CENGİZ ERGÜN İFTİRA DÖNEMİ BAŞLIYOR SAFLARIMIZI SIK TUTALIM

MHP İl Başkanlığı, 2014 Yerel Seçimleri’ne az bir süre kalan İl İstişare Toplantısı düzenledi.

CENGİZ ERGÜN İFTİRA DÖNEMİ BAŞLIYOR SAFLARIMIZI SIK TUTALIM

 Kültür Merkezi Belediye Meclisi’nde düzenlenen toplantıya katılan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, üzerlerine oyunların oynandığı, her türlü iftiranın atılabileceği önemli bir sürece girdiklerinin altını çizerek, “Safları sık ve düzgün tutmamız, mutlak başarı parolasıyla çıktığımız yolda bizi muzaffer kılacaktır. Benim 2009 yılında olduğu gibi 2014 yılından da şüphem yok.  Başaracağımıza inandık, iman ettik. Allah’ın izni ile sonucu da hep birlikte kutlayacağız” diye konuştu.

MHP İl Başkanlığı’nı düzenli olarak gerçekleştirdiği MHP İl İstişare Toplantısı Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda büyük katılımla gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 23. Dönem Milletvekili Mustafa Enöz, Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, MHP İl Başkanı Tamer Akkal, MHP Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ, Ülkü Ocakları Başkanı Onur Pabuççuoğlu, ilçe başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından MHP İl Başkanı Tamer Akkal söz aldı. Yerel seçimlere dokuz ay gibi kısa bir süre kaldığının altını çizen Akkal, yoksulluk, yolsuzluk ve yasakları kaldıracağız sloganlarıyla iktidara gelen AKP’nin ülkeyi yıkıma götürdüğünü belirterek, “AKP ülke ekonomisini alt üst etmiş ve her alanda atılan yanlış adımlarla ülkenin geleceğini sıkıntıya sokmuştur. Terör örgütüyle pazarlık yaparak milli birliğimize kast etmiştir. AKP Ankara mitinginde şanlı ve şerefli üç hilalli bayraklarımızı kirli emellerine alet etmeye çalışmış, ancak oyunları suya düşmüştür. O üç hilalli kutsal bayrak asla ve asla eli kanlı terör örgütüyle pazarlık masasına oturanların yanında olmaz, olamaz ve asla olmayacaktır” dedi.

Türk Bayrağının Gölgesine Sığındılar

         MHP İl Başkanı Akkal’ın ardından söz alan 23. Dönem Milletvekili Mustafa Enöz ise ülkenin iyi yönetilmediğine işaret ederek, “AKP 10 yılı aşkın bir zamandır tek başına iktidara gelmesine rağmen iktidarın gereklerini yerine getirmemiştir. Kendi kendine muhalefet yapan, kendi kendini tekzip eden bir anlayışın ürünü olarak hareket etmektedir. Neresinden tutarsanız tutun. İster ekonomik, ister sosyal, siyasi ve kültürel boyutlarını ele alın ülkemiz maalesef işin içinden çıkılmaz bir duruma gelmiştir. Ülkemiz yarınından emin olmayan bir düzeni yaşamaktadır. Daha dün Türk Bayrağı’nı ellerine almaya korkanlar, bugün Türk Bayrağı’nın gölgesine sığınmışlardır” diye konuştu.

Ülkemiz Zor Bir Dönemden Geçiyor

         MHP İl İstişare Toplantısı’nda konuşan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise ülkenin zor bir dönemden geçtiğinin altını çizdi. Ülke yönetimindeki zafiyet ve öngörüsüzlüğün Türkiye’nin prestijine zarar verdiğine dikkat çeken Başkan Ergün, “İstanbul’dan başlayan, ülke geneline yayılan protestoların iyi yönetilememesi ve inatla algılanamamış olması, yaşanan bölünme sürecini maalesef iyice ateşliyor. Giderek artan kaos ortamı, kardeşçe yaşanan ülkemizin her katmanında ayrışmaya zemin hazırlıyor. Bölünmeyi kayıtsızca izleyen yöneticilerde, talihsiz açıklamalar ve yorumlarla bu süreci farkında olmadan destekleyerek protesto eylemlerinin amacından sapmasını bekleyen bölücü mihraklara çanak tutuyor” diye konuştu.

Vatan Sevdalılarına Büyük İş Düşüyor

         Başkan Ergün konuşmasının devamında, “İşte bu durumda bizlere, yani aziz Türk Vatanının geleceğini kurtaracak, istiklal mücadelesini yeniden başlatacak Milliyetçi Hareketin neferlerine, bizler gibi binlerce özde vatan sevdalısı gönüllü vatan bekçilerine daha da çok iş düşüyor. Ülkede yaşanan kaos ortamından kendine pay çıkarmak isteyen bir takım çevrelerin aksine, Milliyetçi Hareket Partisi her konuda olduğu gibi son olaylarda da öngörüsüyle sağduyulu davranmış ve haklıyı-haksızı ayırt etmiştir. Gençlerin saf duygularıyla demokrasi çerçevesinde başlamış protestoların bir anda nasıl amacından saptırıldığı milletimiz tarafından kaygıyla izlenmiştir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin söylemlerinde dikkat çektiği gibi, gençlere uygulanan orantısız güç,  bu ülkenin geleceği adına talihsiz görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kutuplaşma daha da artmış, beklenin aksine olaylar daha da alevlenmiştir. Umudumuz, bu olayların geleceğimiz gençliğin üzerinde olumlu etki yaratması ve ilk seçimlerde oy kullanacak genç seçmenlerin sandık başında demokrasi dersi vermesi yönündedir” dedi.

Gece Gündüz Demeden Çalışıyoruz

         Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ülke gündemindeki olayların ardından Manisa Belediyesi’nin çalışmalarından da bahsetti. Büyükşehir yasasının çıkmasının ardından belde ve köylere desteğin daha da arttırıldığını belirten Başkan Ergün, “Artık ilimizin hemen her köşesinde Manisa Belediyesi’nin bir aracını görmek mümkün hale gelmiştir. Adeta Manisa Büyükşehir Belediyesi personeli gibi çalışan daire müdürlerimiz ve personelimiz, gece gündüz, uzak yakın demeden gelen taleplere cevap vermeye çalışıyorlar.  Beldelerimizden gelen istekler doğrultusunda çöp konteyneri, oturma bankı, çocuk oyun grupları, spor aletleri, parke taşı, sıcak asfalt gibi yardımların yanı sıra ilçelerimizde de önemli yatırımlar yapıyoruz. Örneğin Demirci ilçemizin meydanında ilçenin simgesi haline gelecek saat kulesini ve çevre düzenlemesini Manisa Belediyesi olarak Demirci halkına hediye etmiş bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Mevcut Personelimizle Büyükşehir Hizmeti Veriyoruz

         İlçe, belde ve köylere yatırımların gelecek aylarda artarak devam edeceğinin altını çizen Başkan Ergün, “Elbette bu çalışmaları yaparken Manisa kent merkezindeki çalışmaları da ihmal etmiyoruz.  Aslında şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Şu anda Manisa Belediyesi, mevcut personeli ile büyükşehir hizmeti vermeye çalışıyor. Yani bu nedenle hizmetlerin gelmesinde az da olsa gecikme olabilir. Bunu da siz değerli başkanlarımın ve dostlarımın anlayışla karşılayacağını temenni ediyorum” dedi.

Büyük Projelerimizi Bir Bir Tamamlıyoruz

         Kent merkezindeki çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Ergün, “Şuanda belediye olarak büyük projelerimizden bir iki tanesi hariç, tamamlama aşamasına geldik. Atatürk Gençlik Merkezi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Mümin Özkasap Spor Tesisleri gibi önemli yatırımlarımızın açılışını son dönemde yaptık. Bunların yanı sıra, Yeni Otogar, Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı gibi büyük yatırımların da inşaatında son aşamaya geldik. Bu projelerimizi de Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin katılımıyla hizmete açmak en büyük arzumuz ve dileğimiz” dedi. Türkiye’de 81 ilin sorunu olan otopark sorunu içinde çalışma içerisinde olduklarını hatırlatan Başkan Ergün, “Subay Lojmanlarının yerine yapılacak Tam Otomasyonlu Otopark, inşallah 2014 ortalarında tamamlanacak. Emekliler Parkı içine yapılacak otopark da yılsonuna kadar hizmete girmiş olacak” dedi.

Rüya Proje Kent Park

         Manisa’da Rüya Proje olarak tanımlanan Kent Park’ın yapımına da başladıklarını hatırlatan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu projemiz inşallah Manisa için önemli bir kazanç olacak ve kentin sosyal hayatını önemli ölçüde etkileyecek.   Tabi bunun yanı sıra Manisa’nın yıllardır ötelenen sorunlarına da el atmak bizlere nasip oldu. Her ne kadar iktidar partisinin heyecanlı siyasetçileri geride bırakılan dört yılı kayıp yıl olarak kamuoyuna aktarsa da, iktidardayken çözülemeyen Manisa’nın çöp ve atık su arıtma sorununu çözmek için önemli mesafe kaydettik. Yılların kanayan yarası Çöp Depolama Alanı için yeni yer bulduk ve bir aksilik olmazsa ihale aşamasına geldik. Yılsonuna kadar Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Atık Su Arıtma için ihale sürecinin tamamlanacağını da buradan müjdelemek istiyorum” dedi.

Hedef Topyekün Başarı

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yaklaşan yerel seçimlere de değindi. Hedeflerinin Manisa genelinde topyekün başarı olduğunu ifade eden Başkan Ergün, “Önümüzde son derece önemli ve gözlerin üzerimizde olacağı bir seçim süreci var. Daha şimdiden seçim sathına girildiğini görebiliyoruz.  Herkesin gönlünde bir aslan olabilir. Bu gayet normaldir. Ancak unutulmaması gereken, memleketin her sathının ayrı ayrı önemli olduğudur. Topyekün başarının yanı sıra, ilçelerimizde ve beldelerimizde de yaklaşan yerel seçimde zafer kazanmamız için çalışmalarımızı gönüllülük esasıyla sıklaştırmamız lazım. Girilen her ortamda Milliyetçi Hareket Partisi’nin yerel siyasetini en güzel şekilde gözler önüne seren Manisa Belediyesi’nin icraatlarının anlatılması lazım. Bunu genç yaşlı, kadın erkek, bu davaya gönül vermiş tüm neferlerimizden bekliyoruz” dedi.

Üzerimize Oyunların Oynanacağı Bir Döneme Girdik

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, üzerlerine oyunların oynanacağı, her türlü iftiranın atılacağı bir döneme girdiklerini belirterek, “Safları sık ve düzgün tutmamız, mutlak başarı parolasıyla çıktığımız yolda bizi muzaffer kılacaktır. Benim 2009 yılında olduğu gibi 2014 yılından da şüphem yok. Birbirine inanan, güvenen ve birbirinin açığını kapatmayı ülküsüne görev edinen her partili kardeşim bu seçimde canla başla çalışacaktır. Çünkü bu dava, gerektiğinde fedakârlığı, gerektiğinde mücadeleyi en güzel örnekleriyle sergilemiştir. Benim bugün burada toplanan hepsi birbirinden değerli hazirundan tek isteğim çalışmayı elden bırakmamanızdır. Biz işin önemli kısmını hallettik. Başaracağımıza inandık, iman ettik. Allah’ın izni ile sonucu da hep birlikte kutlayacağız. Manisa il genelinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediyeciliğini göstereceğiz. Katılımlarınızdan ve sağlayacağınız katkılardan dolayı hepinizden Allah razı olsun” diye konuştu. Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün konuşmasının ardından MHP İl İstişare Toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.