HÜSEYİN TANRIVERDİ BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ

Manisa İl Genel Meclisinin çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya katılan AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Tanrıverdi iddialı konuştu. Tanrıverdi, “Manisalılar artık İzmir’e gitmek yerine İzmirliler Manisa’ya gelmek zorunda kalacak. Bu kadar iddialıyız inşallah. Bu iddiaları da ortaya koyarken naçizane Hüseyin Tanrıverdi olarak koymuyorum. Bir ve beraber olduğumuz için, birlikte bu ili yöneteceğimiz için ortaya koyuyorum.”dedi.

HÜSEYİN TANRIVERDİ BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ

 Manisa İl Genel Meclisinin çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya katılan AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Hüseyin Tanrıverdi iddialı konuştu. Tanrıverdi, “Manisalılar artık İzmir’e gitmek yerine İzmirliler Manisa’ya gelmek zorunda kalacak. Bu kadar iddialıyız inşallah. Bu iddiaları da ortaya koyarken naçizane Hüseyin Tanrıverdi olarak koymuyorum.  Bir ve beraber olduğumuz için, birlikte bu ili yöneteceğimiz için ortaya koyuyorum.”dedi.

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, İl Genel Meclisinin (İGM) 2013 yılında yaptığı çalışmaları ve 2014 yılı üç aylık dönemdeki yapacağı çalışmalarla ilgili yapılan değerlendirme toplantısında partisinin İGM Üyeleriyle bir araya geldi.

İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Somaz’ın ev sahipliğinde yapılan değerlendirme toplantısına Tanrıverdi’nin yanısıra AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nurettin Aytekin, Genel Sekreter Yardımcısı Salim Eroğlu, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekilleri Kefayettin Öz ve İbrahim Onaylı, İl Kadın Kolları Başkanı Şule Uygur, İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan, Yunus Emre İlçe Başkanı Engin Yüksel ve AK Parti İlçe Başkanları ve Ak Partili meclis üyeleri tam kadro katıldı.

Toplantının sunumunu yapan İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, İl Genel Meclisinde geçen 5 yıllık süre içerisinde asli görevlerinin yanında insanların gönüllerini de fethetmeye ve onların hayır duasını almaya çalıştıklarını söyledi.

SOLMAZ: MECLİSİMİZ SES GETİREN HİZMETLER YAPTI

İl Genel Meclisinin bugüne kadar Milletvekilleri, İl ve İlçe Teşkilatı ile birlikte kol kola girerek uyum içerisinde çalıştıklarını söyleyen Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz, “Şehrimizin her köşesine, her insanına siyasi fikri ne olursa olsun hizmet götürmeye çalıştık. Her birimize bu şehir bu parti çok şerefli hizmetlere imza atmaya ve çok güzel hizmetleri yapmaya fırsat tanıdı. Sonuçta da ciddi bir başarı ortaya çıktı. Bugün belki Manisa İl Özel İdaresi 81 vilayet içerisinde ilk 5’e girecek hizmetlerle Türkiye çapında ses getiren işleri başardı. Geçen 4,5 yıllık süre içerisindeki imtihanımızı Allah’a hamdolsun ki samimiyetle verdik. Hiçbir şey demeden 30 Mart akşamına kadar gidilmedik köy, girilmedik gönül, sıkılmadık el, bakılmadık göz bırakmamak adına bu hizmetlerimize devam ettirerek tertemiz aldığımız meclisimizi tertemiz bir şekilde milletimize teslim etmemiz lazım.”dedi.

BAYBATUR: BU SEÇİMLERİ ZAFERLE NETİCELENDİRECEĞİZ

AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur ise konuşmasında şunları söyledi; “Bu geçen 5 yıllık süre içerisinde bizlerde elimizden geldiği kadar meclis üyeleriyle parti teşkilatlarını beraber hareket etmesi yönünde teşvik ettik. Bugüne kadar yapılan hizmetlerde elbette ki meclis üyesi arkadaşlarımın katkısı olmakla beraber ilçe başkanlarımızın da destekleriyle bu hizmetlere katkıları olduğu kanaatindeyim. İnşallah Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe Belediyelerini zaferle neticelendireceğimize olan inancım tamdır.”

TANRIVERDİ: SİZLER BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPTINIZ

İl Genel Meclisinin 5 yıllık süre içerisinde başarılı çalışmalara imza attığını ifade eden AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Büyükşehir belediyesi olduktan sonra belde belediyelerimizin tüzel kişiliği değiştirilerek mahalleye dönüşmüş oldu. Aynı şekilde köylerimiz de mahalleye dönüştü. Bu güne kadar çok başarılı bir şekilde hizmet götürdünüz. Suyu, yolu, meydanı, elektriği kanalizasyonu noktasında hizmet götürdünüz. Hükümetimizin KÖYDES Projesi adı altında ortaya koyduğu bir projeyle kıt imkanlarla fevkalade güzel hizmetler götürdüğünüzü biliyoruz. Fatih, İstanbul’u fethetme aşkı sayesinde gemileri karadan yürüttü. O aşk olmasaydı, o heyecan olmasaydı o gemiler karadan asla yürümezdi. İşte sizlerde o aşkla, o heyecanla ve o sorumlulukla, insan merkezli hizmet odaklı çalışma anlayışınızla bunları ortaya koydunuz. İl Özel İdaremizin değerli bürokratlarına ve tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

TANRIVERDİ: BELEDİYECİLİĞİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ

Manisa’yı büyükşehir yapan yasanın hazırlanmasında masanın başında olduğunu ve bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan Büyükşehir Yasasını hazırlaması yönünde talimat aldığını dolayısıyla da bundan büyük mutluluk ve onur duyduğunu belirten Tanrıverdi, “İnşallah biz 30 Martta bilerek iş başına geliyoruz. Bu yasada nelerin olduğunu biliyoruz. Belediyeciliğin ne olduğunu biliyoruz. Dünyada yerel yönetim anlayışının ne olduğunu biliyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımızda rant değil, kar değil insana hizmet vardır. Ak Parti olarak Türkiye’nin yerel yönetimlerdeki eksikliklerinin ne olduğunu biliyor ve uyguluyoruz. Şimdi Manisa’mızın eksikliklerinin ne olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu eksikliklerin giderilmesi için projelerimizi üretiyoruz. Hani eskiden diyorduk ya şehirde ne varsa köyde de o olacak. Şimdi bu yasayla artık köy kavramı kalktığına göre köylerimizde şehrimizin bir parçası bir mahallesi olduğunu göre şehir merkezinde bulunan Barbaros mahallesine hangi hizmet gidiyorsa mahalleye dönüşen köylerimize de aynı hizmet gidecek. Bu yasa hesap sorulabilirliği ve hesap verilebilirliği beraberinde getiriyor. Çünkü 5 yıl sonra milletimizin önüne sandık geldiği zaman, hem ilçe belediye başkanından hem de büyükşehir belediye başkanından hesap soracak. Büyükşehir belediye başkanını bu ilin 960 bin seçmeni seçecek. Bu ilin 960 bin seçmeni 10 tane milletvekili seçiyordu. 10 milletvekilini seçen seçmen bir büyükşehir belediye başkanı seçecek. Bu nedenledir ki Büyükşehir Belediye Başkanlığının ne kadar önemli olduğunu bilmeniz ve gece gündüz her birerimizin uykusunun kaçması gerektiğini biliyoruz. Bizim misyonumuz insan merkezli hizmet odaklı çalışmak. Yaşanabilir kentler oluşturmak. Uluslararası alanda rekabet edebilme gücüne sahip olan kentler marka şehirler oluşturmak.”diye konuştu

TANRIVERDİ: MANİSA İZMİR’İ SOLLAYACAK

Tanrıverdi konuşmasını şu sözlerle tamamladı; “Manisa’nın büyükşehir belediyesi olmasını istemeyenler ve bugün Manisa merkez ilçe belediye başkanı olanlar köylere bir durak iki oturak koyarak milletimizi kandırmaya çalışıyorlar. Hani büyükşehirle köylerimize hizmet gitmeyecekti. Siz daha şehre yapmanız gereken hizmetleri yapmadan şimdi köylere nasıl yöneldiniz. Siz daha düne kadar köylerimizin, ilçelerimizin yolunu bilmiyordunuz. Siz Mavişehiri bilirsiniz ancak benim Alifakı köyümü bilmezsiniz. Manisa daha henüz büyükşehir olmamışken köylere nasıl ulaşılabiliyorsa olduktan sonra da elbette daha güzel ulaşılacak. Geleceğimiz çok aydınlık olacak. Yeter ki biz Allah rızası için gönüllerimizi birleştirelim. Yeter ki biz Allah rızası için hizmete kilitlenelim. Yeter ki biz Allah rızası için insanların gönlünü fethetme hedefi ile yaşayalım. Bunları yaptığımız zaman sizlerde huzur bulacaksınız milletimizde huzur bulacak. Bu şehirde herkes mutlu yaşayacak ve şehrimiz mutlu bir şehir olacak. Manisa dediğimiz zaman herkesin yaşamak için buraya gelmeyi hedeflediği bir yer olacak. Önceki gün İzmir’de Kanal35’de bazı projelerden söz edince İzmirlilerden mesajlar almaya başladım. Onlar diyorlar ki bu gidişle Manisa bizi sollayacak. Evet iddia ediyoruz, Manisa İzmir’i sollayacak. Manisalılar artık İzmir’e gitmek yerine İzmirliler Manisa’ya gelmek zorunda kalacak. Bu kadar iddialıyız inşallah. Bu iddiaları da ortaya koyarken naçizane Hüseyin Tanrıverdi olarak koymuyorum.  Bir ve beraber olduğumuz için koyuyorum. Birlikte olduğumuz için koyuyorum. Beraberce bu ili yöneteceğiz diye düşündüğüm için ortaya koyuyorum. İnşallah bunu alnımızın akıyla başaracağımıza inanıyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.