HÜSEYİN TANRIVERDİ "CHP ve MHP AVUCUNU YALAYACAK

Ak Parti Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, beraberinde Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ ve Recai Berber ile birlikte Kula’da seçim çalışması yaptı. Manisa Milletvekili Tanrıverdi, Kula girişinde çok sayıda partili tarafından karşılandı.

HÜSEYİN TANRIVERDİ

 Ak Parti Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, beraberinde Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ ve Recai Berber ile birlikte Kula’da seçim çalışması yaptı. Manisa Milletvekili Tanrıverdi, Kula girişinde çok sayıda partili tarafından karşılandı.

''MANİSA'NIN BÜYÜK ŞEHİR OLMASINI İSTİYORUZ''

Ak Parti İlçe teşkilatı tarafından Değerli Düğün Salonunda düzenlenen toplantıya katılan Tanrıverdi, burada bir konuşma yaptı. Tanrıverdi, "Manisa Büyükşehir Belediyesi oldu. Büyükşehir demek büyük imkan demektir, büyük imkan büyük hizmet demektir. 5 yıldır yerel yönetimler başkanı olarak çalıştığım genel başkan yardımcılığı döneminde büyükşehir belediye yasası yapılması talimatını Sayın Başbakanımız bana verdi. Manisa’nın büyükşehir olabilmesi için çalışmalarımızı sürdürdüm ve Manisa’mızın birbirinden değerli milletvekili arkadaşlarım de ’Evet Manisa’yı büyükşehir yapmalıyız’ dediler ve buna katkı sağladılar. Büyükşehir yasası düzenlememizi gören başbakanımız birkaç toplantı sonrasında şunu söylemiştir; ’Hüseyin, ben senin kafanın arkasında ne yatıyor anladım. Sen Manisa’nın büyükşehir olmasını istiyorsun’ dedi. Bizlerde lafı dolandırmadan; ’Manisa büyük bir şehir ama imkanlarından mahrum bir şehir. Hemşerilerim daha iyi hizmet alacak onun için istiyorum’ dedim. Sonunda 13 Mayıs 2011’de Manisa’ya geldi ve Manisa mitingimizde büyükşehir müjdesini verdi" dedi.

''ÜLKEMİZİN VE İNSANLARIMIZIN MENFAATİNE''

Manisa’nin büyükşehir olacağını öğrendikten sonra yasa çalışmaları ve düzenlemeleri yaptıklarını belirten Tanrıverdi şunları söyledi: "Ana muhalefet partileri ve muhalefet partileri hep isyan ettiler, ama milletimiz adına bu yasa çıktı ve arkasından yine ana muhalefet partisi durmadı ve anayasa mahkemesine itiraz etti. Ama Anayasa Mahkemesi adil bir şekilde kararını verdi ve büyükşehir yasasını onadı. O gün itiraz edenler, ’bu yasa Türkiye’yi bölüyor, beldelere hizmet gitmeyecek’ diyenler şimdi köy köy belde belde gezip bu yasanın faziletlerini anlatmaya çalışıyorlar. Bu yasayı inanarak çıkardık, bu günde inanarak bu yasanın ülkemize faydalı olduğunu söylüyoruz. O halde bu yasaya inanmayanlar mı büyükşehire seçildikleri zaman daha iyi hizmet verirler, yoksa bu yasaya inanlar mı daha güzel hizmet verirler? Dolayısıyla bu yasa ülkemizin ve insanlarımızın menfaatine. Biliyorlardı ki Manisa Büyükşehir belediyesi olduğunda CHP seçimi kazanamayacak avucunu yalayacaktı. MHP seçimi kazanamayacak avucunu yalayacak. Dolayısıyla birkaç ilçe alabilmek için bu yasaya karşı çıktılar. İnşallah milletimiz bu yaşananları gözden ırak etmiyordur ve sandık önüne konulduğu zaman da bu yasayı ortaya koyandan, bu yasaya inananlardan yana tercihini yapacaktır. İşte o zaman, Ak Parti Büyükşehir Belediyesini aldığında, Hüseyin Tanrıverdi büyükşehir belediye başkanı olduğunda bu büyük imkanlar özellikle ihmale uğramış ilçelerimiz için kullanılacaktır. Bunlardan bir tanesi de Kula’mızdır."

''DAĞDAKİ ÇOBAN İLE ENTELLERİN OYU AYNI''

"Artık hizmette norm ve standart birliği var" diyen Hüseyin Tanrıverdi, "Ayrıca bu seçimlerde artık insanlarımız arasındaki eşitsizlik, sınıf farkı da kalktı. Önceden özellikle köyde oturan hemşerilerim sadece köy muhtarı için oy kullanıyorlardı. Şimdi oradaki muhtar için, Kula ilçe belediye başkanı ve meclis üyeleri için, büyükşehir belediye başkanı için oy kullanacaklar. Önceden dantel takınanlar, dağdaki çoban ile benim oyum bir olur mu diyordu. Bu yasa ile dağdaki çoban ile şehirdeki entel dantel geçinenlerin oyu aynı olmuştur. Bu sınıf farkını da ortadan kaldırmaktadır" dedi.

''KİRLİ OYUNLAR PEŞİNDELER''

''Bu seçim farklı bir seçim, bu seçim Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği seçim'' diyen Tanrıverdi, konuşmasında şunları kaydetti: "Bu seçim Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği seçim olduğuna göre son günlerdeki olaylardan bunu son derece iyi değerlendirmeli ve çıkarmalısınız. Türkiye’nin yükselmesini, güçlenmesini hazmedemeyenler kirli oyunlar peşindedir. Türkiye’de düzen bozulsun, huzursuzluk olsun ve tekrar terör essin. Türkiye’de tekrar kardeş kardeşi yok etsin, annelerin gözyaşı dinmesin diyorlar. Ekonomik olarak IMF’ye muhtaç olsun istiyorlar. Bunları isteyenler ülkemizi hasta adam olarak tanımlıyorlar. Türkiye bugün usta adam olunca hazmedemiyorlar. 4. Murat’ın ifadesi ile ’bugün para alan yarın buyruk alır’ düşüncesi ile ülkemizi görmek istiyorlar. Türkiye IMF’ye olan borcunu ödedi, ekonomik bağımsızlığını ilan etti. Ülkemiz 20 hedefini tutturduğu zaman Türkiye’yi kimse tutamaz. ’Biz dün Türkiye’ye hükmediyorduk, ne desek yapıyorlardı. Şimdi Türkiye güçleniyor. Güçlenen Türkiye’ye hükmedemeyiz. Daha 20 ’e girmeden 30 Mart seçimlerini fırsat bilelim ayağını çelelim’ düşüncesindeler. Bu kirli oyunlara inat 30 Mart yerel seçimlerinde her bir kardeşim kapı kapı dolaşacak ve büyükşehir belediye başkanını seçecek. Kula Belediye başkanını, meclis üyelerini seçecek. Gençler hep slogan atıyor ya ’dik dur eğilme, bu millet seninle’ diye, 30 Martta sandıklar açıldığında Başbakanımıza atılan bu sloganlarımızın doğruluğu ortaya çıkacak. Başı dik duracak ve dünyanın neresinde olursa olsun bir haksızlık, bir mağduriyet varsa onu ortadan kaldıracak. Bu dünyada güzel eserler bırakmalıyız. Sayın Başbakanımızın dediği gibi eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Bunun için çalışacağız. Hepimiz faniyiz. Öbür tarafa götüreceğimiz tek şey arkamızdan edilecek dualardır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.