ÖMER FARUK ÇELİK MANİSA ÇİFTÇİSİNE SÖZ VERDİ

Seçim ziyaretleri kapsamında Manisa Ziraat Odasını ziyaret eden AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik, seçildiği takdirde Şehzadeler Belediyesinin Manisa tarımının gelişmesinde lokomotif görev yapacağını söyledi. Çelik “ Şehzadeler Belediyesi çiftçinin önünü açacak, elini kuvvetlendirecek. “dedi. Tarım Danışma Kurulu oluşturacaklarını söyleyen Çelik” Bu kurul belli aralıklarla toplanarak Manisa Çiftçisinin sıkıntılarını masaya yatıracak. Problemleri hep beraber çözeceğiz” dedi.

ÖMER FARUK ÇELİK MANİSA ÇİFTÇİSİNE SÖZ VERDİ

 “Belediye çiftçinin önünü açacak, elini güçlendirecek”

Seçim ziyaretleri kapsamında Manisa Ziraat Odasını ziyaret eden AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik, seçildiği takdirde Şehzadeler Belediyesinin Manisa tarımının gelişmesinde lokomotif görev yapacağını söyledi. Çelik “ Şehzadeler Belediyesi çiftçinin önünü açacak, elini kuvvetlendirecek. “dedi. Tarım Danışma Kurulu oluşturacaklarını söyleyen Çelik” Bu kurul belli aralıklarla toplanarak Manisa Çiftçisinin sıkıntılarını masaya yatıracak. Problemleri hep beraber çözeceğiz” dedi.

Ziraat Odası ziyaretine AK Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Çelik’in yanı sıra AK Parti Şehzadeler ilçe Başkanı Ahmet Tonguç ve yönetim kurulu üyeleri katılırken, Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman, Ziraat Odası Meclis Başkanı Mustafa Kaçire ve oda yöneticileri hazır bulundu. Ziraat odası ve çiftçiler ile ortak çalışmalar yapacaklarını ifade eden Çelik ”Şehzadeler ilçemiz, tarih, kültür, turizm, medeniyet ve tarım şehri ilçemizde sanayi ağırlığı yok, tarımsal alan ağırlığı var. Dolayısıyla Şehzadeler ilçesinin yönetimine talip olan bizler, tarıma önem vereceğiz, tarıma yönelik projeler geliştireceğiz. “dedi. Çelik “Tarım kesimi ile uğraşan çiftçimizin oylarıyla seçmiş olduğu siz değerli Ziraat Odası yöneticilerimiz ile birlikte koordineli ve uyumlu çalışması büyük bir önem ifade ediyor.”dedi.

“TARIM DANIŞMA KURULLARI OLUŞTURULACAK”

Şehzadeler Belediyesi olarak tarımla ilgili danışma kurulu kuracaklarını söyleyen Çelik “Tarım Danışma Meclisi olacak. Bu danışma meclisimizde odamızdan yetkililer olacağı gibi her bir köy ve beldemizden de tarım ile ilgilenen, ‘benim bu konuda söyleyecek sözüm var’ diyen hemşerilerimiz bu danışma kurulunun üyeleri olacak. Seçimin hemen ardından ilk toplantımızda da hangi periyotlarda toplanacağımızı karara bağlayıp çalışmalarımıza başlayacağız. Bu toplantılarda köylümüzün, çiftçimizin problemleri ile ilgili neler yapabiliriz? Biz yerel yöneticiler olarak ne gibi katkılar sağlayabiliriz? Bunları konuşacağız. Çıkan kararlara göre çalışmalarımızı yapacağız.”dedi.

“PROJELERİMİZ 11 ŞUBAT TARİHİNDE AÇIKLIYORUZ”

Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman’ın oda başkanlığının yanısıra şehrin bir değeri olarak Manisa Çiftçisine hizmet ettiğini vurgulayan Çelik “ Kendisi bu güne kadar Ziraat Odası Başkanlığının yanı sıra çok önemli görevlerde bulunmuş ve nitekim bu günde Manisa’mızı üst birlikte de temsil etmektedir. Bu şekilde etkin bir görevde olması bizleri çok mutlu etmektedir. Aynı şekilde değerli meclis başkanımız ve değerli yöneticilerimiz olarak sizler bizim değer verdiğimiz kişilersiniz. Bu gün bu görevlerde olsak ta olmasak ta önemsediğimiz, değer verdiğimiz büyüklerimizsiniz. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz yaşamaya da devam edeceğiz. Biz çok güzel projeler ile yola çıktık. Halkımız için ciddi projeler hazırladık, bunları da inşallah 11 Şubat’ta halkımız ile paylaşacağız inşallah.”dedi.

SORMAN’DAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

Tarım Sektörünün son yıllarda star sektör olduğunu ifade eden Manisa Ziraat Odası Başkanı Nuri Sorman” Öncelikle nazik ziyaretini için yönetim kurulumuz ve Ziraat odamız adına sizlere teşekkür ediyorum. Değerli belediye başkan adayımız Ömer Faruk Çelik’inde ifade ettiği gibi, Şehzadeler ilçesi bir tarım şehridir ve tarım sektörü de hakikatten son yıllarda geleceğin star sektörü olarak ilerlemektedir. Gerek dünya gerekse ülke nüfusunun artması, yaşanan doğal afetler, tarımsal arazilerin azalması gibi etkenlerden dolayı tarım ve tarımsal ürünlerin bio yakıt olarak kullanılmasından dolayı tarımın önemi bir kat daha artmıştır. İnşallah tarım ülkemizde de önümüzdeki yıllarda da daha iyi üretim programları ile ve sivil toplum örgütlerine yayılarak inşallah daha düzenli bir hale gelecektir. Nitekim sayın tarım bakanımız ve başbakanımız ile yapmış olduğumuz görüşmelerde gidişatta o yöndedir” diyerek hükümetin çiftçiler ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar başlattığının ifade etti.

KAÇİRE” BU OLUŞUMDA OLMAKTAN MEMNUNİYET DUYARIZ”

Yapılacak olan tarımsal projelerde ziraat odası başkanlığının görüşlerinin önemli olduğunu ve mutlak görüş alış verişinde bulunulmasını ifade eden Ziraat Odası Meclis Başkanı Mustafa Kaçire ise ” Bende odamıza yaptığınız ziyaretten ötürü çok memnun olduğumu belirtmek isterim. Değerli başkanlarımız gerçektende konuşmalarında tarım ile ilgili güzel şeyler ifade ettiler. Bende diyorum ki ülkemizde üretimin en başında tarım geliyor. Bu nedenle tarıma gereken önemin desteğin verilmesi gerekiyor. Kurulacak olan bu danışma kurulunda Manisa Ziraat Odası olarak görev yapmaktan büyük memnuniyet duyarız” dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.