ERKAN AKÇAY AKİLLER KANDİL'E GİTSİN

MHP’li Akçay, Manisa’ya gelecek olan akil insanlar heyetiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

ERKAN AKÇAY AKİLLER KANDİL'E GİTSİN

 MHP’li Akçay, Manisa’ya gelecek olan akil insanlar heyetiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Akçay “sözde akil insanlar heyetinin Manisalıya PKK ve ABD projelerini empoze edemeyeceğini” belirttiği açıklamasında, “Heyetin Manisa’ya gelmesi anlamsız. Manisalı ve 75 milyonluk Türk milleti zaten terörün sona ermesini istiyor, analar ağlamasın istiyor. Siz ne anlatacaksınız. Ey Gafiller, ey hainlerin sözcüleri. Siz asıl Kandil’deki teröristleri ikna etmeye gidin. Siz asıl teröristleri yaptıklarından pişmanlık duyarak teslim olmaya, terör örgütlerini dağıtmaya ikna edin.” ifadelerine yer verdi.

 
MHP’li Akçay, sözde akil insanlar heyetinin çoğunun PKK yandaşı ve destekçisi olduğunu, memleketimizin her köşesinde bölücülüğün propagandasını yaptıklarını, şimdi de aynı amaçla Manisa’ya geldiklerine dikkat çekti. Akçay, sözde akillerin PKK’nın elinden aldıkları bölücü hedeflerin mihmandarlığını yapmak ve bölünmeyi vaaz etmek için Manisa’ya geldiklerini ifade ettiği açıklamasında Manisalı vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun bu hedefler karşısında tek vücut olarak duracağını, bölücü ve kutuplaştırıcı düşüncelere geçit vermeyeceğini söyledi. 

MHP’li Akçay, “sözde akıllı geçinen bu insanlar çalışmalarında bugüne kadar Türk milletinin mi yoksa PKK’nın mı yanında olduklarını açıklamamışlardır. Bu sözde akiller PKK terörünün ve eli kanlı katillerinin savunucularıdır.” ifadelerini kullandığı açıklamasında heyet için “bunlar PKK tetikçisidir” değerlendirmesinde bulundu. Akçay, açıklamasında sözde akil insanlar komisyonunun İmralı Canisi Öcalan’ın isteğiyle Başbakan Erdoğan tarafından kurulduğunu; heyetin listesini Başbakan Erdoğan’a İmralı canisinin gönderdiğini ve Başbakan’ın da bu listeyi çok büyük oranda onayladığını ve bu kişilerin tamamına yakınının PKK destekçisi belirtti.

“Türkiye’yi 29 özerk bölgeye ayırmak isteyen, Atatürk’ü anma günlerinde içi kan ağlayan, Ermeni çeteleri için kiliselerde dua edenler Manisa’da”

MHP Manisa milletvekili Erkan Akçay açıklamasında Manisa’ya gelen Ege bölgesi akilleri için şu ifadelere yer verdi: “Manisa’ya gelenlerin içerisinde, ‘Sen müzakere yaptığın insanlara hala terörist dersen, Kürt sorunu yok, terör sorunu var dersen kafalarda soru birikir’ ifadesini kullanan gafiller vardır. Manisa’ya gelenler içerisinde Türkiye’nin 29 özerk bölgeye ayrılması gerektiğini söyleyenler vardır.  Bunların içerisinde, bayrağımıza Türk bayrağı demeyen, Hocalı’da katledilen binlerce Azerbaycanlı Müslüman-Türkü anma etkinlerini eleştiren ve kiliselerde Ermeni çeteciler için dua edenler vardır. Bu heyetin içerisinde, bugün İslamcılık maskesini yüzüne geçiren ancak geçmişinde ABD’de Yahudi toplantılarına katılan, İngiliz istihbarat okullarında eğitim alanlar vardır. Bu heyetin içerisinde, Atatürk’ü anma toplantılarına içim kan ağlayarak katılıyorum diyenler vardır. Ama ne hikmetse bu heyette ‘tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek dil, tek millet’ diyen yoktur. Bu akiller Türk milletinin birliğine ve Türk milli kimliğine düşmandır.  Bu heyet, Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne zarar vermektedir. Bu heyet, Türk milletinin bin yıllık kardeşliğini hedef tahtasına oturtmuştur. Bu heyet, teröre çözüm olarak terör örgütünün taleplerinin karşılanmasını, bir avuç eşkıyaya teslim olmamızı önermektedir. Bu heyet AKP iktidarının ve Başbakan Erdoğan’ın halka açıkça söyleyemediği hain projenin sözcülüğünü üstlenmiştir.”

MHP’li Akçay açıklamasında Ege Bölgesi Heyeti için şu soruları yöneltti:

“1) Herkeste olup da Kürt kökenli vatandaşlarımızda olmayan haklar nelerdir?

2) Sizin Kürt kökenli vatandaşlarımız için istediğiniz haklar nelerdir?

3) Açılım sürecinin sonunda, bebek katili Öcalan dâhil PKK’lı teröristler için genel af çıkarılacak mı?

4) Terörist başı Öcalan için ev hapsi veya serbest kalma seçeneklerinin tartışılma nedeni nedir?

5) Türk, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti ifadeleri neden tartışılıyor? Bu ifadeler Anayasa’dan çıkacak mı?

6) Türkiye Cumhuriyetini ve Türk milletini bir bütün olarak kabul etmiyor musunuz?

7) Bu süreçte Türk Bayrağı açmak neden yasaklanıyor, Türkiye Cumhuriyeti(T.C)  İbaresi neden kaldırılıyor?

8) Eli kanlı terör örgütü PKK’nın sınır dışına çıkması karşılığında verilen tavizler nelerdir?

9) İmralı açılımı, Başkanlık Sistemi’ne geçiş için mi kullanılacak? PKK’nın ve bölücülüğün propagandasını yaptığınızın farkında mısınız?”
 
Heyetin sözde barış ve çözüm propagandası adı altında, Manisa’da fitne ve bozgunculuk taşıyıcılığı yapamayacağını belirten AKÇAY Manisa’nın Türk milletinin geleceğine gözü gibi bakacağını; Manisalının milletimizin canını alan, kanını döken bölücüleri özgürlük savaşçısı gibi gösterenlere demokratik itirazını göstereceğini; Manisalı’nın heyeti geldiği gibi göndereceğini ifade etti.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.