ERKAN AKÇAY AK PARTİ TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YİYOR

AKP’nin hafta sonu Ankara ve İstanbul’da düzenlediği mitingler otobüslerle şehir içi ve şehir dışından binlerce partilinin taşındığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Belediye otobüsleri vatandaşların vergileriyle alınmaktadır. Dolayısıyla belediye otobüsleri üzerinde tüm vatandaşlarımızın hakkı vardır. Ankara ve İstanbul’daki AKP mitinglerine partilileri taşıyan Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri bu taşıma hizmeti için AKP’den herhangi bir ücret almadıysa veya normalin altında bir ücret aldıysa bu en basit deyimiyle ‘ tüyü bitmemiş yetim çocukların’ hakkını yemektir.” dedi.

ERKAN AKÇAY AK PARTİ TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKINI YİYOR

 AKP’nin hafta sonu yaptığı mitinglere Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin otobüs tahsislerini gündeme getiren MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ AKP tarafından 15.06.2013 tarihinde Ankara Sincan’da, 16.06.2013 tarihinde İstanbul Kazlıçeşme’de miting yapılmıştır. Bu mitingler sırasında belediye otobüsleri ve diğer ulaşım araçlarıyla miting alanlarına partililer taşınmıştır. Ankara ve İstanbul’daki bu mitinglere katılım için cep telefonu ve ev telefonu üzerinden mesajlar gönderildiği bilinmektedir. Özellikle İstanbul Kazlıçeşme mitingine binlerce otobüs ile partililerin taşındığı, belediye otobüslerinin AKP’nin flamalarıyla ve renkleriyle süslendiği, belediye otobüs şoförlerinin AKP’nin şapkalarını taktıkları kamuoyuna yansımıştır. Belediye otobüsleri vatandaşların vergileriyle alınmaktadır. Dolayısıyla belediye otobüsleri üzerinde tüm vatandaşlarımızın hakkı vardır. Ankara ve İstanbul’daki AKP mitinglerine partilileri taşıyan Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri taşıma hizmeti için AKP’den herhangi bir ücret almadıysa veya normal ücretin altında bir ücret aldıysa bu en basit deyimiyle ‘ tüyü bitmemiş yetim çocukların’ hakkını yemektir.” dedi.

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri tarafından AKP’nin Ankara ve İstanbul mitinglerine otobüs tahsis edilmesiyle ilgili olarak Başbakan Erdoğan’a soru önergesi veren MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Ankara ve İstanbul’da düzenlemiş olduğunuz mitinglere davet mesajı gönderilen ev ve cep telefonu sayısı nedir? Bu mesajlara ilişkin Türk Telekom ile partiniz arasında bir sözleşme imzalanmış mıdır? Bu mesajlar için Türk Telekom’a ne kadar ücret ödenmiştir? Türk Telekom’a yapılan ödemeye ilişkin fatura mevcut mudur? 15.06.2013 tarihinde Ankara Sincan’da düzenlediğiniz miting için Ankara Büyükşehir Belediyesi dışında diğer belediyelerden kaç otobüs tahsis edilmiştir? Eğer edildiyse hangi belediyeden ne kadar otobüs tahsis edilmiştir? Bu otobüsler için ne kadar ücret ödenmiştir? Bu ödemelere ilişkin sözleşme ve faturalar mevcut mudur? 15.06.2013 tarihinde Ankara Sincan’da düzenlediğiniz miting için Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kaç otobüs tahsis edilmiştir? Sincan’da yaptığınız miting için Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslere ücret ödenmiş midir? Eğer ödendiyse ne kadar ücret ödenmiştir? Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Sincan mitinginiz için tahsis ettiği otobüsler için partiniz ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında bir ücret sözleşmesi imzalanmış mıdır? Eğer imzalandıysa Ankara Büyükşehir Belediyesi ile AKP arasında imzalanan bu sözleşmenin tarih ve sayısı nedir? Ödenen ücret Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hangi hesabına kaç TL olarak aktarılmıştır? 16.06.2013 tarihinde İstanbul Kazlıçeşme’de düzenlediğiniz miting için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyeler tarafından kaç otobüs tahsis edilmiştir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kazlıçeşme’de yaptığınız miting için tahsis edilen otobüslere ücret ödenmiş midir? Eğer ödendiyse ne kadar ücret ödenmiştir? Kazlıçeşme mitinginize İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tahsis ettiği otobüsler için partiniz ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında bir ücret sözleşmesi imzalanmış mıdır? Eğer imzalandıysa İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile AKP arasında imzalanan bu sözleşmenin tarih ve sayısı nedir? Ödenen ücret İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hangi hesabına kaç TL olarak aktarılmıştır?Belediye otobüsleri vatandaşların vergileriyle alınmaktadır. Dolayısıyla belediye otobüsleri üzerinde tüm vatandaşlarımız hak sahibidir. Ankara ve İstanbul’daki mitinglerinize

partililerinizi taşıyan Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri taşıma hizmeti için partinizden herhangi bir ücret almadıysa veya normal ücretin altında bir ücret aldıysa bu en basit deyimiyle ‘ tüyü bitmemiş yetim çocukların’ hakkına yemek değil midir? Diğer siyasi partilerin talep etmesi halinde İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri tarafından bu partilere de aynı şartlarla otobüs tahsis edilmekte midir? İstanbul Kazlıçeşme’ye partililerinizi taşıyan otobüslerin AKP flamaları ve renkleriyle süslendiği görülmüştür. Partiniz ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki sözleşmede bu madde yer almış mıdır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi diğer siyasi partilere otobüs tahsis edecek olursa bu partiler de belediye otobüslerini istedikleri gibi süsleyebilirler mi?İstanbul Kazlıçeşme’ye partililerinizi taşıyan otobüslerdeki şoförlerin AKP şapkalarını taktıkları görülmüştür. Partiniz ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki sözleşmede bu madde yer almış mıdır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi diğer siyasi partilere otobüs tahsis edecek olursa otobüs şoförlerine kendi partilerinin şapkalarını taktırabilirler mi? “ diye sordu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.