KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRMEK NE HADDİNE?

Manisa Milletvekili Özgür ÖZEL Selçuk Özdağ’a sert tepki verdi. ÖZEL Selçuk Özdağ’a : “Kılıçdaroğlu’nu eleştirmek haddine değil!” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRMEK NE HADDİNE?

           Gün geçtikçe düşüşe geçen iktidar partisi milletvekillerinin son günlerde “muhalefete muhalefet etme” siyasetlerinin dozajını yükseltmiş olmaları, CHP’ye ve hatta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırmaları onların içine düştükleri acziyetin ve aslında tutunacak bir dal arıyor olduklarının göstergesidir.   

Üstelik, CHP’ye ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na laf edenler, kendi Genel Başkanlarını adeta ilahlaştıran ve zaman zaman Mecliste Erdoğan’ı mukaddes bir varlıkmışçasına kabul eden kişilerdir.  Hatta kimi zaman  Başbakan’a dokunmanın sevap olduğunu söyleyenleri ya da Erdoğan’ın yeniden milletvekili olabilmesi için Sözünüzden vazgeçin, biz de sizin için 30 gün kefaret orucu tutalım diyenlerini de görmek mümkündür. Ancak, bizler yine de bu “kutsal lider” anlayışına sahip AKP mensuplarının bizim liderimize karşı paralı asker gibi saldırmasına da şaşmıyoruz. Çünkü, tükendiklerinin ve siyaseten eridiklerinin çok iyi farkındayız.  

İktidar partisinin bambaşka bir görüşten devşirme bir üyesi olan Selçuk Özdağ’ın da “aynaya bakmadan” aynı gafletin içine düştüğünü ve iktidar partisi mensubu olduğunu da unutarak ülkeye ve Manisa’mıza hizmet etmek yerine bu görevi heyecanla üstlendiğini rahatlıkla görebiliriz.  

Ancak bilinmelidir ki; Selçuk Özdağ, ömrü boyunca takip ettiği bir fikri milletvekilliği uğruna, üstelik de Genel Başkan Yardımcılığı görevindeyken terk ederek, AKP’ye geçmiş bir kişidir ve bu kişinin CHP gibi köklü geleneği olan bir partiyi eleştirmesi şaşılacak şeydir. Üstelik, AKP gibi lider sultası ile yönetilen bir partinin milletvekilinin, parti içi demokrasiyi benimsemiş bir partiye dil uzatması da işin cabasıdır 

Birilerinin, dışarıdan geldikleri için rüşt ispatına girişmelerinde ve normalde demokrasilerde iktidara muhalefet edilirken, içine düştükleri bunalım yüzünden iktidardayken muhalefete muhalefet etme siyaseti gütmelerinde anlaşılmayacak bir şey yoktur. Ancak, devlet protokolünün 4sırasında yer alan ana muhalefet partisinin liderine saygısızlık etmek de kimsenin haddi değildir! Özdağ, açıkça bu son açıklaması ile referandum sürecinde dava arkadaşlarına ihanet edip, bunun karşılığında milletvekilliği ile ödüllendirilmiş biri olarak, iktidarın düşüşe geçişinin paniğine kapılmış olduğunu kanıtlamıştır. Şunu artık çok iyi biliyoruz ki, AKP’de işler kötüye gitmektedir ve bu sürecin sonunda Selçuk Özdağ kendisine yeni bir alternatif aramaya başlayacaktır. Siyasi tarihimizde bunun gibi çok örnek görülmüştür ve daha da görülecektir elbet. Ancak, Özdağ’ın kendi dava arkadaşlarını terk edişini ve karşılığında milletvekilliği ile ödüllendirilişini ise kimse unutmayacaktır.  

Halkın egemenliğini temsil eden, sorunları çözmesi beklenen, Manisa’ya ve vatandaşlarımıza hizmet etmesi beklenen bir milletvekilinin geleceğe yönelik kişisel siyasi çıkar uğruna bunlara tevessül etmesi son derece yakışıksızdır. Eğer kendisi, vatandaşın, esnafın, emeklinin, işçinin, çiftçinin, öğretmenin, öğrencinin, kadınlarımızın ve çocuklarımızın sorunlarına el atmayı düşünür de, Meclis’te ve Manisa’da bir şeyler yapmaya karar verirse, muhalefet olarak vatandaş için yapılan her çalışmaya destek vereceğimizin bir kez daha altını çizmek isterim.   

Yok eğer, olayların ilk çıktığı günden beri “şiddet içermeyen her tür demokratik hak ve özgürlük talebinin yanındayız” dediğimiz halde, hala çirkin bir siyaset üslubu ile olayları çarpıtmaya devam eden Özdağyalan, karalama ve iftira siyasetine devam eder ve Partimize dil uzatmayı sürdürürse de siyasi etik gereği bugüne kadar tartışmaya açmadığımız pek çok konuyu tartışmaya açacağımızı da açıkça ifade etmek isterim dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.