banner309

Bursa Mudanya OSGB Firmaları

Mudanya Bursa’nın denize açılan, ithalat ve ihracatın önemli bir kısmının yapıldığı kapısıdır.

Bursa Mudanya OSGB Firmaları

Mudanya Bursa’nın denize açılan, ithalat ve ihracatın önemli bir kısmının yapıldığı kapısıdır. Tarım, zeytincilik, balıkçılık yanında özellikle iç turizm önemli gelir kaynaklarındandır. Önemli birkaç tesis ve fabrikanın olduğu ilçede sanayi fazla gelişmemiştir. Ama 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası tüm işyerlerini kapsadığı için Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerine Mudanya’da da ihtiyaç vardır. OSGB’ ler işyerlerine tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre hizmet vermektedir. Bu nedenle çok sayıda işyeri OSGB’ lerden hizmet almaktadır. Mudanya OSGB Firmaları arasında yer alan Gözetim OSGB firmamız da Mudanya’da bulunan işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri vermektedir.

Ülkemizde son yıllara kadar meslek hastalıkları ve iş kazaları oranları oldukça yüksekti. 2012 yılında çıkarılan yasayla bu oranların gelişmiş ülkeler seviyesine düşürülmesi hedeflenmiştir. Avrupa ülkelerinde meslek hastalıkları tamamen ortadan kaldırılmış ve iş kazaları da minimuma indirilmiştir. Yasanın uygulanmaya başlamasıyla ülkemizde de olumlu gelişmeler yaşanmaya başladı. İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası birden fazla işçi çalıştıran tüm işyerlerini kapsıyor. 50 den fazla çalışanı olan işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği birimlerinin kurulması gerekiyor.

İş sağlığı ve güvenliği biriminde çalışan sayısına göre bir veya daha fazla işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve işletmenin görevlendireceği teknik personel bulunuyor ve koordinasyon içinde çalışıyorlar. Ayrıca bu hizmetler OSGB’ lerden de alınabiliyor. Mudanya İş Güvenliği Firmaları Mudanya ve çevresinde bulunan işletmeler için isg hizmetleri vermektedir. Bu kapsamda Gözetim OSGB olarak firmalara işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendiriyoruz. Bu personelin işyerindeki görev süresi çalışan sayısına göre belirleniyor. Osgb firmaları ayrıca işyerlerinde risk analizi, acil durum eylem planları, yangın ve patlama tatbikatları, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri gibi hizmetleri de sunuyor.

Mudanya OSGB Listesi içinde yer alan firmaların tümü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki almıştır. Yetki almak için istenen tüm fiziki şartları ve donanımları yerine getirmiştir. Ancak hizmet kalitesi açısından ve fiyat avantajlarıyla Gözetim OSGB en çok tercih edilen firmadır. Firmamız yasanın eksiksiz uygulanması için özverili çalışmakta ve iş kazalarının, meslek hastalıklarının önlenmesi için alınması gereken tüm önlemler için işverene rehberlik yapmaktadır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.