç sayfalarında yerlerini alacaklardır.”

 

 

 

 


Etiketler; #özgür özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.