HÜSEYİN TANRIVERDİ; MANİSA MARKA ŞEHİR OLACAK

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Manisa’nın gülen yüzünün kara bir lekesi olan yarım asırlık sorunu çözmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

HÜSEYİN TANRIVERDİ; MANİSA MARKA ŞEHİR OLACAK

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Manisa’nın yarım asırlık sorunu olan katı atık bertaraf ve depolama tesisi ile atık su arıtma tesisi projelerinin hayata geçmesi noktasında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yapılan olumlu görüşmeler hakkında bir açıklama yaptı.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ YAPIYORUZ”

Tanrıverdi açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Özellikle katı atık konusu bizim her zaman üstünde durduğumuz bir konu. Katı atıklar vahşi depolama sistemi yoluyla yapılıyor. Bu sorun 50 yıldır süren bir sorun. Bu sorun kangren olmuş bir sorun. Doğrusu Manisa’mızın gülen yüzünün kara bir lekesi. Bu lekeyi kaldırmak gerekiyordu. Bu noktada bizlerde üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Belediyenin maliyet olarak, bütçesi olarak bunun üstesinden gelmesi mümkün değil. Hem son teknolojiyi dikkate aldığımızda hem de katı atık depolama bertaraf tesislerinin kurulması konusunda bu bütçesi ile bunu yapma imkanının olmadığının olmadığını görüyoruz. Belediye başkanının da bizden talebi bu doğrultuda oldu. Hükümetimizden böylesi bir destek talebi bu yönde oldu.”

“HİZMETTE AYRIM YAPMADIK YAPMIYORUZ”

Şehre hizmet konusunda asla siyasi parti ayrımı yapmadıklarını dile getiren Tanrıverdi, “Her zaman Sayın Başbakanımız ifade eder, bizde şehre hizmet konusunda siyasi bir ayrımımız olmaz. İktidar partisi muhalefet partisi diye bir ayrımımız olmaz. Şehrimize ve hemşerilerimize böylesi bir hizmetin sunulması gerekiyordu. Doğrusu biraz geciktik.  Ama çok şükür bu gün bu noktaya geldik ve adımımızı attık inşallah sonucunu alacağız. Hem atık su arıtma tesisleri konusunda Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’nun vaatleri daha doğrusu taahhüdü hem de Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar’ın hem taahhüdü hem de vaadi bizi mutlu etmiştir, Manisa’mızı mutlu etmiştir. İnşallah bu projeler hayata geçtiğinde şehrimiz daha yaşanabilir şehir olacak. Hemşerilerimizde huzurlu bir şekilde yaşamış olacaklar. Bu konu Manisalıların büyük bir beklentisiydi, Belediyenin büyük bir beklentisiydi. Bizim de oldukça rahatsız olduğumuz bir konuydu. Herkesin rahatsızlıklarının ortadan kaldırılması elbette bizleri Milletvekillerimizi, Belediye Başkanımız,  Meclis Üyelerimizi, İl Genel Meclisi Başkanımızı ve Üyelerimizi memnun etmektedir.”dedi.

ORTAK AKILDA DA GÜNDEME GELMİŞTİ

Bu konun kendisinin başkanlığında kurulan Ortak Akıl toplantılarında da sıkça gündeme geldiğini söyleyen Tanrı verdi, “Bu geleceğe yönelikte önemli bir temelin atılmasıdır. Manisa adına birliktelik beraberlik adına önemli bir adımdır. Manisa’da ortak akıl platformu kurmuştum. Sivil Toplum Örgütlerimiz, Siyasi Partilerimiz, Belediye Başkanı, Valimiz başta olmak üzere herkes buna ilgi duymuştu. Ortak akılda da bu konu sıkça gündeme gelen bir konuydu. Yapacağımız ortak akıl toplantısında bu müjdeyi arkadaşlarımıza verdiğimiz zaman onlarda iki konuda çok büyük mutlu olacaklar. Bunlardan birincisi, hizmet almaktan dolayı mutlu olacaklar, ikincisi ise yan yana gelmenin ne anlama geldiğini gördükleri için mutlu olacaklar. Bir dayanışmanın bir birlikteliğin ortaya çıktığını görünce evet biz sabah kahvaltılarında iftar sofralarında beraber oluyoruz,  ama gördük ki sadece lokmamızı paylaşmıyoruz, geleceğimiz için de el birliği yapıyoruz. Doğrusu bu anlamda da bu günkü yaptığımız temasların büyük önemi ve anlamı var. Bu hepimizin bir konusudur. Sağ olsunlar hep teşekkür ediyorlar. Bu konu hepimizin bir konusudur. Ben üzerime düşeni yaptım. Bunda sonra üzerine düşenler, üzerine düşen görevi yapacaklar.”şeklinde konuştu.

MANİSAMIZ MARKA ŞEHİR OLACAK

Manisa’nın marka şehir olacağını vurgulayan Tanrıverdi açıklamasını şöyle tamamladı; “İnşallah Manisa’mız marka bir şehir olacak. Büyükşehir belediyesi olmakla da bu hizmetler gibi daha büyük hizmetlere kavuşmaktan Manisa gerçekten marka şehir olacak. Buna canı gönülden inanıyorum. İnşallah Manisa için bu birlikteliğimiz, beraberliğimiz daha sağlıklı bir şekilde yürür ve yürüyeceğine de inanıyorum. Bu noktada sayın bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bize bu görüşmelerde eşlik eden değerli milletvekili arkadaşlarımıza, partimizin il başkanına, İl Genel Meclisi Başkanına, İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekilimize, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekilimize ve Belediyenin değerli idarecilerine de çok teşekkür ediyorum.”

TANRIVERDİ HEYET ONURUNA KAHVALTI VERMİŞTİ

Tanrıverdi, Manisa’nın adeta kangren haline gelen katı atık bertaraf ve depolama ile atık su arıtma tesisinin yapılması için Ankara’da ilgili bakanlıklara yapılan ziyaret ve temaslar öncesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) içerisinde bulunan Bahçeli Lokantada da heyet onuruna sabah kahvaltısı vermişti.

Tanrıverdi başta olmak üzere heyette, AK Parti Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş ve Selçuk Özdağ, MHP Manisa Milletvekilleri Sümer Oral ve Erkan Akçay, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı ve Manisa Belediye Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Ömer Faruk Çelik yer almıştı.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.