TAMER AKKAL TÜRK GÜNÜNÜ KUTLADI

TAMER AKKAL TÜRK GÜNÜNÜ KUTLADI

TAMER AKKAL TÜRK GÜNÜNÜ KUTLADI

 3 Mayıs, Türk gençliğinin mücadele azmi, milli varlığa ve değerlere sahip çıkma bilinci, Türk milliyetçiliğinin siyasi ve sosyal bir harekete dönüşümünün temellerinin atıldığı önemli bir günün adıdır.

3 Mayıs'ta ortaya konan milli duyarlılık ve direniş, Türk milliyetçilerinin yeniden doğmasına, güçlü bir ilham kaynağına sahip olmasına vesile olmuştur.

3 Mayıs'ı anlamak, Türk'ün ıstırabı ve çilesi başta olmak üzere, Türk tarihini ve Türk dünyasını doğru anlamak ve önemini kavramaktır. Türk milliyetçileri, her zaman bu ülkenin ve milletin değerlerine sahip çıkmıştır. Geride bıraktığımız 69 yıldan beri 3 Mayıs'ın Türklük ruhu ve milliyetçilik şuuru, dimdik ayaktadır.

Türkçülük, Büyük Türk Milletinin birlik ve bekasını ülküsü kabul eden, yalnızca vatan toprakları içinde değil dünyanın dört bir yanında yaşayan Türklere sahip çıkmayı görev kabul etmiş yüce bir ilim, felsefe ve yaşam tarzıdır.

Türk Milliyetçilerine karşı işkence, hakaret ve bezdirmelerin yaşandığı günlerde, 3 Mayıs 1944’te Türklük ateşi tekrar alevlenerek, Türk Milliyetçiliğinin ilelebet silinemeyeceğinin ve boyunduruk altına alınamayacağının bir göstergesi olmuştur.

Tarihinde şan ve şeref dolu bu milletin diğer milletlere göre kendisini üstün görmesi töresel ve dini inanışlarımıza göre söz konusu değildir.Ruhumuza üflenmiş olan yüce dinimizdeki anlayışa göre insanları veya milletleri üstün kılan takva sahibi olmalarıdır. Bu millet yüce İslam dininin yüzyıllarca silahtarlığını yapmış olmak, yayılmasını sağlamak ve önderliğini yapmış olmanın ötesinde ayetlerde ve hadislerde müjdelenmiş olmasından dolayı da tarihteki önemini arttırmaktadır.

Bu özellikler bile tek başına Türklüğümüzden gurur duymamız ve bu nedenle Türk olmamızı övünç meselesi saymamızı doğal hale getirmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün haykırışı ile ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözü işte bu tarihsel geçmişimizi ve önemimizi çok güzel özetlemektedir.

İçinde bulunduğumuz karanlık dönemde, küresel güç koalisyonu ve bunların içerideki acentası olan AKP iktidarının, Türk milliyetçiliğini tahrip etme konusunda tartışmasız uzlaştıkları anlaşılmaktadır.

* Türk Milliyetçiliği ayaklar altına alan,

* Türk Milletini 36 etnik parçaya ayıran,

* Türk Bayrağını bez parçası olarak gören,

* Egemenliğimizin paylaşılmasında bir mahzur görmeyen,

* Eli kanlı bebek katiline sayın diye hitap eden, PKK Terör örgütünü muhattab kabul ederek 5000 yıllık Türk Devletinin şeref ve şanını lekelemeye yeltenen,

* Tıpkı Damat Ferit hükümetinde olduğu gibi 63 kişilik kerameti kendinden menkul ne idüğü belirsiz insan müsveddelerini Türk Milletini ikna turuna çıkaran,

* Müslüman bir ülke olan Irak’ta sözde demokrasi getirmek için savaşan ABD’li askerler için duacı olan,

* Siyonizmin temsilcisi dünyanın başbelası olan Emperyalist katil İsrail devletine yalancıktan kabadayılık yaparken İsrailin savaş uçaklarına Konya’da eğitim uçuşu yapmasına izin veren,

* Amerikan uşaklığının had safhasına ulaşıp İran tarafından Emperyalist katil İsrail Devletine füze saldırısı olmasın diye Malatya Küreciğe füze üssü kurulmasına izin veren,

* Cami yıkıp Van Akdamar ve Trabzon Sümela’da klise açıp ayin yapılmasına izin vererek samimi Müslüman Türk Milletini kandıran,

* Özellikle basın önünde Cuma ve vakit namazlarını eda ederek görüntüde Müslüman olup zinayı Türk Ceza Kanunundan suç olmaktan çıkaran,

AKP iktidarının 12 yıldır Türk kimliği ve doğal sonucu olan Türk milliyetçiliğine sistemli bir şekilde saldırması tesadüfi değildir.

Türk milletiyle sorunlu, geleceğiyle uyumsuz; sadece ikbal peşinde milli her türlü kaynağı talanla meşgul ve görevli AKP iktidarının; Türk milletinin özgüveni olan Türk milliyetçiliğini bu denli aşağılamasına dur deminin vakti gelmiş, çoktan geçmektedir.

Türk milletinin birliği ve dirliği; Türk Devleti’nin bağımsız üniter yapısının devamlılığından yana tercihini tavizsiz bir şekilde belirleyen Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk milliyetçileri, hali hazırda yaşanılan gerilim ve kaos ortamının gelecek açısından ne büyük bir tehlike ve tehdit içerdiğinin bilincindedir.

İnşallah milli bir hesaplaşma sandıkta tecelli edecek; Türk milleti kendisine yönelik bu şer oyunu mutlaka bozacaktır. Dün olduğu gibi, bugünde Türk milletinin en doğru kararı vereceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türkçülük Bayramının 69’uncu yılında ebediyete intikal eden başta Alparslan Türkeş, Nihal Atsız, Erol Güngör, Mümtaz Turhan ve daha birçok Türk milliyetçisini ve tüm dava adamı büyüklerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.