ÖMER FARUK ÇELİK SEVGİSİ SALONA SIĞMADI

AK Parti Manisa Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ömer Faruk Çelik belediye meclis toplantı salonunda düzenlediği görkemli toplantıda Şehzadeler Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

ÖMER FARUK ÇELİK SEVGİSİ SALONA SIĞMADI

Zaman zaman izdihamların yaşandığı toplantıda konuşan Ömer Faruk Çelik yaptığı konuşmada siyaseti menfaatleri değil, idealleri için yapan bir insan olduğunu belirterek “ Üç buçuk yıl bu şehirde merkez ilçe başkanlığı yaptım. Dört buçuk yıldır da belediye meclis üyesiyim. Bu şehrin mahallesini köyünü beldesini sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilenlerdenim. Bu yüzden kendimden eminim, bu şehirden eminim. Bu şehrinde benden emin olduğuna inanıyorum” dedi.

AK Parti Manisa Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ömer Faruk Çelik belediye meclis salonunda düzenlediği toplantıda Şehzadeler Belediye Başkan aday adaylığını büyük bir çoşkuyla açıkladı. Zaman zaman duygulu anların yaşandığı toplantıda katılımcılar Çelik’i büyük bir dikkatle izledi. Toplantıya AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç, AK Parti Yunus Emre İlçe Başkanı Engin Yüksel, Gençlik Kolları İl Başkanı Halil Özkan, Şehzadeler Kadın Kolları Başkanı Asiye Zurnacı, Ak Parti Şehzadeler Gençlik Kolları Başkanı Volkan Karabulut, Yunus Emre Gençlik Kolları Başkanı Emre Şener, mahalle ve köy muhtarları, belde belediye başkanları, belde başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ile parti teşkilat mensupları katıldı.

“MANİSAYA HİZMET YOLUNDA İLK ADIMI ATIYORUZ”

AK Parti Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ömer Faruk Çelik yaptığı konuşmada yeni bir soluk ve yeni bir heyecanla Manisaya hizmet etmek istediklerini belirterek “Bugün bizler için önemli bir gün önemli bir andır. Bugün Manisa Şehzadeler ilçemizde siz değerli dava arkadaşlarımın dostlarımızın katılımıyla bir yola çıkıyoruz. Bu kente bu millete hizmet etme yolunda önemli bir adım atıyoruz. Manisa’da yeni bir soluk yeni bir heyecanla hizmet edeceğimiz bu yolda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyorum. “dedi.

“BU TOPRAKLARDA KUVAYİİ MİLLİYE RUHU VAR”

Manisa’nın Şehzadeler, Evliyalar, ve Alimler Kenti olduğunu ifade eden Çelik “Fatih Sultan Mehmet Kanuni Sultan Süleyman ve Yavuz Sultan Selim gibi Osmanlı tahtına çıkmış şehzadelerin valilik yaptığı özel bir kent. Bu topraklarda rahmet var. Bu topraklarda bereket var. Bu topraklarda çile var. Bu topraklarda Fatih sultan Mehmedin İstanbul aşkı var. Bu topraklarda Kuvayii Milliye ruhu var. Bu topraklarda ruhumuza ve bedenimize güç veren bizi biz yapan manevi bir hava var. Rahmetli şekerci Hüseyin dedenin duaları var bu topraklarda. Müftü Alim Efendi ve arkadaşlarının kahramanlık destanları var. Manisa Tarzanı Ahmet bedevinin alın teri var bu topraklarda. Bu güzel şehirde şehzadelik yapmış , bu topraklara hizmet etmiş, bu millete manevi mimarlık yapmış evliyaları gönül dostlarını yarenleri mümtaz şahsiyetleri, kanlarıyla bu toprakları bize emanet etmiş şehitlerimizi, rahmetle minnetle anıyorum, ruhları şad olsun; kabirleri nurla dolsun “dedi.

“MANİSA MÜZEYYEN BİR ŞEHİRDİR“

Konuşmasına Manisayı anlatarak devam eden Çelik “Dünyanın en verimli tarım arazilerinin merkezidir Manisa. Bu şehrin toprağında bereket var. Bu şehirde ulu cami var. Bu şehirde Mimar Sinan’ın ege bölgesindeki tek eseri Muradiye cami var. Kabak tekkesi var. Yeni Han var. Ecdad yadigarı tarihi eserlerimiz var. Bu şehirde medeniyet var. Bu şehirde şifa var. Merkez efendinin ilmini hafsa sultanın duasını bir araya getiren asırlardır çaresizlere düşkünlere hastalara şifa olan mesirimiz var. İşte böyle özel bir şehirde yaşıyoruz. Evliya çelebinin seyahatnamesinde söylediği gibi ‘müzeyyen bir şehirdir Manisa’.z Camilerle tekkelerle hanlarla hamamlarla özenle süslenmiş, ‘müzeyyen bir şehir’ ”dedi.

“BUGÜNLERE TIRNAKLARIMLA KAZIYARAK GELDİM“

Siyaseti menfaatleri için değil, idealleri için yapan bir insan olduğunu kaydeden Çelik “Siyaset uzun soluklu bir maratondur. Çocukluğumdan beri siyasetin içindeyim. Gençliğimi, emeğimi bu davaya verdim. Bu şehrin direklerinde izimiz vardır. Bayrak asarak, afiş yapıştırarak, seslerim kısılıncaya kadar sunuculuk yaparak, emek vererek ter akıtarak bugünlere geldim. Merdivenleri 3-5 atlayarak değil, birer birer çıkan bir insanım. Tırnaklarımla kazıya kazıya bugünlere geldim. Bu dava için bedeller ödemiş bir insanım. ”dedi.

“ŞEHRİNDEN EMİN, KENDİNDEN EMİN”

Manisa”nın sorunlarını ve çözüm yollarını çok iyi bildiğini kaydeden Ömer Faruk Çelik “Üç buçuk yıl bu şehirde merkez ilçe başkanlığı yaptım. 85 köy 57 mahalle 12 beldeyi karış karış bilirim. Dört buçuk yıldır da belediye meclis üyesiyim , AK Parti Grupbaşkanvekili olarak görev yapmaktayım. Halkımızın belediyeden taleplerini iyi biliyorum. Bu şehrin mahallesini köyünü beldesini sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilenlerdenim. Bu yüzden kendimden eminim, bu yüzden şehrimden eminim. Bu şehrinde benden emin olduğuna inanıyorum “dedi.

“BİZİMLE BİRLİKTE YENİ, YEPYENİ BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE TANIŞACAKSINIZ”

“ Bizim bu şehirle ilgili gerçek olmayı hak eden hedeflerimiz var.” diyen Ömer Faruk Çelik ”Bizim bu kentin insanına hizmet etme sevdamız var. Bu yolda bugün ilk adımı Allahın izniyle atıyoruz. AK Parti Şehzadeler belediye başkanlığına aday adayı olarak siz değerli Manisalı hemşerilerimin karşısındayım. Bizimle birlikte yepyeni bir belediyecilik anlayışı ile tanışacaksınız. İlk hedefimiz insanlarımızın huzurunu ve mutluluğunu sağlamaktır. Ortak akıl, ortak güç, iştişare ve imeceyi uygulayarak, kentimizi büyük bir aileye dönüştürmek arzusundayız. İştişare en önemli prensibimiz olacak. Sorunları tartışacağız. Fikirlerimizi ortaya koyacağız. Halkımızın istemediği hiçbir projenin altında bizim imzamızı göremeyeceksiniz. “dedi. Çelik” Esnafımıza çiftçimize emeklilerimize, kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. Manisa”nın dört bir tarafına adaletli bir şekilde hizmet götüreceğiz. Otopark ve ulaşım sorunlarıyla bunalan Manisalıları bu sıkıntıdan kurtaracağız. Sanata spora önem veren eğitime üretime ve istihdama katkı sağlayacak bir belediyecilikle şehzadeler ilçemizi Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılı 2023 yılına hazırlayacağız. “dedi.

“ÖNCE İNSANLARIN GÖNÜLLERİNİ FETHEDECEĞİZ”

“Bildiğiniz bütün belediyecilik anlayışlarını unutun. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.” diyen Çelik “Manisa’da görülmemiş bir anlayışla, bu kente hizmet etme arzusundayız. İnsan odaklı bir hizmet prensibiyle, belediyeciliğin yol, kaldırım, park bahçe hizmetlerinden ibaret olmadığını Manisalılara göstermek istiyoruz. Önce insanların gönüllerini fethedeceğiz. Sosyal belediyecilikte ve halkla ilişkilerde marka olan bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacağız. Ben değil biz diyen şehrin menfaatini her şeyden üst düzeyde gören bir anlayışı ortaya koymayı hedefliyoruz. Türkiye’ye model olacak bir belediyecilik anlayışından söz ediyorum değerli kardeşlerim. Allahın izniyle bugün yola çıkıyoruz. El ele gönül gönüle çalışmak ve bu güzel şehre hizmet etmek istiyoruz. “dedi. Çelik “ İşte bugün burada sizlerde bana bir mesaj veriyorsunuz. Diyorsunuz ki ‘bu şehre hizmet yolunda asla tek başına yürümeyeceksin. Bizde seninle birlikte yürümeye hazırız. Yanındayız ‘ diyorsunuz. Allah sizlerden razı olsun.” dedi.

“BENİM BİR SÖZÜM VAR”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Çelik “Benim verilmiş bir sözüm var hakka. Emanete sahip çıkacağım. Benim bir sözüm var siz teşkilat mensupları ve dostlarıma. Boynuzsuz koyunun, boynuzlu koyundan hakkını alacağı güne inanarak yöneticilik yapacağım. Bir sözüm var halka. Etnik köken, din, dil, ırk, siyasi köken ayrımı yapmaksızın her kesimin herkesin başkanı olacağım.”dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.