ÖZGÜR ÖZEL'DEN BAYBATUR'A İKİ DUDAK ARASI İMALATI

Son günlerde Manisa kamuoyunda yer alan tartışmalara Özgür ÖZEL son noktayı koydu ve “Şahsıma saldıran ve Tunceli Milletvekilimiz Kamer Genç üzerinden ucuz siyaset peşinde koşanlar, eğer utanmıyorlarsa, AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın anaya küfreden sözlerinin yer aldığı tutanakları bir de Manisa kamuoyunun önünde sesli okusunlar! Ondan sonra da kim seviyeli, kim seviyesiz bir kez daha sorgulasınlar” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL'DEN BAYBATUR'A İKİ DUDAK ARASI İMALATI

 Son birkaç gündür Manisa gündeminde yer alan ve şahsıma saldıran AKP’li yöneticilerinin kullandıkları üslup, tartışma adapları ve kendilerine tutunacak bir dal bulmanın heyecanı ile sergiledikleri tavır açıkça gösteriyor ki; AKP artık sonun başlangıcını yaşamaktadır ve çöküş sürecine girmiştir! AKP sonun başlangıcındadır ve yaptıkları ile gündeme gelemeyen ve tükenmiş siyasi hayatlarına bir çıkış yolu bulma gayretinde olan yöneticileri CHP’ye saldırarak prim toplamaya çalışmaktadır.

Bağımsız aday olduğunda dahi %70 oy alan ve 7 kez milletvekili olan bir siyaset duayenini, milli irade lafını ağzından düşürmeyen bir partinin aşağılama unsuru olarak göstermesini yadırgıyorum. Kamer Genç’in maksadını aşan bir ifadesi üzerinden bu açıklamayı yapanlara Salı günü AKP’li bir vekil tarafından Meclis’te kullanılan ve siyasi tarihimizin en iğrenç sözleri olarak kayda geçen küfürlerini bir kez daha hatırlatıyorum. Geçtiğimiz Salı günü Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında yaşanılanları bu ülkede kimse unutmayacaktır. O gün Meclis’te olanlar siyasi tarihimize tüm“iğrençliği” ile yazılmıştır. Çünkü Madımak katillerinin Avukatı AKP Tokat Milletvekili Zeyid Aslan hiçbir gerekçe ile açıklanamayacak bir şekilde küfür etmiştir. Üstelik, cinsiyetçi küfretmiştir, sapıkça küfretmiştir ve anaya küfretmiştir. Zeyid Aslan ağza alınmayacak küfürler ile AKP’nin hangi seviyede olduğunu tüm ülkeye kanıtlamıştır. Zeyid Aslan savurduğu tehditler ile içinde nasıl bir intikam ateşi beslediğini ortaya koymuştur. Üstelik; kendi milletvekillerinin ağzından çıkan bu iğrenç hakaretlerini kendi partilerinden seçilen Meclis Başkanı dahi “tutanakları yayınlamaktan utanıyorum” ifadesi ile özetlemiştir. Kaldı ki; Baybatur açıklamasını yaptıktan birkaç saat sonra Başbakanın dahi sahip çıkamadığı milletvekilleri yürüttüğü komisyon başkanlığından istifa etmiştir. AKP Grup Başkanvekili ise Grubumuzdan Meclis oturumu sırasında defalarca özür dilemek zorunda kalmıştır.

Ayrıca; 10 milletvekili adayının 10’u da Genel Başkanlarının iki dudağı arasından çıkan, yetmedi tüm il başkanları ve tüm ilçe başkanları da Genel Başkanlarının iki dudağı arasından çıkan bir partinin, hele hele 3 aday varken, Ankara’ya çağrılıp aday sayısı teke indirilen bir partinin il Başkanının, CHP’yi, yani 10 milletvekilinden 9’unu ön seçimle belirlemiş birisini de en baştan Genel Merkez adayı olarak ilan etmiş bir partiyi eleştirecek tek sözü yoktur. Çünkü AKP’nin Manisa için belirlediği adayların hepsi Genel Başkanlarının iki dudağının arasından çıkmıştır. AKP Manisa’da temayül yoklaması yapmış, ilk 10 sıraya giren hiçbir aday listede yer almamış, temayülün son sıralarında yer alanlar liste başı olmuştur.

İşte bu tükenmişliğin, antidemokratik sistemin bir ürünü ve “iki dudak arası imalatı” Baybatur, güç aldığı yerlerin gözünden düşmüş ve AKP’nin çiğneyip bıraktığı bir sakız misali son çare olarak da saçıma yapışmıştır.

Şimdi eğri oturup, doğru konuşma vaktidir. Sallanan bir diş gibi durduğu il başkanlığına tutunmaya çalışan Baybatur’un, ismimi kullanarak Belediye Başkan adaylığı yarışında yer kapmaya ve gündem olmaya çalışması ucuz siyasettir. İsmim üzerinden arasının açık olduğu AKP milletvekili ile “biriz, beraberiz” diye açıklama yapmak, vatandaşın gözünün içine baka baka yalan söylemektir.

Şimdi, bana seviyesiz saldırı, hakaret, kim ve nefretle yoğrulmuş dengesiz ifadeler diyerek seslenenler, şahsıma saldırarak ucuz siyaset peşinde koşanlar, eğer utanmıyorlarsa, Zeyid aslan’ın anaya küfreden sözlerinin yer aldığı tutanakları bir de Manisa kamuoyunun önünde, eğer partilerinin edep ve adabının hala arkasında duruyorlarsa, sesli okusunlar! Ondan sonra da kim seviyeli, kim seviyesiz bir kez daha sorgulasınlar”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.