ÖMER FARUK ÇELİK KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik ile birlikte Ahmet Bedevi Mahallesi’nde düzenlenen mitingde mahalle sakinlerine hitap ederek Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi. Ahmet Bedevi Mahallesi sakinlerinin akın ettiği gece mitinginde konuşan AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik “Kimseyi mağdur etmeden, kimsenin gözyaşını akıtmadan imar yapacağız ve sizlerde bizlere teşekkür edeceksiniz” dedi.

ÖMER FARUK ÇELİK KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

 AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik ile birlikte Ahmet Bedevi Mahallesi’nde düzenlenen mitingde mahalle sakinlerine hitap ederek Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını gerçekleştirdi. Ahmet Bedevi Mahallesi sakinlerinin akın ettiği gece mitinginde konuşan AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik “Kimseyi mağdur etmeden, kimsenin gözyaşını akıtmadan imar yapacağız ve sizlerde bizlere teşekkür edeceksiniz” dedi.

Ahmet Bedevi Mahalle sakinlerinin havai fişek gösterileri eşliğinde karşılanan AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi ve AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik, kendilerine gösterilen sıcak ilgiden dolayı teşekkür etti. Düzenlenen miting de ilk sözü AK Pati Şehzadeler Belediye Meclisi üyesi adayı Burhan Aydemir ve AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç alarak, selamlama konuşması yaptı.

 

“KİMSEYİ MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”

Alkışların koptuğu esnada konuşmasını yapmak üzere AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik takdim edildi. Mikrofonu eline alan Çelik, Ahmed Bedevi’nin öncelikli sorunun imar sorunu olduğunu hatırlatarak, bunu MHP’li Belediye’nin beceremediğini söyledi. MHP’li Belediye’nin Ahmet Bedevi ve Nurlupınar’ı haritadan silmek için girişimde bulunduğunu ifade ederek, AK Partililer olarak bu girişime izin vermediklerini kaydetti. Manisa’da göz yaşı üzerine imar yapılamayacağının altını çizen Çelik, “ Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile bizler iş başına geldiğimizde bu sorunu sizlerle birlikte çözeceğiz. Mahallenizden seçeceğiniz 10 temsilci ile şehir plancılarımızı bir araya getireceğiz. Şehir plancılarımız ve mahalle temsilcilerimiz konuşacaklar, tekrardan sizlere bilgi verecekler. Çoğunluk evet biz boru imarı istiyoruz dediği zaman işte o zaman imar düzenlemelerini gerçekleştireceğiz. Kimseyi mağdur etmeden, kimsenin gözyaşını akıtmadan bunu başaracağız ve sizlerde bizlere teşekkür edeceksiniz. AK Belediyecilik her yerde halkla birlikte olmuş ve halka rağmen hiçbir şey yapmamıştır. İnşallah 30 Martta sizler bizi seçtiğinizde başkan seçtiğinizde, sizler için hazırlamış olduğumuz 70 projeyi tek tek hayata geçireceğiz. Her mahallemiz, her semtimiz için düşündüğümüz projelerimizi hayata geçireceğiz. Şimdiden vereceğiniz destekler için teşekkür ediyor, sizi Allah’a emanet ediyoruz” diye konuştu.

‘BÜYÜK USTANIN BÜYÜK KALFASI’

Şehzadeler adayı Çelik’in ardından AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, Ahmet Bedevililere hitap etti. Mahalle sakinleri ellerinde ‘Manisa’nın gururu, Manisa’nın gözbebeği, büyük ustanın büyük kalfası Hüseyin Tanrıverdi’ yazılı dövizleri gören Tanrıverdi, herkese teşekkür etti. Ahmet Bedevililerin büyük bir sevgi gösterisi ile kendilerini ağırladığını ifade eden Büyükşehir adayı Tanrıverdi, “ Aynı dili konuşan belediye başkan adayları olarak size hizmet etmenin onurunu gururunu yaşayacağız. Tabi Manisa’nın yerel yönetimler adına eksiğinin ne olduğunu biliyoruz. Yapılması gereken hizmetlerin ne olduğunu biliyoruz. Manisa’nın 5 yılının kaybolduğunu ve zararda olduğunu biliyoruz. İnşallah 31 Mart günü elimizi kolumuzu sıvayacağız işe koyulacağız ve 5 yıllık zararı kapattığımız gibi 5 yıl için aldığımız yükü beraberinde taşıyacağız 10 yıllık hizmeti 5 yılda gerçekleştirmiş olacağız.”dedi

‘TEMCİT PİLAVI GİBİ’

Tanrıverdi, MHP’nin mevcut Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 2009 yılında verdiği vaatler ve sözlerle iş başına geldiğini ve geldikten sonra hiçbirini yerine getiremediğini gibi halen daha 2009 yılında ortaya koyduğu projeleri temcit pilavı gibi pişirip Manisalıların önüne koyduğunu kaydetti. Manisa’nın AK Parti ile geleceğini kucaklayacağını belirten Tanrıverdi, “ Buradan Ahmet Bedevili kardeşlerimize sesleniyorum. Artık 2009 yılında bizi kandıranlara güle güle diyor muyuz? Artık 30 Martta Manisa’nın rengi değişecek. Misyonu değişecek. Manisa tarihine medeniyetine uygun bir şehir olacak. Manisa geleceğini kucaklayacak. Geçmişini, tarihi ve medeniyetini unutmadan geleceğini karşılayacak” diye konuştu.

‘ÇÖP SORUNUNU ÇÖZEMEDİ’

Manisa’nın çöp, otopark ve konut sorunu gibi üç tane önemli sorunun öylece durduğunu ve MHP’li Cengiz Ergün’ün bu üç önemli soruna hiçbir şekilde eğilmediğine dikkat çeken Tanrıverdi, “ Çöp şurada, yanı başınızda. Manisa’nın en önemli sorunlarından bir tanesi. Bu çöp patladığında ödünüz patlıyor. Zehir suluyorsunuz. Havamız, suyumuz ve toprağımız kirleniyor ilgilenen yok. Dolayısıyla biz geldiği ilk işlerimizden bir tanesi Manisa Katı Atık Yönetim Tesisi’ni kurmak, Manisa’mızı bu çöp sorunundan kurtarmak olacaktır. Bunu yaptığımız zaman havamız, suyumuz ve toprağımız tertemiz olacak, sizler tertemiz hava sulayacaksınız” dedi.

‘KONUT SORUNUNU ÇÖZEMEDİ’

Manisa’nın en önemli sorunlarından bir tanesinin konut sorunu olduğunu da hatırlatan Tanrıverdi, “ Çarşıda esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Mahalle mitingleri yapıyoruz, mahalle ziyaretlerini yapıyoruz, esnafımızla kucaklaşıyoruz onlardan duyduğumuz üç şeyden biri konut sıkıntısı. Kimisi ben oğlumu evlendirdim, ev yok, kimisi kiralar çok yüksek diye şikâyet ediyor. 5 yılda soruyorum bu MHP’li Belediye ne yaptı size, bir tek konut üretti mi? Hayır. Vatandaşımız avaz avaz bağırıyor, başını sokacak bir yer arıyor ama yok. Allah’ın izni ile biz geleceğiz ya TOKİ aracılığıyla, ya KİPTAŞ dediğimiz Manisa’ya özgü bir sistem veya büyükşehir imkânlarıyla bu sorunu da çözeceğiz. Manisalı hemşerilerim ev sahibi olacak, konut sahibi olacak” dedi.

‘OTOPARK SORUNUNU ÇÖZEMEDİ’ 

Manisa merkezin otopark sorunu nedeniyle adeta isyan bayrağını çektiğini dile getiren Tanrıverdi, “ Şehir merkezi bir araç yığını haline geldiği gibi otopark sorunu öylece duruyor. Manisalı hemşerilerim rahat bir nefes alamadığı gibi aracını park edecek bir otopark bile bulamıyor. Cengiz Ergün 5 yıl önce verdiği sözleri yerine getiremedi. Halen daha aynı projelerle sizlerin karşısına çıkıyor. Gediz Projesi vardı ne oldu, halaydı halay kaldı. Oda Dernekler Projesi 5 yıl geçti yine aynı proje ile sizlerin karşına çıkıyor. Ben saraylarda oturmam diyor, en büyük projesi belediye sarayı yapmak oluyor. Hangi sarayda oturmazdın. Ne oldu da şimdi Belediye binasını saray gibi yapıyorsun. Yine Allahın izniyle biz geleceğiz Manisa’nın otopark sorununu kökten çözeceğiz” şeklinde konuştu. Her mahalle için düşündükleri düğün salonu, taziye evleri ve pazarlar olduğunu dile getiren Tanrıverdi, Manisa’nın yeni bir Manisa olarak inşa edileceğini söyledi. Konuşmaların sonunda Tanrıverdi, ve Çelik beraberindekilerle birlikte seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.