MAZLUM NURLU RESMEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP Salihli İlçe Başkanı Mazlum Nurlu, parti binasında düzenlediği toplantıda İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek 2015 yılı genel seçimlerinde Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

MAZLUM NURLU RESMEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 CHP Parti binasında düzenlenen toplantıya Manisa Milletvekili aday adayı Kanber Uğur, CHP Manisa Milletvekili aday adayı Tur Yıldızbiçer, CHP Soma Milletvekili aday adayı Abdullah Saka, CHP İl Başkan Yardımcısı Atilla Tetik, Belediye Meclis üyeleri, ADD CKD, Tariş Başkanları ve yönetimi, gençlik kolları ve kadın kolları ile partililer katıldı. Ayrıca Mazlum Nurlu'nun hayat arkadaşı İlkgün Nurlu'da toplantıda eşinin yanında yer aldı.
   Milletvekili aday adayı Mazlum Nurlu; “ Çok değerli İlçe başkanlarım,  çok kıymetli Yönetim Kurulu üyesi kardeşlerim, Belediye Meclis üyesi arkadaşlarım, her zaman fedakarca çalışan yüz akımız, Kadın kolları Başkanlarımız  ve Yönetim kurulu üyeleri, Partimizin  ve ülkemizin aydınlık geleceği; gençlik kolları Başkanlarımız ve yönetim Kurulu üyeleri çok kıymetli Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanım, çok kıymetli Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanım, Oda ve Sivil Toplum kuruluşlarının kıymetli temsilcileri
Değerli Basın mensupları, kıymetli  yol arkadaşlarım, zizleri şahsım ve Cumhuriyet Halk Partisi adına sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Ayrıca Başta Partimizin kurucu Genel Başkanı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Partimize hizmet eden tüm Genel başkanlarımıza ve parti büyüklerimize de saygı ve şükranlarımı ifade etmek istiyorum” dedi.
 
    “AKP ile birlikte yolsukluk hızla büyüdü”
 
     Nurlu; “Türkiye’de son yıllarda AKP ile birlikte hızla gelişen hızla büyüyen  yolsuzluk, işsizlik ve kanayan yaramız bölücü terörün aşama aşama geçirdiği  cüretkar sürecin değerlendirmesinde; Cumhuriyet Halk Partisinin ülkemiz açısından gerekliliği hatta zorunluluğu  tartışmasız olarak kendisini  hissettirmiştir.  Bu tespit; özlemden ve İhtiyaçtan da öteye zorunluluk haline dönüşmüş durumdadır. Son yılların siyasal, ekonomik ve toplumsal sürecinin değerlendirilmesinde;  Cumhuriyet Halk Partisi’nin toplumsal kaygılarımızda söylediği her sözü her uyarısı ülkemizin siyasal  tarih sürecinde  görüldüğü gibi maalesef haklı çıkmıştır. Ülkemiz  bugünkü iktidar tarafından yoksullaştırılmıştır. Sosyal devlet ilkeleri unutulmuş. Halkımız yoksulluk içinde sadakaya muhtaç bir hale getirilmiştir.Cumhuriyet kurumlarımız aşama aşama kuşatılmıştır.Toplumun tüm kesimlerinde umutsuzluk, yılgınlık ve korku egemen olmuş durumdadır.        
      Bugün ülkemizde; Ulus devletin ve Cumhuriyetin kuruluş felsefesine aykırı başka bir anlayışı yörüngeye sokma arayışları ve gayretleri var. Bölücülerin ve onların siyasi uzantılarının devlete meydan okuduğu günleri yaşıyoruz. AKP’nin başlattığı sözde açılımla birlikte; Hızla bir bölünmeye hızla bir ayrışmaya doğru sürükleniyoruz. AKP hiç bir zaman istemediği,inanmadığı demokrasi sayesinde iktidara gelmiş, ancak bugün demokrasimizi bir otokrasiye ülkemizi faşist bir diktatörlüğe dönüştürmenin sinsi çabası içersindedir” dedi. 
 
   “Ülkemize hizmet etmek üzere aday adayı oldum”
 
     Şehitlerimizin ve Gazilerimizin kanlarıyla kurulan  bu ülkeyi sevenlerin, bu vatanın  geleceği için kendisini sorumlu hissedenlerin, bunu göstermesi, elini taşın altına sokması gerektiğini belirten Nurlu; “Ve bu çabalarını da siyasete taşıması hepimiz için asli bir göreve dönüşmüş durumdadır. Gerek Salihli ve gerekse Manisa ilçe örgütlerinin, kıymetli fedakar parti üyelerimizin parti emeğinden yana olan kararlı duruşları, samimi ve yürekten desteklerini hissederek  Manisa’mıza ve Ülkemize hizmet etmek üzere; Cumhuriyet Halk Partisi ahlakı ve sorumluluğu içerisinde, Manisa Milletvekilliği aday adayı olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu uğurda parti emeğine ve alın terine değer veren, alın terini her zaman takdir eden ve  zamanı geldiğinde de  ödüllendiren  tüm parti emekçilerinden ve Cumhuriyet Halk Partisi ailesinden destek bulacağımı umut ediyorum. Ülkemiz siyasetinin yaşadığı bu olumsuz koşullarda; şahsımı milletvekilliği aday adaylığına layık gören beni bu onurlu göreve çağıran çok değerli Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma, Kadın kolları Başkanıma ve Yönetim kurulu üyelerine Gençlik Kolları Başkanıma ve Yönetim kurulu üyelerine  benim için çok anlamlı bu günde  beni yalnız bırakmayan; siz çok kıymetli yol arkadaşlarıma dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu vesileyle Manisa’dan milletvekilliği aday adaylığı için yola çıkan  ve  yola çıkacak olan tüm aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” dedi.
 
   “Allah bizleri utandırmasın”
 
    Yorucu ama umutlu bir yolculuğa çıkıyoruz şeklinde konuşan Nurlu şöyle devam etti; “Sizlerle birlikte yürümekten her zaman onur ve gurur duyacağımı bilmenizi istiyorum. Üç dönemden bu yana birlikte görev yaptığımız yol arkadaşlarım ile birlikte; partimiz adına.Salihli’miz adına ülkemiz adına; Cumhuriyet Halk Partisi sorumluluğu içersinde Hep daha iyiye doğru ve partimizi bir adım daha ileriye taşıma  gayreti içersinde olduk. Öncelikle birlikte görev yaptığım tüm arkadaşlarıma fedakar çalışmalarından dolayı huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Görev yaptığım süre içinde istemeden; kastım olmadan herhangi bir arkadaşımı kardeşimi büyüğümü  kırmış yada üzmüş olabilirim. Eğer istemeden oluşan böyle bir hatam böyle bir eksikliğim olmuş ise  huzurlarınızda onlardan özür diliyorum. Beni bağışlamalarını diliyorum. Yapmış olduğum bu onurlu görevde; bende hakkı olan bir büyüğüm bir kardeşim var ise; ki bende hakkı  olanları da biliyorum onlardan bendeki haklarını  helal etmelerini diliyorum. Eğer benim de sizlerde bir hakkım var ise bende tüm kardeşlerime.. Arkadaşlarıma ve büyüklerime  sizlerin huzurunda haklarımı helal ediyorum. Beni bu anlamlı günümde yalnız bırakmayan hayat yoldaşım sevgili eşime ve aileme davetimize katılan tüm yol arkadaşlarıma dostlarıma kardeşlerime.. Bana bu yolda yürekten  desteklerini  esirgemeyen   Cumhuriyet Halk partisi ailesine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Sizleri bir kez daha saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Allah bizleri utandırmasın” dedi. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.