TAMER AKKAL MURAT BAYBATUR'A YÜKLENDİ “EN SON ÇARŞI'DA NE ZAMAN YÜRÜDÜ“

MHP Manisa İl Başkanı Tamer Akkal Murat Baybatur'un Manisa'dan haberi yok açıklamalarına cevap verdi.

TAMER AKKAL MURAT BAYBATUR'A YÜKLENDİ “EN SON ÇARŞI'DA NE ZAMAN YÜRÜDÜ“

 Tamer Akkal Manisa Hayat Gazetesine verdiği açıklamalar şu şekilde;
TAKLİT EDİLİYORSANIZ DOĞRU YOLDASINIZ DEMEKTİR!Yerel seçimler yaklaşmaya başladıkça, siyasette de tansiyon yükselmeye başladı. Geçen hafta içerisinde AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur ve Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli’nin Belediye’yi hedef alan açıklamaları karşısında, MHP İl Başkanı Tamer Akkal sessizliğini bozdu. Baybatur’un açıklamalarında yardım ettiğini belirttiği konulara Akkal ‘YALAN’ derken, hükümet tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan bölge hastanesini sorarak, “Önce herkes evinin önünü süpürsün” dedi.

MHP İl Başkanı Tamer Akkal, geçtiğimiz hafta içerisinde kendisi hakkında açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur’a yanıt verdi. Baybatur’un ‘Biz Belediye’ye çözülmeyen konular hakkında yardımcı olduk. Akkal’ın bundan haberi yok. Akkal acaba nerede yaşıyor?’ şeklindeki açıklamalarını yanıtlandıran Akkal, net konuştu. Akkal açıklamasında, “Ben kendisinin açıklamasından bir gün önce bir radyo programına katılmıştım. Ertesi gün kendisi de aynı saatte çıkarak açıklamalarda bulundu. Bu işi kayıkçı kavgasına dönüştürmemek için, cevap vermek niyetinde değildim. Ancak hoşuma giden bir durum oluştu. Bir işi yaparken eğer taklit ediliyorsanız, bu doğru yolda olduğunuzun göstergesidir. Sayın Baybatur da aynı programa aynı saatte çıkarak, bizi taklit etmiş oldu. Demek hakikaten doğru yoldayız. Bu duruma, bizim yaptığımız birkaç etkinlikte daha rastladık. Biz Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimleri Derneği Manisa Şubesi’nin açtığı bir lokali ziyaret ettik. Akabinde AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş da aynı yeri ziyaret etti.” dedi.
“YARDIM KONUSU YALANDIR”
Baybatur’un açıklamasında bahsettiği yardım konularının yalan olduğunu söyleyen Akkal, “Baybatur yaptığı açıklamalarda, benim Manisa’da yaşayıp yaşamadığım konusunda ciddi ithamlarda bulunmuş. Sayın Baybatur’a soruyorum. En son ne zaman manavdan alışveriş yapmış? En son ne zaman arkadaşlarıyla birlikte çarşıda yürümüş? En son ne zaman işyerine yürüyerek gitmiş? Fakat beni bütün Manisa tanır. Ben Manisa’yı Manisa’nın içinde yaşayan, Manisa’yla birlikte oturup kalkan, devamlı vatandaşlarla birlikte yaşayan bir insanım. Benim ne kadar Manisalı olup ne kadar olmadığımı, nelerden haberim olup olmadığını Manisalılar bilir. Yardım ettik dediği olayların tamamı da yalandır. Sadece ve sadece en son çöp olayında, Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve belediye meclis üyelerinin Meclis’te yaptığı baskılar sonucunda mecbur kalınıp, Cengiz Başkan Ankara’ya davet edilmiştir. Onun haricinde, bahsettikleri şeyler yalandır. Hiçbir şekilde hükümet tarafından destek görmedik. “ dedi.
“ELEKTRİĞİMİZİ KESMİŞLERDİ”
2009 yılında hükümetin, Bülent Kar döneminden kalma borçlar nedeniyle yaptığı eşi görülmemiş bir uygulamayla Manisa Belediyesi’nin eletriğinin kesildiğini hatırlatarak sözlerine devam eden Akkal, “Türkiye’de ilk defa bir belediyenin, sokak ışıklarının da dahil olduğu elektrikleri kesilmiştir. 2009 yılında biz Manisa Belediyesi’nin kazandıktan sonra, AKP iktidarı tarafından AKP belediyesinin borçları yüzünden, MHP belediyeyi kazandı diye, Belediye Başkanlığı’nın bütün elektrikleri kesilmiştir. Bu Türkiye’de bir ilktir. Aynı borç bugün bir Diyarbakır Belediyesi’nde olsaydı kesebilecekler miydi? Aynı borç Ankara’da olsaydı ki, çok daha fazlası mevcuttur; kesebilirler miydi? Baybatur’un, ‘Şunu yaptık, Akkal’ın haberi yok. Bunu yaptık, Akkal’ın haberi yok’ diye bahsettiği şeylerin, çöp konusu haricindeki olanları yalandır. Hiçbir şekilde destek görmedik. “ dedi.
“HASTANE NE DURUMDA-”
Hükümetin Belediye’den arsa almasına rağmen, 3 senedir bölge hastanesi konusunda ilerleme kaydedilmediğini belirten Akkal, “Bunun haricinde, Baybatur Manisa’da yaşıyor. En azından bunu iddia ediyor. Ben bir soru sormak istiyorum. Bugün bir bölge hastanesi konusu var. Bu hastane, 400 yataklı diye başlatıldı. Gitgide de arttırıldı. En son 500 küsura kadar çıktı. Üç seneyi geçti. Manisa Belediyesi, o alanı hastane yapılması için hükümete teslim etti. Temelini bırakın, daha halen ihalesi yapılmadı. En son Tanrıverdi 15 gün önce geldiğinde, bu hafta içinde buranın ihalesini yapıyoruz, imzaları atıyoruz, inşaata başlıyoruz, demişti. Hala bir şey yok. Bu öteleme her ay devam ediyor. Ben kendisine bu hastaneyi soruyorum. Manisa Belediyesi’ni işgalci yapmışlardı. Manisa Belediyesi’ni suçlamışlardı. Herkes önce kendi önünü süpürecek. AKP Manisa’ya 12 yıllık iktidarları boyunca ne kattı? 4 yıllık Belediye neler katmıştır? Bunların muhasebesinin iyi yapılması gerekmektedir.” dedi.
“GERİDE OLMANIN PSİKOLOJİSİ”
Baybatur ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli’nin Belediye hakkındaki açıklamalarını doğal karşıladığını belirten Akkal, “Kendisini anlıyorum. Bir seçime giriyorlar. Geriden gelmenin vermiş olduğu psikolojiyle, İlçe Başkanı ve İl Başkanı devamlı olarak Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Belediye’ye saldırmaktadırlar. Bunu da gayet doğal karşılıyorum. Subay lojmanlarıyla ilgili sürecin tamamıyla Sayın Sümer Oral ilgilenmişti. Fakat 3 aylık iş 15 ay uzayınca, Cengiz Ergün mecbur kaldı, Bülent Arınç’a söyledi. Arınç da söyledi ve verdiler. Fakat Bülent Arınç sadece söyledi. İşleri halleden Sümer Oral’dır. Normalde 3 ayda olması gereken işi AKP zaten 15 ay bekletti. Yaptıkları tek şey, imzalatmak oldu. Bir tek, çöp mevzusunda yardımları dokundu. Ancak çöpte de bir gelişme yok. Sadece görüşmeler yapıldı. Herhangi bir adım yok” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.