FUCHS'UN CEZASI ERTELENDİ

PFDK tarafından Benjamin Fuchs’a verilen 2 resmi müsabakadan men cezasında, Tahkim Kurulu tarafından değişikliğe gidildi. Tecrübeli sağbek, çok önemli Rizespor maçında sahada olacak.

FUCHS'UN CEZASI ERTELENDİ

PFDK tarafından Benjamin Fuchs’a verilen 2 resmi müsabakadan men cezasında, Tahkim Kurulu tarafından değişikliğe gidildi. Tahkim Kurulu Benjamin’in yalnız 1 resmi müsabakadan men cezasının 1 yıl süreyle ertelenmesine; ertelenmeyen 1 resmi müsabakadan men cezasının ise derhal infazına karar verdi. Buna göre Bolu maçında cezasını çekecek olan Fuchs, Rize maçında sahada olacak.

Tahkim Kurulu'nun 6 Nisan 2013 günü (24) sayılı olağanüstü toplantısında almış olduğu kararla ilgili şu açıklama yapıldı: "Manisaspor Kulübü futbolcusu Benjamin Fuchs'un, PFDK'nın 04.04.2013 tarih ve 2012-2013/932 E., 2012-2013/1095 K. sayılı kararına itirazına dair Kurulumuzun E.2013/112 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Talep doğrultusunda duruşma açıldı. Duruşmaya futbolcu Benjamin Fuchs ile Kulüp Genel Müdürü Alpaslan Kaya katıldı, sözlü açıklamaları dinlendi, tutanak altına alındı. Müsabaka görüntüleri izlendi. Yapılan müzakere neticesinde; PFDK'ce, Manisaspor Kulübü futbolcusu Benjamin Fuchs'a rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faullü hareketi nedeniyle FDT'nin 44.maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliği ile,
Kurulumuzun daha önceki kararlarına dayanak oluşturan ve Futbol Disiplin Talimatı'nın 103. maddesinde düzenlenen "yaptırımın ertelenmesi" ne dair ilk kararı olan 2012/127 E.,2012/133 K. sayılı ve 10.05.2012 tarihli; yine 2013/25 E.,2013/27 K. sayılı ve 08.02.2013 tarihli kararları ile sonraki kararlarında yaptırımın ertelenmesi için "cezanın ertelemeye uygunluğu",failin geçmişteki hali, eyleminden pişmanlık duyması, yargılama sürecindeki davranışları","cezanın alt sınırdan uzaklaşılmadan verilmiş olması" unsurlarının tamamının birlikte gerçekleşmesi gerektiği belirtilmiş olup mevcut dosya bu yönüyle değerlendirildiğinde, ayrıntısı gerekçeli kararda belirtileceği üzere, cezanın ertelenmesi talebinin kısmen kabulü ile; PFDK'ca FDT'nin 44. maddesi uyarınca verilen 2 resmi müsabakadan men cezasından, yalnız 1 resmi müsabakadan men cezasının 1 yıl süreyle ertelenmesine; ertelenmeyen 1 resmi müsabakadan men cezasının ise derhal infazına; oybirliği ile karar verilmiştir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.