MURAT BAYBATUR'DAN CENGİZ ERGÜN'E ÇOK SERT CEVAP

Ak Parti İl Başkanı Murat Baybatur, son meclis toplantında yaşanan tartışmayla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Cengiz Ergün’ün “Ak Parti hizmeti engelliyor” iddiasının tamamen gerçek dışı olduğunu belirten Baybatur, “Bugüne kadar Ergün’ün talebiyle meclise gelen 219 madenin tamamı Ak Parti grubunun desteğiyle onaylanmıştır. İyi niyetimiz i kimse suistimal etmeye kalkmasın” dedi.

MURAT BAYBATUR'DAN CENGİZ ERGÜN'E ÇOK SERT CEVAP

 Ak Parti İl Başkanı Murat Baybatur, son meclis toplantında yaşanan tartışmayla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Cengiz Ergün’ün “Ak Parti hizmeti engelliyor” iddiasının tamamen gerçek dışı olduğunu belirten Baybatur, “Bugüne kadar Ergün’ün talebiyle meclise gelen 219 madenin tamamı Ak Parti grubunun desteğiyle onaylanmıştır. İyi niyetimiz i kimse suistimal etmeye kalkmasın” dedi.

Ak Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur yaptığı yazılık açıklamada son yapılan meclis toplantısıyla ilgili önemle açıklamalarda bulundu.  Bugüne kadar yapılan meclis toplantılarıyla ilgili istatistiklere de açıklamasında yer veren Baybatur,  “Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün meclis üyelerine karşı sergilemiş olduğu nezaket dışı tavır sonucu yaşanan tartışmalar Manisa’nın geleceği adına kaygı uyandırmıştır!  Ak Parti; 30 Mart Yerel Seçimlerinin ardından yapılan geniş katılımlı basın toplantısında, milletin verdiği karara saygısını ilan etmiş ve Manisa’nın faydasına olan her hizmete destek olacağını duyurmuştur. Partimiz o gün ne söz verdiyse bugün de aynı noktadadır. “ dedi.   

“219 MADDEYE AK PARTİ ONAY VERDİ”

Meclis toplantı tutanaklarının ortada olduğunu belirten Baybatur sözlerini şöyle sürdürdü: “Kamuoyu ve çeşitli platformlarda yaşanan tartışmalar ve oluşturulmak istenen yanlış algıyla ilgili bugüne kadar yapılan meclis toplantılarına ilişkin rakamsal gerçekleri kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün istediği 180 Milyon TL’lik borçlanma yetkisi AK Parti grubunun desteğiyle kendisine verilmiştir.

Sayın Ergün’ün talebiyle MASKİ’de kullanılmak üzere 150 milyon TL’lik borçlanma talebi AK Parti grubunun desteğiyle onaylanmıştır.

MHP’li Salihli, Alaşehir ve Sarıgöl belediyelerine 38 milyon 838 bin TL ek bütçe talepleri AK Parti grubunun desteği sayesinde onaylanmıştır.   

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde MANULAŞ A.Ş.’nin 2 milyon 500 bin TL, Spilaş AŞ.’nin 2 milyon 500 bin TL özel sermaye ile kurulması talebine AK Parti grubu tam destek vermiştir.

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut şirketi BESOT A.Ş.’nin sermayesini 1 milyon 300 bin TL’den 4 milyon TL’ye çıkarılması konusu AK Parti grubunun desteğiyle sağlanmıştır.

Büyükşehir Belediyesi’nin çay ocağı, kafeterya ve benzeri yerlerin BESOT’a devri noktasında Sayın Ergün’ün talebi AK Parti gurubu tarafından kabul edilmiş ve onaylanmıştır.

Büyükşehir belediyesine ait açık ve kapalı otoparkların tamamının BESOT’a devredilmesi yönündeki talebi de yine AK Parti grubunun desteğiyle kabul görmüştür.

Manisa’nın yeni oto terminal binasında bulunan yazıhane ve diğer işyerlerinin BESOT’a devredilmesi işleri mevcut garaj yeri esnafının mağdur edilmemesi ve pozitif ayrımcılık yapılmasıyla şartıyla BESOT’a devredilmiştir. Bu konuda Cengiz Ergün’e tam yetki verilmiştir.   

Büyükşehir Belediye Başkanlığının çeşitli hizmetlerde kullanılmak üzere araç alım isteği AK Parti grubunun desteğiyle onaylanmıştır.   

Büyükşehir Belediyesi’nin 25 güvenlik elemanı alma talebi Ak Parti grubunun onayıyla sağlanmıştır.

Sayın Ergün’ün talebi doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapacak olan genel sekreter ve danışmanların maaşlarıyla ilgili oranlar da AK Parti’nin desteği sayesinde kabul edilmiştir.”

“ASIL KİM ENGELLİYOR?”   

“Şimdi Manisalı hemşerilerimize soruyoruz;” diyerek sözlerini sürdüren Baybatur, “AK Parti mi hizmet yapılmasını engelliyor, yoksa nezaket dışı tavır ve davranışlarıyla meclisi geren, kriz üstüne kriz çıkaran Cengiz Ergün mü?

Bugüne kadar yapılan meclis toplantılarında AK Parti olarak istediğimiz bütün kararları çıkartma çoğunluğuna ve yetkisine sahip olmamıza rağmen idarenin, dolayısıyla Cengiz Ergün’ün önümüze getirdiği bütün Manisa’ya faydalı kararlarda kendisine destek olduk.

Meclisi yöneten Sayın Ergün eğer Manisa’ya gerçekten hizmet etmek istiyorsa ön yargılarından kurtulup uzlaştırıcı olmalı.  Aksi halde AK Parti gurubu kimsenin siyasi hırs ve ihtiralarına, egosuna boyun eğmeyecektir. 11’i ilçe belediye başkanı olmak üzere 46 AK Partili Meclis üyesi, millet tarafından görevlendirilmiştir. Karar merci de kanuna göre meclistir.”       

“BAŞKAN UZLAŞTIRICI OLUR”  

Cengiz Ergün’e, uzlaştırıcı olması tavsiyesinde bulunan Murat Baybatur sözlerini şöyle sürdürdü:  “Sayın Ergün şunu bilmelidir ki; Meclis, milletin iradesini temsil etmektedir. Bugüne kadar Başkan Ergün’ün meclise getirdiği 219 maddenin tamamına destek olan grubumuz, yanlış bulduğu işlerle ilgili olumsuz karar verme yetkisine de doğal olarak sahiptir.  Meclisin herhangi bir konuda en küçük müdahalesine bile tahammül gösteremeyen Sayın Ergün unutmasın ki Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri kendisinin atanmış memurları değildir.  Siyaset; farklı görüşler ve farklı düşüncelerin aynı çatı altında harmanlanmasıdır. Bunu sağlayacak olan da uzlaşma kültürüdür. “Ben yaptım oldu, ben ne dersem o olur” yaklaşımlarıyla bu meclisi, bu belediyeyi idare edemezsiniz.  

Büyükşehir Belediye Meclis toplantılarında AK Parti olarak sorumlu muhalefet anlayışıyla hareket ediyoruz. Manisa’nın ve kamuoyunun menfaatine olan her karara “evet” diyerek yapılacak hizmetlerin önünü açtık. Bundan sonra da Manisa’nın geleceği adına yapılacak her güzel işe EVET diyeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.