CENGİZ ERGÜN ÖN YARGILARDAN KURTULMALIDIR

Ömer Faruk Çelik'ten basın açıklaması

CENGİZ ERGÜN ÖN YARGILARDAN KURTULMALIDIR

 Manisa Belediye Meclisinin Haziran ayı toplantısı 4 haziran gecesi meclis salonunda yapılmıştır. Toplantıda katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisleri ile atık su arıtma tesisleri konusu gündeme gelmiştir. İnsan ve çevre sağlığını yakından ilgilendiren , ivedilikle sonuçlandırılması gereken bu iki projenin, hayata geçirilmesini Ak Parti olarak önemsiyoruz. Bu noktada, Mayıs  ayında yapılan belediye meclis toplantısında, Ak Parti Grubunun talebi üzerine grup başkan vekillerine ve AK Parti Manisa milletvekillerine belediye başkanlığınca üst yazısı, antedi ve göndereni belirtilmeyen, yetkili imzası olmadığı için resmi vasfı olmayan bilgi dosyası gönderildi.  Belediyenin nezaket dışı bu tavrına rağmen Milletvekillerimiz halkımızın menfaatinin söz konusu olan talepleri , bakanlıklarla görüşmüşlerdir. Ak Parti MKYK üyesi sayın Hüseyin Tanrıverdi, hafta sonunda yapılan partimizin il danışma meclisi toplantısında, bu konu ile ilgili görüşlerini ifade etmiştir. Sayın Tanrıverdi'nin şehrin belediye başkanının, bu hizmetlerle ilgili, siyasi kimliğini bir tarafa bırakarak Ak Parti'nin milletvekilleri ile birlikte bakanlıklarda girişimlerde bulunması gerektiği söylemi, sayın Cengiz Ergün tarafından çarpıtılarak "Hizmet için ayağıma gelinmesi gerekir. O adam buraya gelecek." düşüncesi şeklinde kamuoyuyla paylaşılması; meseleyi politize etmek ve Ak Parti'nin Manisa için atmış olduğu iyi niyetli adımları sabote etmektir. Sayın Tanrıverdi ve diğer milletvekillerimizin kimsenin ayağına gelmesi konusun da bir talebi yoktur. Bilakis Ak Parti milletvekilleri her hafta sonu Manisa'nın merkezindeki mahallelerden, en ücra da ki köylerine kadar, milletimizin ayağına gitmektedirler. Sayın başkanın bu konudaki "ayaklarına çağırıyorlar" yaklaşımı nezaketsiz bir ifadedir. Yapılan teklif Ankara da ki bir işi el birliği ile takip etmekten başka bir şey değildir. Kentin belediye başkanı ve öneri sahibi olarak, işin başında bulunmasının istenilmesinden daha tabii ne olabilir?  


Sayın Ergün yaklaşan yerel seçimler öncesi bu iki projeye, Ak Parti'nin destek verme ihtimalinin az olduğunu söylüyor. Bu bir önyargıdır. Kimse önyargılarıyla, halkın gözünde Ak Partiyi mahkum etmeye çalışmasın. Sayın Ergün'ün seçilmesinin ertesi günü Ak Partili meclis üyeleri yapıcı muhalefet örneğini göstereceklerini, halkın menfaatine olan her konuda belediyeyi destekleyeceklerini açıkça ifade etmiş ve bu vaadine sadık kalmıştır. Yazılı ve görsel basın kayıtları ve halkımızın hafızası bunun en büyük tanığıdır. Ak Parti kurulduğundan bugüne  "gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışan" bir partidir. Dolayısıyla halkın menfaatlerini parti menfaatlerinden daima üstün tutar. Ak Parti, sayın Ergün gibi partileri şahıslara hizmeti aracı olarak görmez. Tam tersine, partilerin halka hizmet için var olduğuna inanır ve öyle hareket eder.

Manisa kamuoyunun öncelikle şunu iyi bilmesi gerekir; Sayın milletvekillerimiz belediyeden rica ile aldığımız ve yaklaşık 90 Milyon TL lik yatırım ile ilgili hibe desteği ve kredi talebini  içeren gayri resmi dosyaların içeriği ile ilgili olarak, bakanlılarla ön görüşme yapmışlardır. Haziran ayı içinde , milletvekillerimizin  katılımıyla  iki bakanlıkta bu konularla ilgili toplantı yapılması kararlaştırılmıştır. Tam bu noktada, sayın belediye başkanının da bu toplantılara katılması konusunda, belediye meclis toplantısında kendisine "bizimle birlikte Ankara da bu toplantılara katılır mısınız ?"  diye sordum. Kendisi de katılabileceğini ifade etmiştir. Sayın Ergün'ün katılmaması halinde de  Ak Parti , bu işin takipçisi olacaktır. Özellikle  katı atık bertaraf tesisi ile ilgili proje Ak Parti döneminde çalışmaları başlamış, mahkeme kararları nedeniyle tamamlanamamıştır. İnanıyoruz ki belediye ile müşterek çalışmalarımız neticesinde manisa halıkının hayrına olan bu iki proje başarıyla tamamlanacaktır.

         Bu vesile ile başta Manisa Belediyesi'nin subay lojmanları otoparkının hazineden devri noktasındaki sorunu çözen Başbakan Yardımcımız sayın Bülent Arınç'a , gerek subay lojmanları otoparkı gerekse de katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisleri ile atık su arıtma tesisleri konusunda büyük hassasiyet göstererek çalışmalara başlayan Manisa milletvekilimiz ve Ak Parti MKYK üyemiz sayın Hüseyin Tanrıverdi ve Milletvekillerimiz sayın Recai Berber , sayın Uğur Aydemir , sayın Muzaffer Yurttaş ve sayın Selçuk Özdağ'a Manisalılar adına teşekkür ediyorum.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.