Ömer Faruk Çelik Cengiz Ergün’e çok sert cevap verdi “Halkı kandırmayın pazar yerini siz önerdiniz”

ehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, Büyükşehir Web TV’de Perşembe Pazarı’nın geçici olarak yerinin belirlenmesi ile ilgili açıklamalarına cevap verdi.

Ömer Faruk Çelik Cengiz Ergün’e çok sert cevap verdi “Halkı kandırmayın pazar yerini siz önerdiniz”

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, Büyükşehir Web TV’de Perşembe Pazarı’nın geçici olarak yerinin belirlenmesi ile ilgili açıklamalarına cevap verdi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, Büyükşehir Web TV’de Perşembe Pazarı’nın geçici olarak yerinin belirlenmesi ile ilgili açıklamalarına cevap verdi. Başkan Çelik, “Bu şehrin sorumluluk sahibi yöneticileri olarak bize yakışan, inatlaşmaktan, topu taca atmaktan, halkımızı yanlış yönlendirmek ve yanlış bilgilendirmekten vazgeçip, vatandaşımızı da pazarcı esnafımızı da bu çileden kurtarmaktır. Bu konuda biz, her türlü iletişime açığız” dedi.    Perşembe Pazarı’nın Öğretmenevinin arkasına kurulmasının ilk teklifinin Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından yapıldığını ifade eden Başkan Çelik, “Manisa gündemini uzun zamandır meşgul eden Perşembe Pazarı’nın geçici olarak yerinin belirlenmesi süreciyle ilgili, Büyükşehir Belediyesi’nin halkımızı yanlış bilgilendirmeye yönelik açıklamalarına rağmen, suçlayıcı bir ifade kullanmadan, bu problemi birlikte çözmeyi teklif etmiştim. Daha önce ifade ettiğim gibi geçici pazaryerinin belirlenmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım Koordinasyon Kurulu’nun kararları gereklidir. Şehzadeler Belediyesi teklif eder, Büyükşehir Belediyesi UKOME son kararı verir.  Bugün Büyükşehir Web TV’de Öğretmenevinin arkasındaki alanda pazaryeri kurulmasına karşı çıkan, Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, bu konuyla ilgili yazışmaların başladığı 6 Şubat 2018 tarihinden yaklaşık bir ay önce 8 Ocak 2018 tarihinde Pazarcılar Odası ziyaretinde pazaryerinin Öğretmenevinin arkasında kurulacağını en uygun alanın burası olduğunu basın önünde deklare etmiştir” dedi.

“İSTASYON CADDESİ ÖNERİMİZ UKOME TARAFINDAN KABUL EDİLMEDİ”

Pazaryerinin Öğretmenevinin arkasına taşınmaması için UKOME’ye yazdıkları her yazının reddedildiğini belirten Başkan Çelik, “Pazaryerinin bu alanda kurulmasını biz uygun görmediğimiz için, 6 Şubat 2018 tarihinde eski İstasyon Caddesi olarak bilinen Öğretmenevi ile tren istasyonu arasındaki cadde üzerinde bu pazarın kurulmasıyla ilgili yazımızı Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na gönderdik. Bizim yaptığımız bu teklif Büyükşehir Belediyesi UKOME’nin 12.02.2018 tarihli toplantısında reddedilerek, yeni bir yer teklifinde bulunmamız istenmiştir. Gayri resmi olarak büyükşehir ve belediyemizin bürokratlarının yaptığı keşif ve görüşmeler sonrasında Kumludere Caddesi’nde bazı düzenlemeler yapılarak, pazaryerinin bu alana taşınabileceği bildirildiği için, mevcut pazaryerinin çok yakınında olan Kumludere Caddesi’ne pazaryerini taşımayı öngören teklifimizi 22.02.2018 tarihinde Büyükşehir Belediyesi UKOME’ye gönderdik. 09.03.2018 tarihinde gerçekleştirilen UKOME toplantısında bizim bu teklifimizde, kendilerinin bizden talebine rağmen, yine kendileri tarafından trafik güvenliği açısından reddedildi. Son olarak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Hasan Geriter, bana büyükşehirle görüştüğünü, Öğretmenevinin arkasındaki alanı kabul ettiklerini söyledi. Bunun üzerine, öğretmenevinin arkasındaki alanın geçici pazaryeri yapılması noktasındaki yazımızı 28.03.2018 tarihinde gönderdik. Son yapılan toplantı da da ne gariptir, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu alanla da ilgili red oyu kullanmışlardır” dedi.

“ŞEHZADELER BELEDİYESİ VATANDAŞLA KARŞI KARŞIYA GETİRİLMEK İSTENİYOR”

Şehzadeler Belediyesi olarak sundukları her çözüm önerisinin kabul edilemeyip Şehzadeler Belediyesinin suçlu gösterilerek pazarcı esnafı ve halkla karşı karşıya getirilmek istendiğini belirten Başkan Çelik, “Bu süreçte basına sürekli ve organize olarak, yakışıksız doğru olmayan ifadelerle açıklamalarda bulunulmuştur. Bizim bu konunun bir an önce çözülmesi noktasındaki gayretimize rağmen, her seferinde bahanelerle Şehzadeler Belediyesi suçlanmış, halkımızla ve pazarcı esnafıyla karşı karşıya getirilmeye çalışılmıştır. Bu konuyla ilgili yapılan spekülasyonlara, gerçek dışı haberlere rağmen, sabrımızı muhafaza ettik. Basın önünde polemiklere girmemeye azami hassasiyet gösterirken, bir yandan da iletişimle bu konuyu çözmeye çalıştık. Öğretmenevinin arkasının geçici pazaryeri belirlenmesinin ardından yeniden, basına yeni bir açıklama yapılarak, kendilerinin istememesine rağmen bu alanın tespit edildiği kamuoyuna yansıtılmaya çalışılmış, belediyemiz suçlanmıştır.  Sayın Ergün’ün ve Büyükşehir Belediyesinin kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye dönük haberler üzerine, bugün bir basın açıklaması yaparak, madem bu alanı istemiyorsunuz, gelin Eski İstasyon Caddesinde Pazaryerinin kurulması noktasında hemen bir karar alalım ve bu işi artık sonuçlandıralım teklifinde bulundum. Bu yol öğretmenevi kavşağı çalışmalarında 9 ay boyunca 7 gün 24 saat kapalı kaldı. Geçici bir süre ile pazaryeri yapılana kadar, haftada bir gün sadece bir kısmının, kapalı kalmasında ne mahsur olabilir ”dedi.

“ÖRETMENEVİ’NİN ARKA CADDESİNİ İLK ÖNEREN ERGÜN’DÜR”

Perşembe Pazarının Öğretmenevinin arkasına taşınması noktasında ilk fikrin bizzat Cengiz Ergün tarafından ortaya atıldığını söyleyen Başkan Çelik “Her türlü çirkin spekülasyona yalan ve yanlış haberlere rağmen, yeni bir polemik çıkarmak yerine, meselenin çözümü konusundaki bu talebimizin hemen ardından Sayın Ergün, Büyükşehir Web TV de, yakışıksız bir üslupla bizleri pazaryeri meselesini, çocuk oyuncağı haline getirmekle suçluyor. Ben şimdi bütün Manisalı hemşerilerime soruyorum? 22.02.2017 tarihinde basında Perşembe Pazarı Kumludere caddesine taşınacak diyen Sayın Cengiz Ergün değil mi?  9 Ocak 2018 Tarihinde yine basın önünde Perşembe Pazarı öğretmenevi arkasına taşınacak diyen Sayın Cengiz Ergün değil mi? 03 Nisan 2018 tarihinde Öğretmenevinin arkasında Pazar yeri olmaz diyen yine Sayın Cengiz Ergün değil mi? Bütün bu açıklamaların tamamı büyükşehir Belediyesinin sitesinde ve basında mevcuttur. Tüm bu gördüklerimize rağmen, bu meseleyi kimin çocuk oyuncağı haline getirdiğini, kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Sayın Ergün bugün hala Barbaros Mahallesine pazaryerini taşımaktan bahsediyor ve ilginçtir Şehzadeler Belediyesi diyor. Barbaros Mahallesi Yunusemre Belediyesi’nin Mahallesi olduğuna göre böyle bir teklifi biz nasıl yapabiliriz? ”dedi.

“ERGÜN’E ÇAĞRI”

Pazaryeri sorununun bir an önce çözüme kavuşması için Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çağrıda bulunan Başkan Çelik “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza teklifimizi yineliyorum. Gelin istasyon caddesine pazaryerini kurulması noktasında kararı alalım. Bu şehrin yöneticileri olarak bu meseleyi çözmek bizim görevimizdir. Basın önünde kamuoyu önünde bu meseleleri tartışmayalım. Nezaket sınırlarını aşmayalım. Bize yakışan budur. Bu meseleyle ilgili ikinci defa açıklama yapmaktan büyük rahatsızlık duyuyorum. Bu şehrin sorumluluk sahibi yöneticileri olarak bize yakışan, inatlaşmaktan, topu taca atmaktan, halkımızı yanlış yönlendirmek ve yanlış bilgilendirmek vazgeçip, vatandaşımızı da pazarcı esnafımızı da bu çileden kurtarmaktır. Bu konu da biz her türlü iletişime açığız” diyerek Büyükşehri Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çağrıda bulundu.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.