ÖMER FARUK ÇELİK ADNAN MENDERES'TE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik, Adnan Menderes Mahallesinde gece mitingi düzenledi. Büyük bir ilginin olduğu gece mitinginde konuşan Ömer Faruk Çelik “Gün başbakanımıza sahip çıkma günüdür. 1961 yılında aynı suçlamalarla Adnan Menderesi asan zihniyet, bugün aynı tezgahı Tayyip Erdoğana kuruyor. Ama millet bizimle beraber.”dedi.

ÖMER FARUK ÇELİK ADNAN MENDERES'TE ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

 AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik, Adnan Menderes Mahallesinde gece mitingi düzenledi. Büyük bir ilginin olduğu gece mitinginde konuşan Ömer Faruk Çelik “Gün başbakanımıza sahip çıkma günüdür. 1961 yılında aynı suçlamalarla Adnan Menderesi asan zihniyet, bugün aynı tezgahı Tayyip Erdoğana kuruyor. Ama millet bizimle beraber.”dedi.

 

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik Adnan Menderes Mahallesinde gece mitingi düzenledi. Düzenlenen mitinge Çelik’in yanı sıra AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Sinan Orhan, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, Şehzadeler Belediye Meclis üyeleri, partililer ve mahalle sakinleri katıldı. Ömer Faruk Çelik,  ve beraberindekiler Mahalle sakinleri tarafından havai fişeklerle, çiceklerle karşılandı.

“BÖLGE HASTANEMİZLE, ADNAN MENDERES MAHALLESİ GELİŞECEK”

Gece mitinginde ilk konuşmayı AK Parti Manisa İl Başkan yardımcısı Sinan Orhan,  30 Mart seçimlerinin 3 Kasım seçimleri kadar önemli olduğunu vurguladı. Adnan Menderes mahallesinin her zaman başbakanın yanında olduğunu belirten, Orhan “ Belediyecilik AK kadroların işidir. Bu mahallenin sakinleri belediyecilik anlamında 2004 ten önce hep mahrum bırakıldılar. 2004 -2009 döneminde AK Parti döneminde bu mahalleler hizmet görmeye başladı. 2009- 2014 yılında yine hizmetten mahrum bırakıldılar. Adnan Menderes Mahallesi önümüzdeki dönemde Manisa’nın cazibe merkezlerinden birisi olacaktır.  Şehir hastanemizin temelini attık. Allah nasip ederse 29 Ekim 2015 tarihinde Manisalıların hizmetine girecek. O zaman mahalleniz daha da gelişecek. Daha bir güzelleşecek” dedi.

“HÜSEYİN TANRIVERDİ 45 PROJESİYLE MANİSANIN VİZYONUNA DEĞİŞTİRECEK”

AK parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ise yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı Cengiz Ergünü eleştirdi. Manisanın tarihinin en başarısız belediye başkanıyla karşı karşıya kaldığını söyleyen Tonguç, “30 Mart bu beceriksiz bu sorumsuz belediye yönetiminden kurtuluş günüdür” dedi. Manisa’nın 5 yılda 10 yıl zaman kaybettiğini belirten Tonguç “Zaman Manisa’nın kaybettiği bu 5 yılın açığını kapatma günüdür. İşte Büyükşehir Belediye başkanımız Manisa’nın çehresini değiştirecek 45 proje açıkladı. Bu projelerin her biri Manisa’nın vizyonunu değiştirecek projelerdir. Batı kışla ve doğu kışla önümüzdeki dönemde şehir dışına taşınacak. Önümüzdeki dönemde bu alanlarda yeni bir Manisa kuruluyor”dedi. 

 

“ŞEHZADELER OSMANLI YADİGARI”

AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik ise yaptığı konuşmada” “Bugün geçmişte tahta çıkıp padişahlık yapmış olan 5 şehzadenin yetiştiği bu güzide şehrin şehzadeler belediye başkan adaylığı bize nasip oldu. Bu denli çok değerli insanların yetişmiş olduğu bu güzide şehrimizin Şehzadeler ilçesi yetiştirdiği şehzadeler ve padişahlardan ötürü bölgemizin belki de Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olmuştur. Bu nedenle tarihine kültürüne sonuna kadar sahip çıkılması gereken bir ilçemizdir. Biz bunun bilinci içinde böyle bir göreve talip olduk. Bu inançla anlayışla yola çıktık. Şüphesiz ki bağrında böylesine güzide şahısların yetiştiği 6 asır boyunca 3 kıtaya adaleti medeniyeti merhameti götüren ecdadın yetiştiği bu topraklarda belediyecilik yapmakta aynı şekilde önem ve özen istiyor. Bu alanda da çok şükür ki bilinen belediyecilik anlayışının dışında yeni bir belediyecilik anlayışını hayata geçirmek için yola çıktık.” dedi.

“VATANDAŞIMIZ NASIL İSTİYORSA, İMAR PLANI ÖYLE YAPILACAK”

Son dönemde Manisa da bir takım imar oyunlarının oynandığını söyleyen Ömer Faruk Çelik “Sizlerin desteğiyle seçilen Manisa Belediye Meclisi’nin dirayetli duruşuyla Manisa da imar oyunlarını bozduk. Nurlupınar, Adnan Menderes, Akpınar mahallelerini haritadan silenlerin karşısında dimdik durduk. “dedi.  Çelik “değerli kardeşlerim size en güzel imar planlarını biz yapacağız. Burada söz veriyoruz. Sağ olsunlar. Mevcut belediye başkanı, bir imar planının nasıl yapılmayacağını, bizlere gösterdi. Bizim dönemimizde geleceğiz sizlerin yanına. Sizlerin arasından 10 kişi, 12 kişi temsilci seçeceğiz. Belediyede oturacağız. Masanın sağ tarafında sizin temsilcileriniz. Sol tarafında belediyenin şehir planlayıcıları, mimarları olacak. Onlara diyeceğiz ki vatandaşımız neyi istiyorsa ona göre imar planı yapacaksınız diyeceğiz. Daha sonra yaptığımız imar planlarını bu meydanda davulla, zurnayla, halayla zılgıtla kutlayacağız. İnsanlara gözyaşı akıtmayacağız. “ dedi. 

ÇELİK”ŞEHZADELER YAŞAM KÖYÜ, SOKAKTA KALANLARA SAHİP ÇIKACAK”

Halkla ilişkilere çok önem verdiklerini vurgulayan Ömer Faruk Çelik” Öncelikle Beyaz Masayı kuracağız. Bu masa belediyeye işi düşmüş vatandaşımızı oradan oraya koşturmaktan kurtaracak. Eğitimli ve güleryüzlü personel ile vatandaşın problemi anında çözülecek. Şehzadeler iyilik bankasını kuracağız. Bu bankada para geçmeyecek. Bu bankada muhtaç vatandaşlarımızın yanında olacağız. Bu şehirde yaşayan hiçbir vatandaşımız, hiçbir yavrumuz aç yatmayacak.” Dedi. Çelik “Sokakta kalan evi barkı olmayan, yolda kalmış, hastanede hastası olan fakat yatacak yeri olmayan, hastanede müdahale edilme şansı kalmayan yatalak hastalarımızın kalacağı Şehzadeler yaşam köyünü hayata geçireceğiz. Şehzadeler Tanıtım Vakfını kuracağız. Bu vakıf yapacağı tanıtım çalışmaları ile Şehzadelerin marka değerini arttıracak.”dedi. 

“ŞEHZADALER KÜLTÜR SANATIN MERKEZİ OLACAK” 

“Şehzadeler Belediyesi kültür sanat çalışmalarında her zaman öncü bir belediye olacak” şeklinde konuşan Çelik” Mesir festivalinin dışında yeni festivallerle şehrin sosyal yaşamını hareketlendireceğiz. Çiftçilerimiz için festivallerimiz olacak. Esnafımız için festivallerimiz olacak. Tiyatro mehteran Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği gibi korolarımız olacak. Şehzadeler kültür sanatın merkezi olacak.”dedi. 

“TARİH VE KÜLTÜR VE TURİZM PROJELERİMİZ VAR”
Tarih kültür ve 
turizm alanında önemli projeleri olduğunun altını çizen Ömer Faruk Çelik bu projeleri ise şu şekilde sıraladı. “Manisa Kalesi Panoramanisa projemizle birlikte Manisa’nın en güzel panaromik manzara noktalarından birisi olan Manisa Kalesini görkemli bir hale getireceğiz. Bu bölgede bir seyir terası cafeterya, ve park projemiz var. Yine Mevlevihane projemiz var. Bu bölgeyi yeniden yapılandıracağız ve Manisanın turizmine katkı sağlayacak hale getireceğiz. Miniaşehzadeler projemiz ile turizmde ki hedeflerimize ulaşacağız. Tarih yolu projemiz Manisa Turizmine katkı sağlayacak. Milli parkta Doğal Yaşam ve At’lı Terapi merkezini kuracağız. Bu merkezimin bütün vatandaşlarımıza hizmet verecek. Gençlerimiz için Kültür Sanat ve Bilim Köyünü hizmete sunacağız. Bu merkezimizde gençlerimiz her türlü sosyal aktiviteyi yapma imkanına kavuşacaklar. Cafeteryalar sanal kütüphaneler yürüyüş parkurları ve oyun salonlarıyla Şehzadeler gençliğinin hizmetinde olacak olan bu tesisimiz Türkiye de örnek gösterilebilecek bir model olacak”dedi. 

“ŞEHZADELER KÜLTÜR PARKI PREJTİJİMİZ OLACAK”

Şehzadeler Kültür Parkı adı altında büyük bir projeyi hayata geçireceklerini vurgulayan AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan adayı Ömer Faruk Çelik, “Yeşil bir alan içinde Yüzme havuzu, atletizm pisti, tenis kortu, kafeteryalar, çocuk oyun alanlarını içinde barındıran Şehzadeler Kültür Parkı projesini hayata geçirmeyi planlıyoruz. “dedi.

“MİLLET BİZİMLE BERABER”

Konuşmasının sonunda 30 Mart seçimlerinin önemine değinen Ömer Faruk Çelik “Gün başbakanımıza sahip çıkma günüdür. 1961 yılında aynı suçlamalarla, Adnan Menderes’i asan zihniyet, bugün aynı tezgahı, Tayyip Erdoğan’a kuruyor. Sahte kasetlerle, montajlarla yalanlarla bu milletin bağrından çıkan başbakanımızı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Ama millet bizimle beraber.” dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.