ÖMER FARUK ÇELİK HİZMET ERİYİM GÖREVE HAZIRIM

Ömer Faruk Çelik Denge Gazetesi'ne adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖMER FARUK ÇELİK HİZMET ERİYİM GÖREVE HAZIRIM

Manisa’nın büyükşehir olması ile birlikte kurulan iki yeni ilçe belediyesine başkan adaylığı için ismi sıkça telafuz edilen Belediye Meclisi Üyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ömer Faruk Çelik, çok net açıklamalar yaptı. Görev adamı olduğunu belirten Çelik, siyasetteki deneyim ve tecrübelerini halka hizmet etme yolunda en iyi şekilde kullanacağını açıkladı.  
AK Parti’ye gönül veren bir hizmet eri olduğunu belirten Çelik, ülkenin, halkın ve partinin yararına olan ve şahsına tevdi edilecek her türlü göreve hazır olduğunu söyledi. Manisa’yı ve kurulan iki yeni ilçeyi yepyeni bir belediyecilik anlayışı ile tanıştıracaklarını belirten Çelik, “Bu güne kadar alışılmış belediyecilik hususunda tüm bilinenler unutulmalı çünkü yeni, yepyeni bir anlayışla geliyoruz.”dedi 
AK Parti Grup Başkanvekili, Meclis Üyesi Ömer Faruk Çelik, isminin Manisalılar tarafından anılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Çelik, “İsmimizin Manisa Merkez Şehzadeler ve Yunus Emre İlçelerimizin Belediye Başkanı adaylıklarında geçiyor olmasından ve halkımızın sosyal medyada bunu dile getirmesinden her siyasi gibi ben de memnuniyet duyarım. Siyasete çok küçük yaşlardan beri ilgi duyan birisiyim. Siyasi hayata gençlik kolları çalışmasıyla başladım ve taşra teşkilatında hemen her kademede çalıştım. Siyasi partileri demokrasinin vazgeçilmez unsuru ve halka hizmet aracı, siyaseti ise halka hizmet sanatı olarak biliriz. Her sanatkâr sanatını icra etmek ister. Siyaset sanatını icra etmek için halktan yetki almanız gerekir. İşte bu yetki sebebiyledir ki; siyaset uzun soluklu bir koşudur. O nedenle halkın hizmetine talip olmayanlar ve sabırsızlar siyaset yapmasınlar. Ak Parti’nin her ferdi bu bilinçle hareket eder, kafa ve kalbimizde halktan yetki alıp ona hizmet etme aşkı vardır. Ak Parti’ye gönül veren bir hizmet eri olarak ülkemizin, halkımızın ve partimizin yararına olan ve şahsımıza tevdi edilecek her türlü görevi yapmaya hazırım. Siyaset hedefsizliği ve ilkesizliği kaldırmaz. Siyasette hedef ve ilkenin at başı gitmesi gerekir. Biz göreve hazırız ama görev arsızı değiliz ve olmayacağız. Şehzadeler ve Yunus Emre ilçe belediye başkanlığında adımızın geçmesi görev aşkımızı besler ama partimin onay vermesi şartıyla. Henüz bu hususta kesinleşmiş bir şey yok. Önce partimiz ve sonra halkımız uygun görürse verilecek görevi Allah’ın izni ve yardımıyla aşkla ve şerefle yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

Nasıl bir belediyecilik anlayışı?

“Bu güne kadar belediyecilik hususunda tüm bildiklerinizi unutun, yeni yepyeni bir anlayışla geliyoruz. Bütün şehri büyük bir aileye dönüştüren bir anlayıştan bahsediyorum. Bir aile, aile fertlerini nasıl düşünürse kentte yaşayan her bir ferdi öyle düşünen bir belediye. Sadece yol, kaldırım, kanalizasyon değil; barınmadan beslenmeye; eğitimden sağlığa; istihdamdan üretime, ihracata, turizme, ticarete; spordan sanata, eğlenceye kadar hayatın her alanında halkın yanında olan ve kararlarını halkla birlikte alıp birlikte uygulayan sosyal bir belediyecilikten bahsediyorum. İlçeyi marka haline dönüştürecek ve ilçenin bütün potansiyel değerlerini etkin projelerle insanlığın hizmetine kazandıracak bir belediyecilik. Bütün vatandaşlarına eşit yakınlıkta ve kimsenin dışlanmasına müsaade etmeyen; çocuk, hasta, yaşlı, engelli, dul ve yetim gibi risk gruplarına pozitif ayrımcılık yapan bir belediyecilikten bahsediyorum ve vaat ediyorum”

Hangi ilçeye aday?

“Önemli olan yer değil halka hizmettir. Biz halkın hizmetine talibiz. Hizmette esas olan layık görülmek ve layık olmaktır, gerisi teferruattır. Kimin ne tercihi var ve tercih nedeni nedir bilemem ve dolayısıyla bilmediğim konuda yorum yapmam. Yunus Emre ilçesi yerleşik alan itibariyle planlamaya ve yeni imara daha müsait gibi görünüyor. Şehzadeler ilçesinde ise bir sıkışmışlık söz konusu, biraz daha maharetli olmayı gerektiriyor ve daha çok hizmete ihtiyaç gösteriyor. Şehir, Batı’ya doğru büyüyor, Doğu’da bir duraksama söz konusu ama bütün bunlar kader değil. Çünkü her sorunun ömrü kendini yenecek savaşçıyı bulana kadar sürer, esas olan iyi bir savaşçı olmak ve o savaşçıyı seçebilmektir.”

Kaynak:manisadenge.com

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.